Etapa XIII: Petrolul - POLI Timișoara, lu 4.11, h 19.30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

Poll ended at Mon Nov 04, 2013 12:51 pm

1
3
21%
X
3
21%
2
8
57%
 
Total votes: 14
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XIII: Petrolul - POLI Timișoara, lu 4.11, h 19.30

Post by Ivanhoe »

AndreiVajnaII wrote:
diegis37 wrote:de ce a luat Keita primul galben? cand de fapt Furtado( zicese ca) a fautat?
Ei na, si tu acuma.... intreaba-l numa pe Ivanhoe cat de greu e sa-l deosebesti pe Furtado de Keita. :D
E simplu, Furtado are 38 de ani si Keita are 48 de ani, una la mana, in plus Furtado este din triburile bantu, Keita nu este bantu. Aia care nu's bantu is negri negri, adica nu maro deschis, si is urati, urati :))
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa XIII: Petrolul - POLI Timișoara, lu 4.11, h 19.30

Post by impossible »

marci75 wrote:Cica scriu pe Dolce ca ,Contra a sarit la gitul lui Sunda dupa meci.Daca a facut asta e un g...
Sa nu uite ca e Timisoarean si a plecat de la Poli tot dupa un meci in care bistritenii au scos un egal norocos si titlul a ajuns la HOTELUL.
Da, am vazut la interviurile de dupa meci.

Contra a spus ca i-a reprosat dupa meci lui Sunda tragerile noastre de timp, ca el e timisorean si nu asa trebuie sa arate echipa unui oras ca Timisoara. Ca raspuns, Sunda l-ar fi injurat. Nu prea imi vine sa cred dupa cate ii cunosc pe amandoi. Mai degraba invers. De altfel Panduru a comentat dupa meci ca pe Contra nu-l intereseaza ce a facut Sunda pentru a-si atinge obiectivul, el trebuia sa gaseasca solutii in atac.

Pe de alta parte Sunda a recunoscut ca a venit sa se apere pentru ca stia forta de atac a Petrolului. Cu alte cuvinte, "scopul scuza mijloacele". In final a dat de inteles ca-i lasa locul lui Contra la Poli daca vrea sa se intoarca.

Despre meci s-a spus tot pe aici. N-a fost penalty, doua galbene gratuite la Keita (probabil pentru ca nu i-a facut cinste arbitrului de ziua sa), cateva intrari "criminale" ale ploiestenilor nesanctionate cu galben etc. Despre comentator trebuie sa spun ca ma asteptam. Inca de la inceput a aruncat ideea, indusa de altii si repetata la nesfarsit, ca asta nu e Poli, ca adevarata Poli e in liga a 4-a.

LE Acum vad ca si Andrei a comentat declaratiile celor doi
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa XIII: Petrolul - POLI Timișoara, lu 4.11, h 19.30

Post by AndreiVajnaII »

Ivanhoe wrote:
AndreiVajnaII wrote:
diegis37 wrote:de ce a luat Keita primul galben? cand de fapt Furtado( zicese ca) a fautat?
Ei na, si tu acuma.... intreaba-l numa pe Ivanhoe cat de greu e sa-l deosebesti pe Furtado de Keita. :D
E simplu, Furtado are 38 de ani si Keita are 48 de ani, una la mana, in plus Furtado este din triburile bantu, Keita nu este bantu. Aia care nu's bantu is negri negri, adica nu maro deschis, si is urati, urati :))
Asta ai studiat tu repede dupa meciul din cupa? :))
User avatar
MurePolistul
Posts: 51
Joined: Sun Jul 28, 2013 4:12 pm
Location: Bocsa
Contact:

Re: Etapa XIII: Petrolul - POLI Timișoara, lu 4.11, h 19.30

Post by MurePolistul »

