Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 19.30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

1
23
96%
X
1
4%
2
0
No votes
 
Total votes: 24
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by DP 2-6 »

Văd că mulţi sunt nedumeriţi de rezultat, alţii chiar revoltaţi... chiar nu aţi auzit nicicare de Dumnezeul fotbalului? Aşa nenorocit şi ticălos cum e fotbalul românesc, are şi el un Dumnezeu. Aşa cunoscători ai fenomenului cum sunteţi, chiar aţi uitat cum ne-a furat HOŢELUL titlu? Este cea mai bună palmă ce o puteau primi nenorociţii ăştia, MAI FRUMOS NU SE PUTEA! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :bravo:
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by banatean_violet »

:bravo: :valuri: :fotbalist: :duble: :gol:
Dupa meciul eroic de la ploiesti spuneam ca poate jucatorii nostri au invatat in sfarsit ca norocul si-l face fiecare prin atitudinea din timpul meciului. Se pare ca au invatat :sup2:

Mi-a placut declaratia antrenorului lor, ca au pierdut oribil. Cum hotilor de la hotzelu le doresc sa li se intample in fotbal tot ce poate fi oribil, le multumesc celor de la Poli pentru victoria asta faina. :mrgreen:

Deja devine distractiv cum miticii incearca sa tot gaseasca nod in papura. Acum nu-i bine ca a dat Szekely prea multe goluri, probabil in etapa viitoare vor comenta faptul ca la Poli nu se duce portarul sa execute cornerele.
:polipoli:
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by swedishbitter »

Eu unul nu mai sunt atat de nemultumit de jocul echipei cum eram pe vremea lui Valy. Pe langa asta uite ca mai facem si puncte. Sa nu uitam ce jucatori a avut la dispozitie azi Sunda.. Gorobsov si Radupopa ar fi adus un plus in joc cu siguranta. As fi fost (semi)multumit si cu un egal, asa insa a fost de vis. O nota excelenta galeriei in repriza secunda. Nu stiu ce s a intamplat insa au fost la inaltime. Mai lipseau niste fulare.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
Paul Marius
Posts: 651
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:04 pm

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by Paul Marius »

Auzi la Neacsu,titlu pe banatsport:Prost sa fii,noroc sa ai... :)) Cica il cheama Florin Preda acum.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by swedishbitter »

Paul Marius wrote:Auzi la Neacsu,titlu pe banatsport:Prost sa fii,noroc sa ai... :)) Cica il cheama Florin Preda acum.
Probabil e o dorinta personala. Omu poate are nevoie de noroc, ca de prostie nu duce lipsa.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by impossible »

Imi permit sa includ aici si un comentariu al user-ului Cornel de pe site-ul respectiv (de ziar nici nu poate fi vorba):

"Multă dreptate ai, d-le Florin! Ești prost, dar ai un noroc chior, pentru ca cineva îți lăsa impresia ca ești ziarist!" :))
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by swedishbitter »

toy wrote:
diegis37 wrote:nu înteleg ce îi deranjeaza pe astia ca Szekely a dat 9 goluri din 14 :-o
Nu-i deranjeaza deloc. Ideea e ca echipa sta doar in el. Nu prea is alte solutii.
Cum ziceam daca nu il aveam in lot acum eram pe loc retrogradabil.
Si daca jucam fara portar am fi avut infrangeri pe linie. Sigur ca Salbocs a avut si el contributia lui la punctele acumulate insa nu a fost vreun messi , sa ia mingea in buzunar din propria jumatate si sa o bage in poarta. Au fost eforturi colective culminate cu reusita atacantului, adica omul responsabil cu golul, cu ultima atingere.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by Amadeus »

E bine ca am cistigat meciul pina la urma. Sper ca pauza de 2 saptamini sa ne priasca.
Amadeus
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by duranviola »

orangetm wrote:Datorita fidbecului negativ, il anunt pe userul @virgilb ca pentru limbajul de astazi are zuti karton, iar la urmatoarea ditiramba de termeni injuriosi la adresa echipei, antrenorilor si a coforumistilor va incaleca pe bara minim o saptamana!

Sper ca nu va fi cazul, totusi!
daca cititi cu atentie mesajele postate de @virgilb, veti descoperi ca sunteti prea indulgenti, daca eram portocaliu, zbura de mult.....

inteleg sa critici pe VDV, pe Sunda, jocul echipei, pe toti jucatorii, pe club, dar acest lucru se poate face in termeni civilizati, ori respectivul nu da dovada de civilizatie........asa ca zburati-l !



despre meci :

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat:
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by marci75 »

DP 2-6 wrote:Văd că mulţi sunt nedumeriţi de rezultat, alţii chiar revoltaţi... chiar nu aţi auzit nicicare de Dumnezeul fotbalului? Aşa nenorocit şi ticălos cum e fotbalul românesc, are şi el un Dumnezeu. Aşa cunoscători ai fenomenului cum sunteţi, chiar aţi uitat cum ne-a furat HOŢELUL titlu? Este cea mai bună palmă ce o puteau primi nenorociţii ăştia, MAI FRUMOS NU SE PUTEA! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :bravo:

Sint de acord cu tine,astazi Dumnezeu ne-a cistigat meciul.
Nu pot sa-i mai suport pe Hotelul.A fost meciul perfect,decit sa fi jucat bine si sa faci un egal,mai bine asa,joc prost si gol in ultimul minut.
Sa fie frustrarea lor mai mare,cum a fost si a noastra de zece ori mai mare acu 3 ani.
Bravo Poli,bravo Szekeli,Scutaru,Seroni.
Post Reply