Etapa XVI: POLI - Astra Giurgiu, vi 29.11, h 20.30 (Digi)

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

Poll ended at Fri Nov 29, 2013 1:44 pm

1
7
54%
X
5
38%
2
1
8%
 
Total votes: 13
dylan
Posts: 167
Joined: Sun Oct 07, 2012 7:26 am

Re: Etapa XVI: POLI - Astra Giurgiu, vi 29.11, h 20.30 (Digi

Post by dylan »

Sint foarte suparat mai ales cind vad cu cita frica jucam acasa sintem Timisoara ce p.. mea.Ori luam 4-0 ori batem.Si in meciul asta mi se pare putin suspecta atitudinea lui Nuno Claro, poate ar ytebui incercat si Papp sa vedem ce stie si baiatul asta.Din iarna ii vad plecati pe Petre, Furtado, Balace, Marovici, Nohai,daca vrem sa facem echipa, daca nu vrem atunci sa mai merga la stadion cui ii place cum joaca Petre.Poate sint acuma nervos si din cauza frigului care l=am mincat pe un stadion de doi lei pe care nu mai ai nici cele mai minime conditii.
zuko
Posts: 49
Joined: Mon Nov 05, 2012 8:02 pm

Re: Etapa XVI: POLI - Astra Giurgiu, vi 29.11, h 20.30 (Digi

Post by zuko »

cel mai bun joc facut pina acum ,si nu e putin contra unei echipe destul de valoroasa,in iarna cu 2-3 jucatori de fotbal adusi in echipa cred ca ne putem duce spre locurile 6-8,pacat ca tudor a arbitrat cu doua masuri diferite,i-a impins pe astra pina la 2-0 permanent peste noi.pacat
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XVI: POLI - Astra Giurgiu, vi 29.11, h 20.30 (Digi

Post by ceasul13 »

Un joc destul de bun al echipei, cel putin in prima repriza ne-am miscat destul de bine. Momente bune cu pase din prima, mingea jucata destul de mult pe jos. Mai e de munca dar se vad imbunatatiri in relatiile de joc.
Poate de acasa din fata televizorului sa se fi vazut altfel decat de acolo din tribuna ...
Cand trebuie sa fim noi cei care atacam continuam sa avem probleme dar sa speram ca se va remedia si aceasta problema cu ceva transferuri in iarna.
Pacat ca pentru nesimtitul de Tudor se pare ca gazdele au fost ceilalti. A fluierat intr-o maniera foarte iritanta.Tot ce era discutabil a fluierat pentru ei.
Apoi cum sa dai doar 3 minute de prelungiri, cu toate schimbarile facute si dupa atatea trageri de timp? Si noi am tras de timp la Ploiesti dar meciul a fost prelungit tinand cont de asta, acum nesimtitul tot arata ca cronometreaza tragerile de timp dar de tinut cont de ele ....
Sa speram ca vom mai aduna si ceva puncte chiar cu pretul unui joc mai inestetic.
:polipoli: :polipoli: :polipoli:
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XVI: POLI - Astra Giurgiu, vi 29.11, h 20.30 (Digi

Post by Ivanhoe »

Am ajuns si eu acasa de la meci. Ce sa zic. Meci bun facut de noi in prima repriza, doua bari, una la Gorobsov cand portarul respinge in bara, alta la Poparadu, um gol dat, doua goluri luate pe greseli, in repriza a doua nu am mai rezistat fizic.

Exista un progres in joc dar mai e mult pana departe.

Cred totusi ca ne vom salva.

@dylan: de Balace mi-a placut!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XVI: POLI - Astra Giurgiu, vi 29.11, h 20.30 (Digi

Post by orangetm »

N-am vrut sa zic nimic de Tudor dupa meci, sa nu sune a scuza, dar omul asta nu l-a lasat pe Szekely sa miste nimic acolo in fata. Ma si mir ca nu s-a ajuns la cartonas rosu, la cat era de nervos Szabolcs.
Nu se poate sa dai fault in atac la orice miscare sau saritura a atacantului.
Eu stiu ca tudor e cretin, dar azi a depasit orice masura si cu fazele astea si cu toate galbenele aruncate alandala la cin' s-a nimerit in drumu-i, de preferinta la aia-n alb.
Crveni karton tembelului.
:cartonas:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa XVI: POLI - Astra Giurgiu, vi 29.11, h 20.30 (Digi

Post by marci75 »

Meci urit,frig de crapau pietrele si....zapada pe scaune.De unde p... mea ca prin oras trebuie sa o cauti bine.
Cum sa vina lumea sa dea 15 lei pe bilet,sa stea in frig pe un stadion de 100 de ani si sa vada gloabe ca Petre si Furtado .
Erau mai multi politai aseara prin jurul DP.
Chiar se puteau curata scaunele din zona centrala,daca alte conditii nu sint.
Revenind la meci,mijlocul nu merge deloc.Petre,Trandu si Gorobsov nu pot juca impreuna,toti trei sint cu frina trasa.Ne trebuie altveva la mijloc.
Nu putem face nici contraatacuri,de atac pozitional nici nu zic.
Vad ca si U Cluj isi revine,mi-e frica sa nu intram in hora retrogradarii.Trebuie neaparat un punct la Chiajna.
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Etapa XVI: POLI - Astra Giurgiu, vi 29.11, h 20.30 (Digi

Post by duranviola »

o prima repriza buna facuta de ai nostri, din pacate in a doua nu am mai avut benzina
tudor, asa cum il stim cretin de-a binelea
furtado mi se pare ca intra neconectat la joc, e inadmisibil sa iei galben la cateva minute dupa ce ai intrat pe teren, si cred ca nu e la prima abatere de genul asta, ar mai putea fi o problema de acomodare cu jocul echipei, etc, ....poate e ca Bucur, mai labil psihic

per total se vede o alta atitudine a jucatorilor, pasele se leaga, apar combinatiile

merem inainte ! :steag2:
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
six
Posts: 74
Joined: Thu Oct 04, 2012 12:01 pm

Re: Etapa XVI: POLI - Astra Giurgiu, vi 29.11, h 20.30 (Digi

Post by six »

da acuma mi-s convins că Șunda trebuie să-și reia munca de birou la centru de juniori ... mega urgent doi mijlocași și un vârf altfel intrăm în horă :(
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XVI: POLI - Astra Giurgiu, vi 29.11, h 20.30 (Digi

Post by Pffv »

Furtado are vreo 3 (4 ?) galbene luate la fel , imediat dupa intrare . Probabil e si rezultatul frustrarii inerente de a fi tot timpul rezerva . Avand zero responsabilitate pot insa sa dau din gura la liber . Ori ii dai omului cateva sanse ca lumea ori il trimiti altundeva . Nu vad cum , jucand intotdeauna bucatele de meci , intotdeauna cand situatia este oarecum pierduta cu toate impreciziile si precipitarile aferente , ar putea cineva sa intre in joc si sa schimbe fata echipei . Aici nu vorbim de ditamai vedetele de calitate care se pot plia pe jocul unei echipe sau pot modifica in bine totul . O scurta privire (de fan interesat !) pe la case mai mari : am vazut cat de lent (asta facem) , progresiv (asta nu facem) si cu rabdare (nu avem) a introdus Martino pe Neymar la Barca . E drept e o alta lume fotbalistica , dar principiul este acelasi in fond . La noi nu merge insa asa , ca noi suntem intotdeauna mai destepti decat restul . Indraznesc sa afirm insa ca acelasi Neymar venit la ....Poli , ar avea un randament asemanator cu .... Furtado . Poate ceva mai bun ca pe el nu l-ar tine pe banca (exact lipsa de ...rabdare) si macar ar fi conectat la joc (meci si nu stil de ... joc) si ar mai bate ceva libere ...poate . Altfel , cu mingi la bataie contra a 2-3 fundasi adversi si arbitrii romani .... am ajunge sa-l imprumutam la echipa a doua !! Fara a pretinde ca sunt exhaustiv eu mai mult de 4-5 mingi utilizabile pentru tipul lui de varf , nu l-am vazut pe Furtado servit cu ceva . Unul este Szekely cu stilul de lupta de "strada" , oportunist si ...suprasolicitat si altul este Furtado . Cand Nelly o sa rateze exasperant zeci de ocazii din pasele/centrarile "perfecte" ale colegilor de echipa , da , afara cu el . Pana atunci doar ne revarsam furia pe ultimul venit si ne facem ca nu vedem padurea de ...copaci .
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XVI: POLI - Astra Giurgiu, vi 29.11, h 20.30 (Digi

Post by DP 2-6 »

six wrote:da acuma mi-s convins că Șunda trebuie să-și reia munca de birou la centru de juniori ... mega urgent doi mijlocași și un vârf altfel intrăm în horă :(
Acum când se vede o schimbare în bine, în jocul echipei, când atitudinea jucătorilor s-a schimbat, noi vrem să schimbăm iar antrenorul? :-\
Mijlocaşi şi vârf da, ne trebuie, dar probabil vor fi aduşi din iarnă. La lotul pe care-l avem, cred că nici un antrenor nu poate scoate mai mult, iar în clasament stăm chiar bine, raportat la lotul disponibil.
Post Reply