Et.XXVI, POLI TIMISOARA-Steaua Bucuresti, Sa 05.04.14; 21:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic meci

Poll ended at Mon Apr 07, 2014 10:04 pm

1
11
44%
X
11
44%
2
3
12%
 
Total votes: 25
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Et.XXVI, POLI TIMISOARA-Steaua Bucuresti, Sa 05.04.14; 2

Post by orangetm »

Si mai o chestie pe care as vrea sa o punem la punct.
Tot mai des citesc afirmatii cum ca la Modern si/sau mitingurile din centru au participat EXCLUSIV fanii asu.
Mai spune-le celor cu asemenea asertiuni manipulatoare sa caute altceva prin sacul cu "argumente".
Am poze si de la Modern si de la mitinguri. Si nu-s caz unic.
Vi se tot spune ca voua nu va face bine atacul permanent asupra noastra.
Mai departe nu mai e treaba mea sau a altora ce faceti, dar "sita cerne", vorba Celebrului!
:D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Et.XXVI, POLI TIMISOARA-Steaua Bucuresti, Sa 05.04.14; 2

Post by Kerosen »

Mihalcea,scuze,am inteles gresit

P.S Pe mine m-ai notat ?Sau trebuie sa aduc dovezi fotografice insotite de declaratii scrise de martori ? :D
robi77
Posts: 87
Joined: Tue Oct 02, 2012 9:31 pm

Re: Et.XXVI, POLI TIMISOARA-Steaua Bucuresti, Sa 05.04.14; 2

Post by robi77 »

englezul wrote:Din pacate perceptia ta ( gresita din punctul meu de vedere ) este ca doar ultrasii sunt suporteri. Cei mai putin implicati, nu au dreptul sa-si dea cu parerea sau pot discuta doar chestii banale, aiurea. Adevarul este ca niciodata nu am contestat sacrificiile si greutatile pe care ultrasii le intampina ptr a fi alaturi de echipa iubita, oricare ar fi ea. Respect acest lucru !
Ei reprezinta insa 10% din totalul suporterilor unei echipe. Ce facem cu restul ? Pe un stadion mare ca al nostru este nevoie si de tribune.
Si inca o chestie. Sa sti ca labarii aia de la steaua si uta care au fost pe DP si au strigat mwuie Timisoara se refereau si la voi. Daca voi acceptati sau chiar va bucurati de chestia asta...
Acesta a fost motivul pentru care cei de pe stiinta au pierdut respectul multora,nimic nu scuza absenta de la meciul cu curva din arad.Am trait timpuri inainte de 90 cand galeria violeta nu rata nici o confruntare cu aradeni,fie ca juca CFR-ul,Progresul sau UMT-ul cu ei.Dar generatia aceasta se crede mai presus de toti.De fiecare data cand sunt in concediu la Timisoara merg la meci,pe vremea lui Iancu mergeam si la echipa a doua ca juca la doua strazi de unde stau.Sa lasi rivala de moarte sa iti spurce orasul si tu sa te bucuri la golul lor este scarbos si te descalifica ca Polist,ca Timisorean si ca Banatean,devi pur si simplu mitic.
P.S. Multumesc pentru apelativele primite pe forumul Druckeriei,este o placere sa fi umplut de rahat de oameni "decenti" care cum spunea un forumist nu agreseaza pe nimeni.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Et.XXVI, POLI TIMISOARA-Steaua Bucuresti, Sa 05.04.14; 2

Post by orangetm »

Acuma sa fiu iertat, dar eu de asemenea clasificare n-am mai auzit.
Spectatori, suporteri si ultrasi, zici?
Ceva bibliografie de specialitate e pe tema asta?
@-)

Ufff...
^:)^
E bine ca sunt notat.

"Unii" se lauda ca stiu totul despre mine (noi).
Banuiesc ca tot asa, se noteaza totul.
:D

Daca tot am facut topicul meciului praf, sa nu "indraznesca" vreunul sa zica despre meci.
;)
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Et.XXVI, POLI TIMISOARA-Steaua Bucuresti, Sa 05.04.14; 2

Post by AndreiVajnaII »

Dar ce are imparteala aia? Mi se pare de bun simt.

Eu am mai spus ca diferentele de opinie dintre ultrasi si suporterii de la tribuna erau vizibile de foarte mult timp. Doar ca acuma au avut ocazia sa iasa la suprafata.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Et.XXVI, POLI TIMISOARA-Steaua Bucuresti, Sa 05.04.14; 2

Post by Pffv »

orangetm wrote:Acuma sa fiu iertat, dar eu de asemenea clasificare n-am mai auzit.
Spectatori, suporteri si ultrasi, zici?
Ceva bibliografie de specialitate e pe tema asta?
@-)

Ufff...
^:)^
E bine ca sunt notat.

