Cupa RO/ Optimi: Steaua - POLI Timișoara mi 30.10, h 20

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Post Reply

Steaua Bucuresti - POLI Timișoara mi 30.10 h 20:00

Poll ended at Thu Oct 31, 2013 12:18 pm

1
6
21%
2
23
79%
 
Total votes: 29
User avatar
MurePolistul
Posts: 51
Joined: Sun Jul 28, 2013 4:12 pm
Location: Bocsa
Contact:

Cupa RO/ Optimi: Steaua - POLI Timișoara mi 30.10, h 20

Post by MurePolistul »

Jucătorii echipei ACS Poli Timișoara, care vor înfrunta Steaua în optimile Cupei României, au refuzat să facă deplasarea în această dimineață.
Dolce Sport a aflat că jucătorii timișoreni au refuzat să plece astăzi spre București, cu autocarul, şi au cerut să meargă cu avionul.

Pusă în fața unei astfel de situații inedite, conducerea de pe Bega a cedat imediat, iar la această oră încearcă să facă rost de bilete de avion pentru toți cei din staff și jucători.

E posibil ca lotul timișorean să ajungă în București abia mâine, în ziua partidei.

Steaua - ACS Poli se va disputa miercuri, de la ora 20:00, pe stadionul Steaua.

http://www.dolce-sport.ro/fotbal/fotbal ... vul-26311/
FORZA VIOLA
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Cupa Romaniei:Steaua Bucuresti - ACS Poli Timisoara mi 3

Post by orangetm »

Sunda a decis sa mearga aerian, n-a fost nici o revolta!

Presa, dolcea de ea! :D

„Nu este adevărat că jucătorii au refuzat să plece cu autocarul spre Bucureşti. Noi am avut mai multe variante pentru săptămâna aceasta, când jucăm din trei în trei zile. Nu puteam decide din timp dacă vom pleca cu avionul pentru că acest lucru depinde de problemele medicale ale jucătorilor şi de suspendări. Dacă cumpăram bilet de avion pentru un jucător şi apoi trebuia să îl schimbăm, acest lucru ne costa o sumă de bani. Nu este aşa de simplu. Echipa va pleca mâine cu avionul şi va rămâne la Bucureşti pentru meciul de luni cu Petrolul. Staff-ul a luat această decizie ţinând cont de cheltuieli şi de oboseala acumulată de jucători”, a explicat Rosenblum.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Cupa Romaniei:Steaua Bucuresti - ACS Poli Timisoara mi 3

Post by AndreiVajnaII »

In orice caz, e clar ca meciul asta e compromis. Sper sa nu-i tulbure prea mult sederea asta in bukale.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cupa Romaniei:Steaua Bucuresti - ACS Poli Timisoara mi 3

Post by englezul »

orangetm wrote:Sunda a decis sa mearga aerian, n-a fost nici o revolta!

Presa, dolcea de ea! :D

„Nu este adevărat că jucătorii au refuzat să plece cu autocarul spre Bucureşti. Noi am avut mai multe variante pentru săptămâna aceasta, când jucăm din trei în trei zile. Nu puteam decide din timp dacă vom pleca cu avionul pentru că acest lucru depinde de problemele medicale ale jucătorilor şi de suspendări. Dacă cumpăram bilet de avion pentru un jucător şi apoi trebuia să îl schimbăm, acest lucru ne costa o sumă de bani. Nu este aşa de simplu. Echipa va pleca mâine cu avionul şi va rămâne la Bucureşti pentru meciul de luni cu Petrolul. Staff-ul a luat această decizie ţinând cont de cheltuieli şi de oboseala acumulată de jucători”, a explicat Rosenblum.
Doamne cat ii de prost Rosemblum asta, incredibil ! Chiar mai mult, este si un monument de incompetenta ! :ymsick:
Cum sa facem sa ne scapam de el ? :-?
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Cupa Romaniei:Steaua Bucuresti - ACS Poli Timisoara mi 3

Post by orangetm »

AndreiVajnaII wrote:In orice caz, e clar ca meciul asta e compromis. Sper sa nu-i tulbure prea mult sederea asta in bukale.
Si daca plecau cu autocarul azi-dimineata la 8 nu era compromis?
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Cupa Romaniei:Steaua Bucuresti - ACS Poli Timisoara mi 3

Post by jamais »

Eu le plateam avion, dar daca incasau in cele doua meciuri (steaua si petrolul) in total peste 5 goluri ii aduceam inapoi cu trenul!
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Cupa Romaniei:Steaua Bucuresti - ACS Poli Timisoara mi 3

Post by banatean_violet »

Ridicole explicatiile alea cu schimbarea biletului de avion. S-ar face economii importante daca de exemplu zero petre ar ramane acolo la el acasa la stana. :antisteaua:
Last edited by banatean_violet on Tue Oct 29, 2013 4:07 pm, edited 1 time in total.
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Cupa Romaniei:Steaua Bucuresti - ACS Poli Timisoara mi 3

Post by ceasul13 »

AndreiVajnaII wrote:In orice caz, e clar ca meciul asta e compromis. Sper sa nu-i tulbure prea mult sederea asta in bukale.

Nu e chiar compromis, din ce se vede in chestionar 100% suntem in turul urmator. :))
:antisteaua:
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cupa Romaniei:Steaua Bucuresti - ACS Poli Timisoara mi 3

Post by englezul »

Si eu nici nu apucasem sa votez :)
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Cupa Romaniei:Steaua Bucuresti - ACS Poli Timisoara mi 3

Post by diegis37 »

jamais wrote:Eu le plateam avion, dar daca incasau in cele doua meciuri (steaua si petrolul) in total peste 5 goluri ii aduceam inapoi cu trenul!
ce tren,bitigla :D sa mai faca ceva conditie fizica
Post Reply