Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 19.30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

1
23
96%
X
1
4%
2
0
No votes
 
Total votes: 24
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by holstein »

impossible wrote:
Am vazut ca multi au criticat jocul nostru de ieri. Cred ca baietii au dat totul. Si pentru mine acest lucru este suficient chiar daca uneori se pierde meciul. Nu se putea mai mult pentru ca:

- au lipsit 6 titulari: Nuno Claro, Nohai, Trandu, Keita, Gorobsov, Poparadu
- probabil pregatirea fizica lasa un pic (sau chiar mai mult) de dorit; daca nu mai poti sa alergi te retragi inevitabil in aparare; adversarul va avea suturile la poarta (spunea cineva ca asta e criteriul care spune cine domina :D ), cornerele si actiunile ofensive; concluzia: e nevoie urgenta de un preparator fizic experimentat
- s-a spus ca Sunda e vinovat ca nu a schimbat jumatate din echipa ce a inceput meciul; ar fi jucat slab si nu meritau sa fie in teren; poate e asa, dar ... nu putea schimba decat 3 jucatori (halal regulament, nu-i asa :D ) si ... chiar a facut aceste schimbari; pe de alta parte nu prea avea de unde alege; aud si pe stadion adesea: schimba-l pe ... ala, schimba-l pe celalalt ..., dar oamenii uita sa precizeze cu cine; si atunci antrenorul, desi ar vrea sa le faca pe plac ( :D ), nu are toate elementele necesare sa faca modificarea. E adevarat, se spune si ... scoate-l pe ala, scoate-l pe celalalt. Aici e clar, intelege toata lumea ce au vrut spectatorii. Dar nu ar fi pacat sa jucam cu 2-3 jucatori mai putin?
- poate nu avem in lot (prea multi :D ) jucatori de Liga Campionilor; doar cu jucatori luati liberi de contract nu poti sa te lupti la cupele europene; din pacate Messi nu a fost liber de contract sa-l luam in vara. Poate la anul. :))
De fapt, ar fi fost culmea sa nu ne bucuram ca a castigat Poli, indiferent de adversar, indiferent de joc.
Corect!

Iar acuma pot spune, Herr Sunda, scoate-l pe Nohai de pe lista titularilor si pune-l pe Belu fundas dreapta. În locul lui Hero/Zero, Scutaru iar ca fundasi centrali Seroni & Petrovic.

Echipa mea de start:

. . . . . . . . . . .Marovic. . . . . . . . . . . . Barbut


. . . . . . . . . . .Seroni

. . . . . . . . . . . . . . . . Scutaru. . . . . . . . . . . .Popovici

Nuno. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Szekely

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Gorobsov

. . . . . . . . . . .Petrovic


. . . . . . . . . . .Belu. . . . . . . . . . . . . . Trandu
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by AndreiVajnaII »

Numai mie mi s-a parut ca Nanu a fost cel mai bun de la noi din prima repriza?
CVB
Posts: 118
Joined: Sun Jul 28, 2013 9:53 am

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by CVB »

AndreiVajnaII wrote:Numai mie mi s-a parut ca Nanu a fost cel mai bun de la noi din prima repriza?
Si mie mi-a placut Nanu.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa XIV: POLI Timișoara - Oțelul Galați, lu 11.11, h 1

Post by impossible »

Amadeus wrote:Consider victoria asta ca o compensatie la meciul pierdut la Brasov. Acolo n-am fi meritat sa pierdem, dar am pierdut...
Numai ca acolo am luat gol din 3 greseli de arbitraj insirate, una dupa alta, in vreo 20 de secunde. Noi n-am avut norocul asta acum. Si, ca tot a venit vorba de merite, la Brasov meritul le revine arbitrilor, iar la Timisoara, printre altii, lui Belu (care a sutat in bara) si Szekely (care a fost pe faza si a marcat).
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply