Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10, h 19

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

Poll ended at Sun Oct 27, 2013 10:54 am

1
14
78%
X
1
6%
2
3
17%
 
Total votes: 18
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by Ivanhoe »

Rezumat video:

Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by diegis37 »

sa conduci din min 75 si sa pierzi meciul .. X(
onixone
Posts: 3
Joined: Fri Oct 25, 2013 11:03 am

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by onixone »

Ivanhoe wrote:Rezumat video:

previzibil si ..... mediocru :dizzy:


in schimb imi plac emoticoanele voastre. se pot imprumuta? ;;)
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by impossible »

Se vede clar pe rezumatul pus de Ivanhoe (incepand cu minutul 4) ce s-a intamplat la faza golului anulat oaspetilor: hentul de la marginea careului de 6 m anterior incercarii de sut (mentionat mai devreme de Pffv), dar si ofsaidul clar ce urmeaza. Ca sa fiu mai clar, PFA, jucatorul pandurilor care impinge mingea cu capul in poarta nu se gasea in pozitie de ofsaid, in schimb intr-o astfel de pozitie se afla Matulevicius (nr. 99). Acesta din urma, pe langa faptul ca se afla pe directia mingii, a incercat sa impinga el mingea in poarta. Adica a participat activ la faza. Ofsaid prin definitie ...

Sigur, faza respectiva nu conteaza avand in vedere ca am pierdut. Atitudinea noastra a fost insa una pozitiva, se vede ca jucatorii vor, se vede ca s-a schimbat antrenorul. Nu s-a putut mai mult pentru ca Nuno Claro a prins o zi foarte proasta, pentru ca apararea a fost una improvizata, pentru ca s-au accidentat doi jucatori importanti (sper ca nu este nimic grav), iar inlocuitorii lor nu s-au ridicat la nivelul meciului, pentru ca nu stam bine fizic (sper ca la iarna aducem un preparator fizic), pentru ca adversarii au o echipa bunicica, bine asezata in teren, pentru ca ... Trebuie sa mergem inainte cu incredere.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by Ivanhoe »

Remarc in acest meci ca golul doi este opera a doi copii crescuti de Timisoara: Barbut si Belu!

Deci avem speranta pentru viitor!

@onixone: LILIaKu- este expertus maximus in emoticoane, intreaba-l pe el! Despre meci, rabdare, avem o echipa cu jucatori veniti cei mai multi din liga III-a plus jucatori formati de Poli de la copii si juniori, avem nevoie de timp sa facem o echipa, oricum cu Sunda se joaca mai bine decat cu Velcea dar inca avem mult de munca, cel mai mult lipseste pregatirea fizica plus multe altele.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by LILIaKu- »

onixone wrote:imi plac emoticoanele voastre. se pot imprumuta? ;;)
sigur.
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by PFA »

Eu incerc sa judec toate fazele controversate dintr-un punct de vedere simplu: daca noi pateam asta, ce as fi simtit?

Nu stiu daca hentul se da la o asemenea faza, din distanta asa de mica, dar poate ca s-ar fi putut da. Ofsaidul insa nu avea de ce sa fie dat, celalalt jucator al Pandurilor nu a influentat faza de fel.

Pacat, pacat ca nu am reusit mai mult.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by impossible »

Da, hentul se da daca e facut intentionat. Si asta e la interpretarea arbitrului. In schimb la ofsaid e clar. In momentul in care pleaca mingea se da ofsaid, nu conteaza cine si ce a reusit sa faca dupa ce mingea a plecat, iar Matulevicius chiar vrea sa participe la faza desi nu reuseste sa loveasca mingea. Nu interpretezi corect regulamentul in aceasta faza. N-am vrut sa spun ca nu esti obiectiv. Stiu ca esti.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
virgilb
Posts: 27
Joined: Tue Aug 06, 2013 12:34 pm

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by virgilb »

ASTA ESTE INCEPUTUL SFARSITULUILA ACS; CU UN ANTRENOR MEDIOCRU CU IDEI TAMPITE ( NU AI MIJLOCASI DE VALOARE SI TU II FACI FUNDASI PESTE NOAPTE PT. CA TU AI VISAT URAT ) SI O CONDUCERE LA FEL DAR PLATITA REGESTE NU AVEM SANSE DE A RAMANE IN LIGA I; SUNDA PUNE-L PE BELU IN POARTA POATE FACE CEVA; A SCAPAT SARACUL SINGUR SPRE POARTA ADVERSA SI NU L-A ATACAT NIMENI CREZAND CA ASTA CHIAR NU ESTE IN STARE DE OPASA BUNA IN REST ERA SA-I RUPA PICIORUL LUI PETRE SI ALERGA DE ZAPACIT PESTE TOT NUMAI ACOLO UNDE TREBUIE NU; SA NU AI MIJLOCASI LA INCHIDERE CU ASA UN ADVERSAR TEHNIC ESTE O MARE PROSTIE; NU AVEM NICI UN VIITOR CU ACEASTA ECHIPA SI STAFUL EI
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by PSC »

Am jucat cu un adversar cu o echipă mai omogenă și mai valoroasă decât a noastră dar chiar și așa nu pot să nu fiu nemulțumit de faptul că exceptând primul sfert din meci echipa s-a retras excesiv spun eu, am invitat practic adversarul pe noi și până la urmă alergând după un singur punct ne-am trezit la un moment dat cu toate 3 dar cum mă și așteptam la cum arăta jocul până la final le-am pierdut pe toate. Practic noi n-am avut linie de mijloc, mai ales mijlocașii centrali au jucat extrem de slab. Chiar și Belu în ciuda contribuției la gol a greșit multe pase, nu de puține ori s-a călcat pe bătături cu coechipierii dar măcar la el există scuza vârstei și a faptului că nu e postul său principal. E de înțeles și Șunda că a adoptat o tactică mai prudentă în fața Pandurilor dar pentru un meci acasă în fața propriului public am jucat prea fricos, prea defensiv. Dar am răbdare cu Șunda, sper să-și aducă jucătorii de care are nevoie și să nu avem emoții cu retrogradarea în retur.
Image
Post Reply