Etapa XXI: POLI TIMISOARA-Săgeata Năvodari,sâmbătă, ora 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

PRONOSTIC

Poll ended at Sat Mar 01, 2014 8:48 pm

1
13
81%
X
1
6%
2
2
13%
 
Total votes: 16
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XXI: POLI TIMISOARA-Săgeata Năvodari,sâmbătă, ora

Post by banatean_violet »

La meciul asta conducatorii de la Poli au fost intr-adevar alaturi de suporteri.
S-au gandit la sanatatea oamenilor si au facut tot posibilul ca aia care din motive necunoscute insista sa mearga la meciurile lui Poli sa renunte ca sa nu se enerveze pe stadion.
Ca am stat la coada la unul dintre tomberoanele alea in care se vand biletele la un ghiseu model nu stiu ce ghetou e vina mea, ca nu mi-am cumparat biletul din timp.
Dar apoi cu biletul in mana sa stau nu stiu cat timp in fata portii ca nu mai mergeau turnichetii aia .... aveau si tupeu aia de la poarta, aia la care nu le citea biletul sau cardul la poarta trebuiau sa se dea la o parte sa-i lase pe ceilati, dupa ce nici unul din ceilalti nu a reusit sa intre aia de la poarta spuneau ca nu e responabilitatea lor si ca nu au cheie sa deschida poarta, numai pe la turnicheti se poate.
Dupa o vreme apare si un sef, ala cu cheia, care pune mana pe clanta si deschide poarta fara nici o cheie. Imi rupe ala de la poarta biletul, seful ala sare ca ars pe mine imi ia biletul din nou si il rupe din nou mai incolo spre codul de bare, zborosindu-se la ala care nu era sef ca uite asa trebuie rupt biletul ......
Ma gandesc ca turnichetii astia sunt vinovati pentru jocul echipei. Cum naiba s-ar descurca aia de la poarta daca echipa ar juca bine si ar veni mai multa lume la meci?
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XXI: POLI TIMISOARA-Săgeata Năvodari,sâmbătă, ora

Post by Pffv »

Se stricara si turnichetii de la poarta Sagetii , tot aia au fost de vina ... ;) .
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XXI: POLI TIMISOARA-Săgeata Năvodari,sâmbătă, ora

Post by banatean_violet »

jamais wrote:3. Dobrosavlevici singurul castig.
.
In afara de faptul ca a reusit sa nu se impiedice in minge nu stiu ce ai vazut la el.
A pierdut toate mingile care s-au lovit de el.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XXI: POLI TIMISOARA-Săgeata Năvodari,sâmbătă, ora

Post by DP 2-6 »

Chiar nu înţeleg de unde atâta supărare şi încrâncenare. E ca şi cum ştii că odrasla ta e de nota 5-6 şi te superi foc că nu ia premiul întâi. Eu am mers detaşat la meci, fără prea multe aşteptări, cunoscând valoarea echipei. A fost o bucurie să revăd "Casa Părintească", să revăd o mulţime de prieteni, mai vechi sau mai noi, să înjur printre dinţi la nevoie, să mă bucur la gol. Mult mai tare mă enervam acum 4,5,6 ani, când banii curgeau gârlă pe jucători de multe ori de nimic, când aşteptările erau mari şi te bătea Mioveniul, Mediaşul, Sportul şi alte echipe de trei lulele. Ei da, atunci mă durea!
Dacă aţi ajuns să plângeţi pentru două milioane de euro din banii publici, când alte zeci sunt aruncate pe "apa Sâmbetei", sau pur şi simplu sunt furate, nu e bine.
Prefer să se piardă două milioane pentru fotbalişti (vorba vine) ca Şeroni, Popovici, sau Bărbuţ, decât să-i arunce un nemernic bărbos, pe semafoare instalate din sută în sută de metri, pentru a ne fute nouă nervii şi a ne goli rezervoarele, sau pentru a ne anunţa din cinzeci în cincizeci de metri, că oprirea este interzisă! Na, că am reuşit să mă enervez acasă! :steag2:
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XXI: POLI TIMISOARA-Săgeata Năvodari,sâmbătă, ora

Post by banatean_violet »

englezul wrote:Sa privim partea plina a paharului: suntem neinvinsi in acest retur :D
Raman la parerea ca merita si Petruiescu o sansa ca principal !

Am avut mare incredere in Sunda, dar acum este o mare dezamagire.

Da, ar merita Petruescu sa fie principal.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XXI: POLI TIMISOARA-Săgeata Năvodari,sâmbătă, ora

Post by englezul »

DP 2-6 wrote:Chiar nu înţeleg de unde atâta supărare şi încrâncenare. E ca şi cum ştii că odrasla ta e de nota 5-6 şi te superi foc că nu ia premiul întâi. Eu am mers detaşat la meci, fără prea multe aşteptări, cunoscând valoarea echipei. A fost o bucurie să revăd "Casa Părintească", să revăd o mulţime de prieteni, mai vechi sau mai noi, să înjur printre dinţi la nevoie, să mă bucur la gol. Mult mai tare mă enervam acum 4,5,6 ani, când banii curgeau gârlă pe jucători de multe ori de nimic, când aşteptările erau mari şi te bătea Mioveniul, Mediaşul, Sportul şi alte echipe de trei lulele. Ei da, atunci mă durea!
Dacă aţi ajuns să plângeţi pentru două milioane de euro din banii publici, când alte zeci sunt aruncate pe "apa Sâmbetei", sau pur şi simplu sunt furate, nu e bine.
Prefer să se piardă două milioane pentru fotbalişti (vorba vine) ca Şeroni, Popovici, sau Bărbuţ, decât să-i arunce un nemernic bărbos, pe semafoare instalate din sută în sută de metri, pentru a ne fute nouă nervii şi a ne goli rezervoarele, sau pentru a ne anunţa din cinzeci în cincizeci de metri, că oprirea este interzisă! Na, că am reuşit să mă enervez acasă! :steag2:
+1 :D
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XXI: POLI TIMISOARA-Săgeata Năvodari,sâmbătă, ora

Post by orangetm »

banatean_violet wrote:La meciul asta conducatorii de la Poli au fost intr-adevar alaturi de suporteri.
S-au gandit la sanatatea oamenilor si au facut tot posibilul ca aia care din motive necunoscute insista sa mearga la meciurile lui Poli sa renunte ca sa nu se enerveze pe stadion.
Ca am stat la coada la unul dintre tomberoanele alea in care se vand biletele la un ghiseu model nu stiu ce ghetou e vina mea, ca nu mi-am cumparat biletul din timp.
Dar apoi cu biletul in mana sa stau nu stiu cat timp in fata portii ca nu mai mergeau turnichetii aia .... aveau si tupeu aia de la poarta, aia la care nu le citea biletul sau cardul la poarta trebuiau sa se dea la o parte sa-i lase pe ceilati, dupa ce nici unul din ceilalti nu a reusit sa intre aia de la poarta spuneau ca nu e responabilitatea lor si ca nu au cheie sa deschida poarta, numai pe la turnicheti se poate.
Dupa o vreme apare si un sef, ala cu cheia, care pune mana pe clanta si deschide poarta fara nici o cheie. Imi rupe ala de la poarta biletul, seful ala sare ca ars pe mine imi ia biletul din nou si il rupe din nou mai incolo spre codul de bare, zborosindu-se la ala care nu era sef ca uite asa trebuie rupt biletul ......
Ma gandesc ca turnichetii astia sunt vinovati pentru jocul echipei. Cum naiba s-ar descurca aia de la poarta daca echipa ar juca bine si ar veni mai multa lume la meci?
Si eu, singurul cu policard din multimea multa ce astepta sa traga un sef de poarta, nu s-o impinga, ca subalternii, mai aveam si tupeul/pretentia sa fiu primit pe poarta policardistului!
:))
A, cand am intrat, a venit unul semimanga spre manga bine, cerand impetuos sa fie lasat sa intre, ca a vorbit el cu Nelu! Sau asa ceva!
#:-s

In rest: +3-2=+1
Tre' sa fim cinici!
:twisted:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XXI: POLI TIMISOARA-Săgeata Năvodari,sâmbătă, ora

Post by DP 2-6 »

Orange, cam pă fugă berea! Io am vinit iuce acasă, m-am buit în podrum, am golit gin cârşeag într-o uieguţă, nişce răchie gi aia gi prună gi la Ususău şi mincenaş m-am încălzât. Acuma cure sânjile, mai iuce ca Bărbuţ şî Popovici la un loc! :)) :ymhug:
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XXI: POLI TIMISOARA-Săgeata Năvodari,sâmbătă, ora

Post by orangetm »

DP 2-6 wrote:Orange, cam pă fugă berea! Io am vinit iuce acasă, m-am buit în podrum, am golit gin cârşeag într-o uieguţă, nişce răchie gi aia gi prună gi la Ususău şi mincenaş m-am încălzât. Acuma cure sânjile, mai iuce ca Bărbuţ şî Popovici la un loc! :)) :ymhug:
Un Nenea Iancu nefiltratus faşie cât tăt cârşeagul tieu! Agică şapcie liei!
:bere:

Adevaru-i c-o venit unu' cam ros-albastru, si asta gata manga, ca ala cu Nelu, si mi-o fwuwut directia. Eu ma relaxam cu ai lui Inglish la bar.
Dar ala tot intreba cand incepe oaia cu jigodiile.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XXI: POLI TIMISOARA-Săgeata Năvodari,sâmbătă, ora

Post by DP 2-6 »

orangetm wrote:
DP 2-6 wrote:Orange, cam pă fugă berea! Io am vinit iuce acasă, m-am buit în podrum, am golit gin cârşeag într-o uieguţă, nişce răchie gi aia gi prună gi la Ususău şi mincenaş m-am încălzât. Acuma cure sânjile, mai iuce ca Bărbuţ şî Popovici la un loc! :)) :ymhug:
Un Nenea Iancu nefiltratus faşie cât tăt cârşeagul tieu! Agică şapcie liei!
:bere:
Cre' că sânjile ţî gros acuma, ca cotoroagile! =))
Post Reply