"Unii" se lauda ca stiu totul despre mine (noi).
Banuiesc ca tot asa, se noteaza totul.
:D

Daca tot am facut topicul meciului praf, sa nu "indraznesca" vreunul sa zica despre meci.
;)

Care meci ? :mrgreen:
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Et.XXVI, POLI TIMISOARA-Steaua Bucuresti, Sa 05.04.14; 2

Post by PSC »

Din 17 pagini dacă mă apuc să șterg mesajele off-topic nu cred că rămân mai mult de 2.
Image
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Et.XXVI, POLI TIMISOARA-Steaua Bucuresti, Sa 05.04.14; 2

Post by englezul »

PSC wrote:Din 17 pagini dacă mă apuc să șterg mesajele off-topic nu cred că rămân mai mult de 2.
Nu sterge ! Libertate de opinie !!! =))
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Et.XXVI, POLI TIMISOARA-Steaua Bucuresti, Sa 05.04.14; 2

Post by PSC »

Libertatea de opinie - una diferită de cea proprie - e problema pe aici. :)
Image
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et.XXVI, POLI TIMISOARA-Steaua Bucuresti, Sa 05.04.14; 2

Post by impossible »

Mihalcea wrote:
impossible wrote: Oricum acesti 100, 1000, 2000 (sau cati vreti voi) de fani de pe Stiinta, in marea lor majoritate, n-au facut parte din galeria / spectatorii ce au sustinut pe Poli (aia a lui Iancu) imediat dupa retrogradare.
Poftim?!? Cu tot respectul, eşti complet pe lângă subiect. Nu îmi amintesc să fi văzut în sezonul 2011/2012 (Liga a II-a) pe nimeni de pe forumul ăsta sau dintre cei care merg la meciuri la ACS în deplasările magnifice de la Piatra Olt, Slatina, Baia Mare sau Vâlcea. Tot ce îmi amintesc sunt numai oameni care acum sunt pe Ştiinţa. Aşa că să fim serioşi, nu ştiu de unde până unde ai scos-o pe asta. Înţeleg o discuţie cu argumente ok, însă când vii cu inepţii de genul acesta îţi pierzi orice credibilitate, părerea mea.
Mihalcea wrote:Numai eu ştiu câte sacrificii am făcut pentru Poli ca să fiu la absolut toate meciurile din sezonul ăla, ca acuma să vină impossible şi să proclame sus şi tare că marea majoritate a celor de pe Ştiinţa nu au fost la meciuri. Asta când eu ştiu că e exact invers. Penibil.
In primul rand te rog frumos sa renunti la etichetari de genul "esti complet pe langa subiect", "vii cu inepţii" sau "penibil". Cel putin pe forumul asta. In al doilea rand eu am zis cu totul altceva si nu e vina mea ca nu ai inteles. Daca ai fost in deplasarile alea inseamna ca esti de felicitat. Eu atunci nu m-am dus decat in 3 deplasari. Si nu, nu am fost cu galeria nici atunci, dar nici acum. Ceea ce am citit prin presa la vremea respectiva insa este ca galeria nu s-a mai dus in ultimele deplasari. Nu stiu daca a fost asa, presa spune multe, dar nici nu conteaza. Oricum oamenii se puteau duce si pe cont propriu.

Repet, asa cum ti-au spus deja Ivanhoe si Andrei, eu am afirmat altceva. Si, cum tot vroiai argumente, sa fiu mai concret. La meciul de acasa cu Targoviste din sezonul de B (atentie, meciul s-a jucat in tur, cand nu se stia nimic de licenta, luptam pentru promovare) au fost pe stadion foarte putini spectatori. La TV comentatorul Digi a spus ca eram vreo 200, dintre care vreo 20 la galerie (am si acum inregistrarea meciului). Acum nu stiu cati mergeti pe Stiinta. Sa ne luam dupa Deiutzu si sa zicem 1000. Deducem ca dintre cei 1000 cel putin 800 nu au fost pe stadion la meciul de B care s-a disputat chiar aici pe DP. Adica 80%, marea majoritate am zis eu. Acum depinde cati sunteti pe Stiinta (numai voi puteti stii asta), daca sunteti 300 atunci am putea presupune ca 66% din cei de pe Stiinta au fost si pe DP. In acest caz eu gresesc si, dupa confirmarea ta, imi voi cere scuze.

Cat despre credibilitate eu nu tin sa demontrez acest lucru cuiva. Doar imi exprim o opinie pe forum, poate fi gresita, nu am pretentia ca am intotdeauna dreptate. Incerc insa, nu stiu daca si reusesc, sa argumentez ceea ce spun.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply