Etapa XXVIII: POLI - "U" Cluj, lu 21.04, h 18.30 - Digisport

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

1
11
73%
X
1
7%
2
3
20%
 
Total votes: 15
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa XXVIII: POLI - "U" Cluj, lu 21.04, h 18.30 - Digis

Post by impossible »

DP 2-6 wrote:Nu suntem baş picaţi, da' parcă a mai mare şansă de salvare, stă în corectitudinea lu' Duru!(ma bine zis, în frica lui de pârnaie) :(
Am mai spus si pe un alt topic. S-a declarat de la frf ca s-ar fi primit de la uefa o indicatie prin care sa nu retrogradam echipele ce nu primesc licenta, sa le pedepsim altfel. Asa ca nu mi-as pune prea mari sperante in acest lucru. Legat de cei cu care acum ne batem la retrogradare cred ca ar fi interesant sa vedem un clasament al returului. Probabil echipe ca U Cluj, Brasov sau Botosani sunt pe primele locuri. Erau ele pe aceste locuri daca era vorba despre tur? Evident ca nu. Dar returul, ca intotdeauna la noi, e mai "special".
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XXVIII: POLI - "U" Cluj, lu 21.04, h 18.30 - Digis

Post by orangetm »

Kerosen wrote:Trebuie notat in calendar,azi am vazut si eu live al doilea meci al ACS POLI (primul a fost cel impotriva lui UTA ) :D

Vreme frumoasa,aprox 5000 de spectatori ,multi cunoscuti, in schimb ,fotbal zero barat


Vorba Liliakului ... "Pe astia si Ripensia i-a batut " =)) =)) =)) =))
Ti-ai dat foc la valiza daca vad preacuratii cifra asta.
:D
Altfel, te mai asteptam printre noi.
:ymhug:
Las' ca fotbal-zero barat am mai vazut noi pe 1 Mai!
Nu de aia suntem polisti.
Ailalti tin cu barsa & stuff...
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XXVIII: POLI - "U" Cluj, lu 21.04, h 18.30 - Digis

Post by Pffv »

Remarcabila eleganta in exprimare a colegului impossible :) .
Cum se pare ca "e voie" sa spunem lucurilor pe nume ... voila : management defectuos (in idea ca ar exista vreunul in general) , conducere cel putin in afara subiectului , pseudofotbalisti cat cuprinde , dezinteres , apatie .... vorba englezului ceva de genul "plua calului" . De unii jucatori nu ma mir , cred ca au deja antamate contracte grase prin strainataturi , Trandu cel putin la B(ayern, arca) , pe Gorobsov o sa il ia Juve de la Toro (calul troian :)) ) , O.Petre s-a (re)rupt deci e cam gata , Nuno e cu gandul la CM Brazilia . Singurul fraier al echipei a iesit accidentat si s-a vazut ! Alexa cred ca isi pierde vremea , probabil e mult mai in vana ca jucator decat "elevii" sai (acum si neantrenat !!! :-o ) . Si , ascultati la mine (salvati pe undeva postarea sa ramana in ...istorie =)) =)) ) , tot asa o sa se intample pe multiple planuri si cam si in toate cele fara de legatura cu fotbalul , asta este nivelul , de coada vacii din Bocsig ! Din pacate facturile prostiei manifeste si fuduliei aferente le vom plati toti si nu la un ....joc sportiv . Daca aveti timp si rabdare incercati sa audiati vreunul dintre (foartele rare :-\ ) interviuri cu persoanele din conducerea clubului si o sa vedeti despre ce vorbesc . Sa nu imi spuneti ca agramatismul , stereotipia si fudulia de prost gust sunt de fatada , nu ii cred capabili de asa o disimulare perfecta . Pur si simplu asa sunt si reprezinta crema ( de ghete ? ) a orasului si judetului . Pai cu asa catastrofe noi vorbim de tactica , strategie si viitor ? Oare nu suntem totusi noi prostii mai .... mari ? Ca de mers vad ca le merge ... inca :evil: !

le Cu mare neplacere totusi il contrazic pe colegul impossible : Athletico Madrid sau Real (sau Valladolid sau Granada ) au aratat ca posesia nu trebuie sa fie cine stie ce de lunga , doar bine utilizata :ymsmug: ! Ca trebuie si niste creier , interes si un pic de demnitate asta-i alta mancare de peste X( .
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Etapa XXVIII: POLI - "U" Cluj, lu 21.04, h 18.30 - Digis

Post by timisoreanul »

Realist vorbind, mai avem sansa porcului de Craciun. E foarte greu sa ne salvam cand pierdem acasa cu toate contracandidatele. Facem un retur jalnic, avem doar trei victorii, pacat de punctele din tur. Problemele sunt multe, incepand cu jocul echipei. Pe scurt, noi nu stim decat sa ne aparam, sa aglomeram mijlocul terenului, iar constuctia noastra se rezuma la mingile aruncate in fata spre singurul varf, Szekely, care merita admiratia noastra pentru cat se zbate, dar in momentul in care echipa adversa pune doi fundasi pe el, nu mai are ce face. Trebuia si noi sa facem o pregatire fizica exemplara si sa incercam sa avem un joc de constructie, chiar daca pierdeam anumite meciuri, pe termen lung aveam de castigat.
Iar managementul clubului (ma refer la cei de dinainte) a fost falimentar. Decat sa fi adus 20 de jucatori care nu joaca, mai bine luam 2-3 mai rasariti (un mijlocas ofensiv si un atacant).
Acum e usor sa facem analize, dar adevarul e ca si cei din club s-au complacut, pentru ca si in tur echipa a jucat prost si a castigat multe jocuri cu noroc. S-a mers pe principiul ca scapam noi, desi era evident ca trebuiau luate masuri.
Trebuie sa luptam pana la final, dar e foarte greu. Fotbalistii acestia, daca au cat de cat orgoliu si valoare, trebuie sa salveze echipa. Altfel, multi dintre ei nu vor mai juca la acest nivel.
Arbitrajul e adevarat ca ne-a defavorizat, dar problemele de fond sunt altele si ne privesc in primul rand pe noi.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa XXVIII: POLI - "U" Cluj, lu 21.04, h 18.30 - Digis

Post by impossible »

englezul wrote:
PFA wrote:Cui sa dea pasa, orice mijlocas? Cui?

Formula asta de joc este falimentara!
Cui trebuie, adica atacantului sau sa finalizeze singur ca de aia este mijlocas. Ti se pare ca Gorobsov sau Trandu in acest moment, sunt in stare sa patrunda si sa traga la poarta, sau sa dea o pasa decisiva ? Au fost astazi situatii cand am avut oameni in careul lor si nu putini. Atunci apare omul cu creier care gaseste solutia corecta:dribling, pasa, sut la poarta.
Care dintre astia 4 crezi ca este in stare de asa ceva, avand in fata echipele care se bat la retrogradare din liga de kakat a lui mitica : gorobsov, poparadu, 0.petre sau trandu ?
Eu zic, ca niciunul :(
PS
Ptr un atacant Szekely a dat suficiente goluri pana acum. Cu 2 varfuri nu are curaj niciun antrenor sa joace avand asemenea mijlocasi, pt ca se curata instant.
Cam intotdeauna ai avut dreptate in comentarii, desi eu te mai contraziceam uneori, de dragul discutiei (probabil unii s-au si suparat si m-au pus pe lista neagra :D ). Dar acum mi se pare asa de evident ceea ce spui ca n-as putea gasi niciun fel de argument sa comentez altceva. Pacat ca n-au vazut lucrurile astea cei din conducerea clubului atunci cand se mai putea face ceva. Acum e cam tarziu. :(
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XXVIII: POLI - "U" Cluj, lu 21.04, h 18.30 - Digis

Post by DP 2-6 »

Deci până la urmă tragem următoarea concluzie, echipa din tur(2013) e vinovată că a făcut 22 de puncte, altfel în iarnă s-ar fi rupt mâţa în două! #:-s
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XXVIII: POLI - "U" Cluj, lu 21.04, h 18.30 - Digis

Post by orangetm »

Va vad cam pesimisti.
Nu ca ar fi vremea optimismului.
Dar eu vad in situatia de acum si o sansa.
O sansa oferita tuturor.
Echipei/staffului/conducatorilor, sa isi arate atasamentul si caracterul vizavi de oras si de fani.
Noua, sa ne aratam aceleasi lucruri vizavi de ei.
Sa vedem...o sa fim capabili de un minim devotament si unitate?

:steag2:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XXVIII: POLI - "U" Cluj, lu 21.04, h 18.30 - Digis

Post by englezul »

Daca in lot nu se mai pot face modificari, nici la treaba cu fugitul 90 de minute, nu se mai poate umbla din mers ?
Se pare ca este decisiva. Cat timp avem gaz, o mai aburim. Dupa minutul 70 insa....
Beleaua cat casa ! :(

PS
Bine macar ca pierde si Scornicestiul... :ymapplause:
Last edited by englezul on Mon Apr 21, 2014 9:51 pm, edited 1 time in total.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Etapa XXVIII: POLI - "U" Cluj, lu 21.04, h 18.30 - Digis

Post by diegis37 »

Hai ca nu suntem picati inca :steag2: :steag2:
Meciul urmator cu racheta Barbut vom castiga pe contraatac cum altfel :D
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa XXVIII: POLI - "U" Cluj, lu 21.04, h 18.30 - Digis

Post by Amadeus »

speranta moare ultima... :bere:
Amadeus
Post Reply