Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -Digi

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

Poll ended at Thu Dec 05, 2013 11:53 am

1
3
17%
X
1
6%
2
14
78%
 
Total votes: 18
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by asu »

bvgtm wrote:
orangetm wrote:N-are sens si azi sa o dam cu slabiciunile noastre.
Da, Scutaru a gresit la ambele goluri, da, avem fundasi laterali de toata jena.
Dar hipercorectitudinea asta a noastra n-are treaba cu cazul de azi, cand un arbitru vadit hot ne-a executat. Putea sa se gate si 5-2 pentru aia, dar da-mi ce e al meu. Despre asta e vorba, nu ca noi mergem sau nu la ciupeala. Mie nu mi s-a parut ca si AZI am vrut sa ciupim. Poate gresesc.
Şi eu cred la fel
cand vad aceste postari ..........

oamenii buni echipa asta atata poate ptr ca nu are 11 fotbalisti in lot

sa aducem vreo 5 in iarna si suntem salvati cu 4 etape inainte de final
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by marci75 »

Un meci care nu trebuia sa-l pierdem.Avem multi cacaciosi in echipa care nu trebuie sa primeasca bani din buzunarul nostru.Daca Rosemblum i-a adus pe Keita,Nicola,Furtado,Nohai,................sa-i plateasca el.Cum sa te bati singur,este ca un titlu la o scoala de fotbal si le-as pune meciul de azi.
Pacat de Seroni si Szekeli ca au ajuns sa joace linga asa cacaciosi.Scapa singuri cu portarul si mai bine cersesc penalti de la un idiot de arbitru decit sa o bage in ate.
Sint foarte suparat,ma gindesc cine mai are puterea sa mearga pe un amarit de stadion la multe grade cu minus sa incurajeze niste cacaciosi............eu nu cred.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by Pffv »

impossible wrote:
englezul wrote:Daca noi mergeam acolo sa-i batem si dadeam goluri, discutia asta nu-si mai avea rostul indiferent de prestatia arbitrului. Hai sa nu cadem in faza cu paiul si barna ! Cred ca ptr infrangerea asta mult mai vinovat este Scutaru, decat kakatul ala de arbitru, nu crezi ?
Eu cred ca nu are nicio legatura prestatia lui Scutaru cu cea a arbitrului. Intai de toate arbitrajul trebuie sa fie corect. Daca e indreptat impotriva uneia dintre echipe atunci inseamna ca se joaca prin birouri si nu pe teren. Si pentru asta nu sunt vinovati cei din teren. Sigur ca si in teren s-au facut greseli, poate prea multe astazi, dar si Scutaru (si nu numai) are limitele lui (ca altfel juca la Liverpool :D , nu aici). Cred ca daca nu luam atitudine (ma refer la nivel de conducere) in retur vom fi "macelariti". Din pacate echipa nu are in acest moment valoarea sa bata un adversar de genul Chiajna daca e dezavantajata de arbitraj.
Spre deosebire de Purece si Wellington ...presupun :-\ !? Valori incontestabile ....
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by banatean_violet »

Gata, nu ma mai enervez. Ma pregatesc sa savurez victoria din meciul urmator. Ii batem pe aia si nimeni nu-si va mai aminti de chiajne, pureci si altele de astea.

:galerie:
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by impossible »

Pffv wrote:
impossible wrote:
englezul wrote:Daca noi mergeam acolo sa-i batem si dadeam goluri, discutia asta nu-si mai avea rostul indiferent de prestatia arbitrului. Hai sa nu cadem in faza cu paiul si barna ! Cred ca ptr infrangerea asta mult mai vinovat este Scutaru, decat kakatul ala de arbitru, nu crezi ?
Eu cred ca nu are nicio legatura prestatia lui Scutaru cu cea a arbitrului. Intai de toate arbitrajul trebuie sa fie corect. Daca e indreptat impotriva uneia dintre echipe atunci inseamna ca se joaca prin birouri si nu pe teren. Si pentru asta nu sunt vinovati cei din teren. Sigur ca si in teren s-au facut greseli, poate prea multe astazi, dar si Scutaru (si nu numai) are limitele lui (ca altfel juca la Liverpool :D , nu aici). Cred ca daca nu luam atitudine (ma refer la nivel de conducere) in retur vom fi "macelariti". Din pacate echipa nu are in acest moment valoarea sa bata un adversar de genul Chiajna daca e dezavantajata de arbitraj.
Spre deosebire de Purece si Wellington ...presupun :-\ !? Valori incontestabile ....
Recunosc ca n-am inteles ce ai vrut sa spui. Dar poate sunt eu prea obosit.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by DP 2-6 »

Deci tatăl imbecilului recunoaşte că fiu-su-i un bou şi noi ne învârtim în jurul cozii, că de fapt dacă eram Bayern, îi băteam cu 8-0! Îmi pierd timpul de pomană, noapte bună! :ymhug:
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by ultraviola »

Bou nu e cel care fura, ci acela care se lasa furat.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
six
Posts: 74
Joined: Thu Oct 04, 2012 12:01 pm

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by six »

pur și simplu mă simt ca și când am fost violat....să zic asa x_x

nu pot sa cred ochilor..... ~x(
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by swedishbitter »

cand am adus aminte ca echipa asta e urata si furacioasa, mi s-a turnat cherosen in cap. Sper ca macar el e mutumit de rezultatul asta. Eu unul il gasesc ca vinovat de faptul ca la POLI calitate/pret nu e asa cum ar putea fi, pe Robu, ca a numit in pripa o conducere, ce nu e capabila. Nu m-as supara de rezultatele astea, daca as sti ca nu am putea mai mult financiar, insa cand vad cum ne chinuim iar banii merg frumos dar sigur catre diverse buzunare, pot sa zic ca ma cam supara. Cu salariul lui Velcea, Rosemblun si Staicu + alti cativa , puteau si platiti cel putin doi jucatori valorosi, pt ca e clar ca nu toti cei ce intra pe teren au valoare de divizia A.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by orangetm »

toy wrote:
Ivanhoe wrote:Hai sa lasam acum romanii si mitici.

E vina noastra ca permitem ce se intampla fara macar sa comentam!

Este obligatia celor care conduc clubul si sunt platiti pentru asta sa ia atitudine!
Parerea mea ca Robu a pierdut deja demult fraiele din mana.
E coplesit de tot ce se intampla sau mai exact ce nu se intampla.
Mi s-a parut ridicola ultima lui declaratie cand a replicat la de ce a fost stadionul asa de gol la meciul cu Astra Giurgiu iar el a zis ca presa nici nu stie cat de multi oameni se bucura ca exista aceasta 'Poli'.
Probabil ca se referea la aia multi ca mine care urmarim meciurile cocotati pe fotolii.
Pai eu, de exemplu, nu am mers (in ultimii nu stiu cati ani, dar foarte multi), din cauza vremii.
Nu e usor sa induri friguri crancene la 50 de ani. Dar promit sa nu mai fac.
:ymhug:

Daca stiam ca bolovanii se leaga de chestia asta, nu lipseam, si mai convingeam cativa sa nu lipseasca nici ei.

:steag2: :steag2: :steag2:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Post Reply