Cupa RO/ Optimi: Steaua - POLI Timișoara mi 30.10, h 20

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Steaua Bucuresti - POLI Timișoara mi 30.10 h 20:00

Poll ended at Thu Oct 31, 2013 12:18 pm

1
6
21%
2
23
79%
 
Total votes: 29
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Cupa RO/ Optimi: Steaua - POLI Timișoara mi 30.10, h 20

Post by banatean_violet »

bvgtm wrote: Ce nu înţeleg...de ce a plecat (dat afară-înlocuit) atât de târziu "domn profesor"?
Dacă unu îţi spune să mergi la culcare că eşti beat...nu-l băga în seamă.
Dacă doi îţi spun să mergi,gândeşte-te dacă nu ar fi bine s-o faci.
Băi,dar dacă vine şi al treilea şi-ţi spune acelaşi lucru,nu mai sta pe gânduri ! Du-te la culcare !
:pescar3:
Pentru ca al 4lea ii dadea 7000euro.
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Cupa RO/ Optimi: Steaua - POLI Timișoara mi 30.10, h 20

Post by bvgtm »

DP 2-6 wrote:
bvgtm wrote:Se vede din ce in ce mai clar că,sub "profesoratul" lui Velcea,echipa în loc să progreseze,a regresat.După o campanie de aducere de jucători mai mult decât total lipsită de viziune,şi cu jucători liberi de contract,VdV nici măcar nu a implementat o idee de joc echipei.
Totul a fost haotic,la întâmplare,în speranţa că...poate,poate...o ieşi ceva.
Pot înţelege,la o adică,aducerea de jucători liberi...nu sunt bani.
Pot înţelege,că oricât te-ai strădui să faci ceva,nu-ţi iese.
Ce nu înţeleg...de ce a plecat (dat afară-înlocuit) atât de târziu "domn profesor"?
Dacă unu îţi spune să mergi la culcare că eşti beat...nu-l băga în seamă.
Dacă doi îţi spun să mergi,gândeşte-te dacă nu ar fi bine s-o faci.
Băi,dar dacă vine şi al treilea şi-ţi spune acelaşi lucru,nu mai sta pe gânduri ! Du-te la culcare !
:pescar3:
Păi el a fost la culcare de prin etapa a treia! :D


Ba mai mult...Cred că moţăia cu ochii pe jumate închişi,încă din perioada când "sorta" jucători !Apoi la luat şi căscatul.
:bashhead:
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Cupa RO/ Optimi: Steaua - POLI Timișoara mi 30.10, h 20

Post by bvgtm »

banatean_violet wrote:
bvgtm wrote: Ce nu înţeleg...de ce a plecat (dat afară-înlocuit) atât de târziu "domn profesor"?
Dacă unu îţi spune să mergi la culcare că eşti beat...nu-l băga în seamă.
Dacă doi îţi spun să mergi,gândeşte-te dacă nu ar fi bine s-o faci.
Băi,dar dacă vine şi al treilea şi-ţi spune acelaşi lucru,nu mai sta pe gânduri ! Du-te la culcare !
:pescar3:
Pentru ca al 4lea ii dadea 7000euro.

:ymapplause:
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Cupa RO/ Optimi: Steaua - POLI Timișoara mi 30.10, h 20

Post by swedishbitter »

Dupa jocul de azi au dreptate cei ce spun ca nu merita bagati bani. Pt ce? Sa traiasca bine rosenblum si velcea?? Nu mersi. E inadmisibil sa nu abordam orice joc la victorie, sa facem doar act de prezenta, cum am facut in eeara asta. Nu conteaza ca am jucat cu steoaia, ideea e ca nici cand am avut mingea n am stiut ce sa facem cu ea. a luat o boldea la fuga si nepresat de nineni s a bagat direct in aut cu ea. parca era un betivan. Nicola sut din lovitura de la 19 m , mingea se duce undeva catre coltul terenului... Asa ceva nici in divizia c nu e acceptabil! Mai bine cu juniorii de 16, 17 ani, ca macar aia joaca pe 50 €/ luna, nu le dau 4000 ca sa se plimbe ca o curca plouata pe teren.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Cupa RO/ Optimi: Steaua - POLI Timișoara mi 30.10, h 20

Post by Pffv »

