Etapa XI: U Cluj - POLI Timișoara, lu 21.10, h 21.30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

Poll ended at Mon Oct 14, 2013 9:07 am

1
6
24%
X
3
12%
2
16
64%
 
Total votes: 25
User avatar
unceralbastru
Posts: 39
Joined: Sun Jun 16, 2013 8:54 am

Re: Etapa XI: U Cluj - POLI Timișoara, lu 21.10, h 21.30

Post by unceralbastru »

nu e nevoie, ajunge tatuajul tau.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XI: U Cluj - POLI Timișoara, lu 21.10, h 21.30

Post by banatean_violet »

Pai au dreptate. ACS Recas nu e Poli pentru ca ACS Poli e Poli. :fotbalist:

Interesant cum numai in cazul Poli se tot subliniaza si ACS, la toti ceilalti care oficial sunt FC, CS literele alea nu le spune nimeni.

De exemplu urmatorul meci al nostru este cu C.S. Pandurii Lignitul Tg-Jiu. Oare de cate ori va apare in comentarii ACS si de cate ori CS Lignitul?
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Etapa XI: U Cluj - POLI Timișoara, lu 21.10, h 21.30

Post by holstein »

englezul wrote:
holstein wrote:...pe alocuri fotbal. în rest, 3 puncte foarte importante si cam atât.
Cam asta era si ideea ! :D
Numai asa sa joace, fara floricele, haotic si sa dam goluri numai din ofside si 11m dar sa batem meci de meci si eu is multumit. Floricele si din astea ma uit si vad marti si miercuri seara, din doua in doua saptamani.
Am inteles, se cheama ca sunt suporter de rezultat, daca am ales o echipa numai ptr ca este sustinuta de usl si joaca in prima liga :(
..pentru mine, prea putin ;)
nu rezultatul, ci daruirea! :) indiferent în ce liga ar fi!!!

în rest: POLI UEBER ALLES !!! :)
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa XI: U Cluj - POLI Timișoara, lu 21.10, h 21.30

Post by cristy2005ro »

unceralbastru wrote:nu e nevoie, ajunge tatuajul tau.
Poi eu unul nu am negat originile nici acestui club nici al fostului.asta este adevarul...am fost fulgerul bragadiru pe care noi l-am numit POLI! diferenta dintre asta si acela e ca acela a fost ”adoptat” de druckeri ,dar asta nu e un criteriu care sa stabileasca daca e sau nu POLI pentru ca druckeria nu detine dreptul asupra numelui si culorilor!
Daca e sa o luam care e Poli si care nu .... niciuna nu e si nu a fost (referitor la acs,asu si aek),echipa ”pura”,”curata” e ingropata de mult mult timp
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa XI: U Cluj - POLI Timișoara, lu 21.10, h 21.30

Post by marci75 »

cristy2005ro wrote:
unceralbastru wrote:nu e nevoie, ajunge tatuajul tau.
Poi eu unul nu am negat originile nici acestui club nici al fostului.asta este adevarul...am fost fulgerul bragadiru pe care noi l-am numit POLI! diferenta dintre asta si acela e ca acela a fost ”adoptat” de druckeri ,dar asta nu e un criteriu care sa stabileasca daca e sau nu POLI pentru ca druckeria nu detine dreptul asupra numelui si culorilor!
Daca e sa o luam care e Poli si care nu .... niciuna nu e si nu a fost (referitor la acs,asu si aek),echipa ”pura”,”curata” e ingropata de mult mult timp
Corect,vrem nu vrem,vechea Poli nu mai este,in rest e cancan.
Last edited by marci75 on Wed Oct 23, 2013 8:31 am, edited 1 time in total.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XI: U Cluj - POLI Timișoara, lu 21.10, h 21.30

Post by englezul »

@unceralbastru
Bag sama ca nu te poti abtine, te manca-n kur ca pe maimuta :(|)
Nu esti sanatos daca nu bagi ritmic cate o soparla. Presupun ca te lauzi apoi in fata blocului, cand bei un citro cu baietii. Sau poate bei bere si doar atunci ti se pune pata. Mi-ar parea rau sa te :curat1: colegii sa te chinui apoi sa te reinscri sub alt nume si tot asa.
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XI: U Cluj - POLI Timișoara, lu 21.10, h 21.30

Post by Ivanhoe »

Am vazut ca discutand despre subiectul meciului nostru din Cluj, fratii nostri plecati de pe Dan Paltinisanu se bucura cand gazetarii stelisti de la prosport, adica ziarul hulit pana mai ieri, ne numesc recas ca si cum nu ar exista Universitatea Politehnica asociata clubului nostru.

Am observat si ca efectiv ne urmaresc meciurile, comenteaza fazele, pe scurt nu pot dormi de grija noastra.

Eu personal nu am urmarit nici un meci de-al lor, decat pe youtube un amical cu Ripensia pentru ca am fost curios cum joaca Ripensia.

La Brasov cand am primit un gol, ultimul, cum l-am primit, nimeni nu a facut circ dincolo ca am fost nedreptatiti!

Dar deodata lumea nu e pe deplin multumita! In loc sa se multumeasca cu faptul ca ziarul miticilor ii iubesc, ca miticii s-au indragostit de ei si le dedica articole permanent de elogiu, iar noua mereu de bataie de joc, asa cum era si in trecut de altfel, lumea totusi e nemultumita ca mai facem si noi cateva puncte din cand in cand!

Revenind pe subiect am auzit ca si Craciunescu ar fi zis ca au fost 11 metri! Dupa ce si Porumboiu ar fi zis! Eu nu sunt arbitru, chiar nu sunt expert dar din partea unor arbitri internationali, de regula asta inseamna ca stiu mai bine regulamentele decat niste druckeri.

Si cu toate astea unele ziare miticesti au tunat si au fulgerat ca arbitru i-a ingropat pe clujeni!

Dar cand ne-a ingropat pe noi la Brasov nimeni nu a zis nimic! Totul a fost perfect!

Aveti un deja vu apropo de modul in care era tratata Poli in presa in perioada de dinainte de schisma dintre polisti?

Eu am, eu vad ca pe noi ne trateaza cum ne-au tratat tot timpul!

Pe ei insa ii ridica in slavi, ei cred ca sunt iubiti si nu inteleg ca astia se bucura ca ne-am impartit in doua si vor atata mereu ca aceasta diviziune sa dureze cat mai mult si daca se poate sa se faca cat mai mare! Eu nu m-as bucura daca un mincinos ma ridica in slavi!

DAr sa revenim iar la noi, sper ca aceasta victorie sa fie momentul de care aveam nevoie pentru a ne pune pe picioare!

Am vazut in meci lucruri bune dar si lucruri mai putin bune mostenite de dinainte. Timp nu este asa ca Sunda este obligat pana in iarna sa se descurce cu ce are!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa XI: U Cluj - POLI Timișoara, lu 21.10, h 21.30

Post by Amadeus »

E normal ca miticii sa-i prefere pe ASU.
Is in liga a4a, nu-i pot bate pe dinamu cu 2-0 sa le strice tiraju'. in bucalE.
Amadeus
Post Reply