Nu inteleg de ce va mirati de comentariul lui Cosmescu...
1 se stie ca e dinamovist
2 la toate meciurile pe care le-am jucat pe dolce el s-a trezit sa spuna cam aceleasi chesti ca asta nu e echipa adevarata o dadea inainte ca e recas ca echipa adevarata e in liga 4
3 cand a avut si cate un coleg acesta a incercats a il "corecteze" dar cu prostu nu te poti intelege
4 aceleasi comentari de rahat le are si in emisiunile in care se vorbeste de liga 1 si de POLI
FORZA VIOLA
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa XIII: Petrolul - POLI Timișoara, lu 4.11, h 19.30

Post by AndreiVajnaII »

impossible wrote:De altfel Panduru a comentat dupa meci ca pe Contra nu-l intereseaza ce a facut Sunda pentru a-si atinge obiectivul, el trebuia sa gaseasca solutii in atac.
Ce le stie Panduru! :D Asa mi s-a parut si mie. Contra ar trebui sa se uite in propria ograda, ca nu prea imi vine a crede ca joaca cel mai bun fotbal din tara, cand pierd atatea puncte si au doar 18 goluri marcate. Pana la urma suturi de la distanta si centrari poate incerca orice echipa cand are o posesie cat de cat. Eu nu tin minte vreo patrundere sau vreo faza de careu in afara de balbaielile noastre. Daca chiar vrea titlul si sa bata pe steaua, sa mai puna mana sa studieze. Pana una alta, tot asa am facut si noi 0-0 cu Corona.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa XIII: Petrolul - POLI Timișoara, lu 4.11, h 19.30

Post by AndreiVajnaII »

A postat Belu pe facebook:

"Azi a trebuit sa ne aparam si sa rezistam fara sa primim gol din fericire am reusit sa facem acest lucru pe fondul unui joc bun al baietilor.. Multa lume va spune ca am bagat autobaza in careu si ne-am aparat tot meciul, dar noi am mers la Ploiesti stiind ca nu avem ce pierde si din fericire ne-a iesit ... Am scapat singur de la mijlocul terenului dupa o pasa f buna data de Trandu Razvan insa din nefericire nu am putut continua faza cum trebuia continuata, adica cu gol din cauza oboseli acumulate pe parcursul partidei .. Insa pana la urma a iesit asa cum ne-am dorit si toata lumea este fericita .. "

:)
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XIII: Petrolul - POLI Timișoara, lu 4.11, h 19.30

Post by Ivanhoe »

@AndreiVajnaII: faza cu triburile la ei o stiu de cativa ani, nu e duma.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa XIII: Petrolul - POLI Timișoara, lu 4.11, h 19.30

Post by AndreiVajnaII »

Ivanhoe wrote:@AndreiVajnaII: faza cu triburile la ei o stiu de cativa ani, nu e duma.
Aha. Inseamna ca la TV se vede mai greu diferenta. :D Oricum, sunt sigur ca arbitrul nu stia. :P
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XIII: Petrolul - POLI Timișoara, lu 4.11, h 19.30

Post by banatean_violet »

Multumesc Sunda, multumesc baieti. Prin punctul asta muncit ati reusit sa enervati miticii de pretutindeni.
:bravo:

PS contra ramai acolo cu ai tai, Timisoara nu are nevoie de indivizi fara caracter asa cum esti tu.
mai ai mult pana sa ajungi la nivelul lui Sunda atat ca om cat si ca antrenor.
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Etapa XIII: Petrolul - POLI Timișoara, lu 4.11, h 19.30

Post by ultraviola »

Asta e situatia, in cazul neputintei de a inscrie nici macar in 11 contra 10 si cu penalty inventat, dai vina pe adversar ca nu s-a deschis suficient.
La comentator nu ma mira nimic, e un mitic frustrat si fan al Timisoarei in ligi cat mai mici.
Dezamagitor e insa Contra cu acuzatiile pe care le aduce - sa fi uitat ca a fost timisorean inainte de a deveni caine?
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
Post Reply