Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 19.30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

1
23
96%
X
1
4%
2
0
No votes
 
Total votes: 24
virgilb
Posts: 27
Joined: Tue Aug 06, 2013 12:34 pm

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by virgilb »

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... o-11661744
unde sunt ocaziile si jocul bun al acs politimisoara ? voi nu ati vazut fotbal adevarat cu Paltinisanu, Mehedintu, Anghel, Serbanoiu, DEmbrovschi, Bojin, Bungau, Cicerone Manolache, Nadu, Floares samd va bucurati pt. un gol nemeritat din min.93 dupa un meci infect
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by cristy2005ro »

Am castigat un meci impotriva unei echipe care ne-a furat titlul, cu o echipa in care am avut 6 absenti. Unde e problema.am scos 4 puncte din 2 meciuri grele si avem 19 puncte (obiectivul declarat a lui Robu pentru tur era de 20.....si mai avem 3 meciuri)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by swedishbitter »

virgilb wrote:http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... o-11661744
unde sunt ocaziile si jocul bun al acs politimisoara ? voi nu ati vazut fotbal adevarat cu Paltinisanu, Mehedintu, Anghel, Serbanoiu, DEmbrovschi, Bojin, Bungau, Cicerone Manolache, Nadu, Floares samd va bucurati pt. un gol nemeritat din min.93 dupa un meci infect
Pe acelasi principiu pot sa ma intreb si eu daca ai vazut meciurile cu Corona si Viitorul de la inceputul campionatului, sau cele din sezonul trecut. Cred ca ar fi bine sa ne vedem lungul nasului, sa vedem de ce jucatori dispunem, de ce buget, de contextul actual in fotbalul romanesc, si sa ne acceptam conditia. Unii jucatori nu pot mai mult, altii nu pot fi adusi pe gratis.
Apropos, golul este meritat atunci cand mingea intra in poarta! Sa fie clar. Asa cum etapa trecuta ploiestiul nu a meritat victoria pentru ca nu a introdus balonul in poarta, asa am meritat-o noi azi, pt ca am facut ce n-au fost in stare ploiestiul si galatiul. Eu zic ca nu-i asa greu de priceput.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by Pffv »

Ba am vazut fotbal adevarat dar.... la nivelul de acum trebuie sa incepem cu inceputul ! Pentru cineva care a vazut doar rezultatele din primele 4 meciuri jocul de acum poate parea in regres . Pentru ceilalti insa nu este o surpriza prea mare . Trebuie sa facem diferenta dintre dorintele noastre si posibilitatile echipei . Vorba proverbului bulgaresc "de unde nu-i , nu-i " ! Sigur ca putem sa fim nemultumiti si sa facem diatribe muscatoare (daca s-ar sti de cate ori m-am oprit din asta :D ) , insa pe bune suntem o echipa la low-end . Scopul principal este sa nu retrogradam in acest sezon cu speranta unei imbunatatiri progresive a jocului . Pana si meciul de ieri ar fi fost digerabil cu conditia sa fi lipsit ocaziile oaspetilor (hai , cel mult una) . Atunci am fi putut clama o tactica de tip italian , asa a iesit o varza . Noroc ca s-a murat bine la sfarsit :) . Ii reamintesc colegului ca si cu unele din numele mentionate de el noi tot "fani" ABBA am fost . Motivul este destul de vulgar ....banateanului ii arde mai mult de spais sa fie plin si dupa aia de altceva . Atat de rar a fost o activitate de calitate si sustinuta (in timp) incat este chiar dificil de localizat ('74-'80 cat de cat ) .
Cu toate argumentele logice este dificil , recunosc , sa nu pleci inciudat de la meci , motiv pentru a nu posta imediat la cald chiar daca ar fi benefic pentru propria ...sanatate mentala . Iar comentariu ucigator de aseara (din minte) l-am lasat balta cand am constat reactia de la servici unde doamnele ( ...in afara fenomenului) au remarcat "bine ca au castigat" . Momentan ajunge atat :) .
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by jamais »

virgilb wrote:http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... o-11661744
unde sunt ocaziile si jocul bun al acs politimisoara ? voi nu ati vazut fotbal adevarat cu Paltinisanu, Mehedintu, Anghel, Serbanoiu, DEmbrovschi, Bojin, Bungau, Cicerone Manolache, Nadu, Floares samd va bucurati pt. un gol nemeritat din min.93 dupa un meci infect
Noi (Poli cea adevarata si nu clone gen AEK, ACS, ASU) ne-am scaldat in mediocritate (niste locuri 3, doua cupe sunt doar exceptiile ce confirma regula) de-a lungul intregii noastre existente. Ca dovada ca laudam jucatori (multi mentionati chiar de tine) care au prins nationala in 1-2 meciuri sau deloc (pe Dembo nu-l punem in aceasta categorie, ca el cand a venit la Poli era galonat si spre sfarsitul carierei). Oricum in insiruirea ta, trei jucatori erau mediocrii (Bojin, Bungau si Floares), nu mai buni decat un Trandu sau Szekely de acum.

Despre echipa actuala nu ai ce joc bun sa astepti, la fel cum nu poti sa astepti un joc bun (decat intamplator) de la vreo alte 12 echipe din campionatul romanesc. Pe ce lume traim? Asta e fotbalul romanesc in general!
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by cristy2005ro »

De ce sa fie nemeritat? A fost offside??? Din penalty dat aiurea??? Autogol???? A bagat arbitrul mingea in poarta?
Fotbalul se joaca pe goluri nu pe ocazii sau posesie

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by PSC »

Și Oțelul și Urziceniul s-au bazat mult pe antijoc și contraatac când au ieșit campioane astfel că mai ușor cu pianul pe scări. În plus noi suntem nou-promovați, aproape toate nou-promovatele joacă la fel în primul an de la revenire. Mă uitam și la meciul cu Petrolul cum recunoșteau unii fani petroliști că marele timișorean Contra exagerează și că atunci când erau nou-promovați la fel jucau și ei.
Image
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by orangetm »

Haideti sa votam (sa ne dam cu parerea):
Cam cate puncte in clasament credeti ca ar merita un "joc frumos/bun/fotbal adevarat"?
:-B

Eu votez: 0 puncte!
:D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by orangetm »

Tăt meciul, pentru cine are timp...

http://www.dolce-sport.ro/fotbal/fotbal ... deo-26771/
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by cristy2005ro »

referitor la dolce......ei ne televizeaza si la piatra neamt X(
Post Reply