Noa asta este . Acum mergem la Petrolul unde prea multe nu e bine sa speram cu tot cu ....vecinul :) .... antrenor . Dar dupa aceea , acasa , cu Galatiul este absolut necesar sa castigam , urmand 3 meciuri , 2 in deplasare la Ceahlaul si Chiajna cu Astra intercalata la noi . Daca din cele 5 meciuri pomenite facem mai mult de 6 puncte inca nu stam foarte rau . Mai ales in caz de victorii cu Otelul si la Chiajna (de preferat ...strategic unor surprize la Petroul si cu Astra , sa ii tragem pe adversarii directi in jos :D ). Orice peste 6 puncte este un mare bonus , orice sub ...necaz . Desi precis iar ma pun rau cu ...primaria , prefer sa vina vreme urata cu terenuri impracticabile si sa nu trecem de baraj (sanse avem cam 10%) , pentru a avea vreme Sunda sa schimbe ceva de "substanta" in jocul echipei . Altfel o sa asistam periodic la (re)caderi in vechile tipare ce nu s-au dovedit a fi chiar benefice . Un pic de curatenie nu ar strica nici in lot nici mai sus de ...banca tehnica .
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Cupa RO/ Optimi: Steaua - POLI Timișoara mi 30.10, h 20

Post by bvgtm »

swedishbitter wrote:Dupa jocul de azi au dreptate cei ce spun ca nu merita bagati bani. Pt ce? Sa traiasca bine rosenblum si velcea?? Nu mersi. E inadmisibil sa nu abordam orice joc la victorie, sa facem doar act ideea e cde prezenta, cum am facut in eeara asta. Nu conteaza ca am jucat cu steoaia,a nici cand am avut mingea n am stiut ce sa facem cu ea. a luat o boldea la fuga si nepresat de nineni s a bagat direct in aut cu ea. parca era un betivan. Nicola sut din lovitura de la 19 m , mingea se duce undeva catre coltul terenului... Asa ceva nici in divizia c nu e acceptabil! Mai bine cu juniorii de 16, 17 ani, ca macar aia joaca pe 50 €/ luna, nu le dau 4000 ca sa se plimbe ca o curca plouata pe teren.

Un antrenor bun,are ochi să vadă ce jucător are "stofă" sau nu.Pe cei selecţionaţi la un trial,jocuri şcoală sau amicale,îi cizelezi,îi finisezi.Asta dacă ai viziune şi eşti cu adevărat antrenor.Nu doar te pretinzi a fi.Ce vină au unii dintre băieţi că au fost luaţi şi puşi să alerge după obiectul muncii? :-?? De unde nu este,nici D-zeu nu are ce lua :)) .Atâta au,atâta dau.Atâta pot,atâta fac.De aici se trage şi...(te citez acum) ".... ideea e ca nici cand am avut mingea n am stiut ce sa facem cu ea. a luat o boldea la fuga si nepresat de nineni s a bagat direct in aut cu ea. parca era un betivan."
Sub comanda lui Şunda,echipa se vede ca a început să alerge ceva mai mult,sa renunţat într-o oarecare masură la "aruncatul" mingii la întâmplare în faţă,poate ajunge la cine trebuie. Mai are însă,mult de lucrat la ideea-tactica de joc şi la renunţarea jucătorilor la unele automatisme aiuritoare moştenite din vechea eră Velcea.
Sunt absolut convins că,din iarnă vor dispare câţiva jucători,care-ncotro sau echipa 2.
La ora actuală,Şunda este cu mult peste Velcea şi cred că va face o selecţie mult mai ok în viitor.


:galerie: :galerie: :galerie:
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cupa RO/ Optimi: Steaua - POLI Timișoara mi 30.10, h 20

Post by englezul »

Mama daca dadea Nely gol, la bara aia.... :dizzy:
In rest inca suntem in grafic, insa tre sa le dam la buci :D contracandidatelor in meciurile directe. Asta este tot secretul. Nu avem noi treaba in acest moment cu salteaua, panduri, astra si petrolul. Noi avem treaba cu botosani, chiajna, hotelul, brasov, constanta, cluj . Astia sunt de nasul nostru, restul sunt din alt film.
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Cupa RO/ Optimi: Steaua - POLI Timișoara mi 30.10, h 20

Post by Kerosen »

M-am uitat la meci si mi-am adus aminte de Poli din perioada anilor 80 .....ABBA
Aia mai hodorogi stiu la ce ma refer ;)
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Cupa RO/ Optimi: Steaua - POLI Timișoara mi 30.10, h 20

Post by duranviola »

Kerosen wrote:M-am uitat la meci si mi-am adus aminte de Poli din perioada anilor 80 .....ABBA
Aia mai hodorogi stiu la ce ma refer ;)
azi am cateva strazi de traversat, ma ajuta cineva ??? :dizzy:
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Cupa RO/ Optimi: Steaua - POLI Timișoara mi 30.10, h 20

Post by Pffv »

Kerosen wrote:M-am uitat la meci si mi-am adus aminte de Poli din perioada anilor 80 .....ABBA
Aia mai hodorogi stiu la ce ma refer ;)
:)) ...daca nu a venit neamtu' ala ce ascunde totul :D !
Post Reply