Etapa XXIV: POLI TIMIȘOARA - FC Vaslui, lu 24.03, h 18.30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

Poll ended at Mon Mar 24, 2014 12:25 pm

1
16
84%
X
1
5%
2
2
11%
 
Total votes: 19
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Etapa XXIV: POLI TIMIȘOARA - FC Vaslui, lu 24.03, h 18.30

Post by PSC »

Luni la ora 18.30 primim vizita celor de la FC Vaslui, meci transmis în direct de Digi Sport. În clasament treburile stau cam așa:
5. FC Vaslui 23m 10v 6e 7î 23 16g +7g 36pct.
12. POLI 23m 7v 5e 11î 19 27g –8g 26pct.

Noi acasă:
14. POLI 11m 4v 3e 4î 10 9g +1g 15pct.

Vaslui în deplasare:
6. FC Vaslui 12m 4v 3e 5î 9 12g –3g 15pct.
Image
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa XXIV: POLI TIMIȘOARA - FC Vaslui, lu 24.03, h 18.3

Post by marci75 »

Trebuie sa ne adunam mai multi.Mizez pe 5000 de spectatori.
Ora buna,palmares,Timofte,.....
Un 2-1 ar fi super.
Bafta Poli. :steag1: :steag1: :steag1: :steag1:
billy
Posts: 341
Joined: Sun Dec 09, 2012 9:58 am
Location: Timisoara

Re: Etapa XXIV: POLI TIMIȘOARA - FC Vaslui, lu 24.03, h 18.3

Post by billy »

O sa ploaie la ora meciului si nu cred ca o sa vina lumea pe DP . In ultimele 2 meciuri am pierdut la fel cu 1-0 , echipe cu care cred ca s-ar fi putut obtine 6 puncte . Sper ca schimbarea de staff sa schimbe ceva la echipa si sa gatam returu pe 9-10
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa XXIV: POLI TIMIȘOARA - FC Vaslui, lu 24.03, h 18.3

Post by swedishbitter »

billy wrote:O sa ploaie la ora meciului
Sa speram ca e vorba doar de o ploua usoara, de primavara.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
billy
Posts: 341
Joined: Sun Dec 09, 2012 9:58 am
Location: Timisoara

Re: Etapa XXIV: POLI TIMIȘOARA - FC Vaslui, lu 24.03, h 18.3

Post by billy »

ploaie - ploua niciodata nu le-am nimerit.. :cartonas:
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa XXIV: POLI TIMIȘOARA - FC Vaslui, lu 24.03, h 18.3

Post by swedishbitter »

Important e sa nu ploaie cu goluri in poarta noastra.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XXIV: POLI TIMIȘOARA - FC Vaslui, lu 24.03, h 18.3

Post by englezul »

Conform planului ( pt cunoscatori ), ii sufocam pe final :D
Pana atunci, noua tactica va fii "focul la ei", deci 2-0 clar ! :ymhug:
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XXIV: POLI TIMIȘOARA - FC Vaslui, lu 24.03, h 18.3

Post by DP 2-6 »


”Am încredere în jucători! Pot mai mult decât au arătat până acum!”



22 Martie 2014

Antrenorul Dan Alexa a vorbit jurnaliștilor despre partida de luni, 24 martie, cu FC Vaslui, acest joc fiind pentru el debutul absolut ca tehnician: ”Este un meci foarte important pentru noi. Echipa noastră vine după două înfrângeri contra unor contracandidate din zona retrogradării. FC Vaslui este o echipă bună a campionatului, una care în ultimii ani a fost numai în față. Are în componență jucători buni, de viteză și cu experiență. De exemplu, Antal, Viveiros, Temwanjera sau Madson pot în orice moment să decidă soarta unui joc. Vin și ei după un rezultat prost acasă, cu Botoșaniul (0-1) și cu siguranță vor veni foarte motivați și va fi un meci greu pentru noi. Dar, cum am zis, am încredere în echipa mea și în jucători. Sper să-i fac să înțeleagă că pot mai mult decât au arătat până acum. Asta e cel mai important pentru mine în acest moment! Va fi un meci interesant, se duelează două echipe care au nevoie de puncte, două formații care doresc să se reabiliteze după ultimele rezultate”, a explicat la conferința de presă organizată azi, la stadionul ”Dan Păltinișanu”.

Noul antrenor al ACS Poli a evidențiat atitudinea jucătorilor la antrenamentele din această săptămână: ”S-au pregătit bine, au fost serioși, dar vreau să-i văd și în condiții de presiune, să văd cum se comportă în situații de meci. Mai ales că e un joc foarte important pentru noi. Trebuie să tratăm meciul cu multă seriozitate. Avem forța de a arăta că putem juca mai bine decât am arătat-o în ultimele meciuri”.

Dan Alexa nu crede că jocul cu vasluienii este unul decisiv pentru obiectivul lui Poli: ”Mai sunt meciuri de jucat, lupta e strânsă, fiecare punct este important. Sunt multe echipe angrenate în bătălia pentru salvarea de la retrogradare. Sub nicio formă nu e joc decisiv”.

Tânărul tehnician și-a manifestat încrederea în potențialul efectivului pe care-l are sub comandă: ”Voi merge pe ideea de a motiva jucătorii, de a înțelege că pot mai mult, că trebuie să dea totul pe teren. Jucătorii au fost foarte receptivi, mi-a plăcut atitudinea lor. Așa cum am mai zis, vreau să-i cunosc și în situații de meci, să văd cum rezistă presiunii. Sunt convins că acest lot, chiar dacă multă lume zice că e unul slab, este un lot mult mai bun decât multe din echipele Ligii I. Diferența o va face potența fizică.”

La debutul său pe banca lui Poli, Dan Alexa nu va conta pe suspendații Popovici și Gorobsov și, mai mult, nu știe dacă îl va avea la dispoziție pe Ahmetovic, cel care a fost titular în duelul cu FC Brașov: ”Ahmetovic s- a accidentat ieri, vreau să-i văd starea de sănătate. I s-a umflat glezna după un contact mai tare. Acum, nu știu dacă voi putea conta pe el la starea jocului”.

Poli – Vaslui contează pentru runda 24 din Liga I și se va juca luni, 24 martie, de la ora 18,30. Rezervați-vă din timp bilet pe www.ktickets.ro !
http://www.acspoli.ro/Informatii_a%EF%B ... 13_ro.html
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa XXIV: POLI TIMIȘOARA - FC Vaslui, lu 24.03, h 18.3

Post by Amadeus »

Bafta, Alexa!!! Bafta, Timofte!!!
E timpul sa inscrie si Szekely!
Amadeus
Post Reply