Etapa X: POLI Timișoara - Corona Bv, vi 4.10.2013, h 21:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

Poll ended at Thu Oct 03, 2013 7:38 pm

1
13
62%
X
5
24%
2
3
14%
 
Total votes: 21
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Etapa X: POLI Timișoara - Corona Bv, vi 4.10.2013, h 21:

Post by PSC »

Pffv wrote:
PSC wrote:Jucătorii ăștia îi strică CV-ul impecabil a lui Velcea. Ar trebui să lase locul la unul mai slab și să mearg la un club pe seama valorii lui. Dobitocu ăsta în momente când trebuie să motiveze echipa el le dă în cap și ne mai mirăm după de rezultat.
Aha , deci ii voie cu "injuraturi" :D . Tare cred io ca CV ala e scris cu cerneala "simpatica" , vorba aia , "sunt bun dar nu ma vede nimeni" . Nu inteleg de ce trebuie sa reziste ca un erou in asa conditii precare , sa plece la o echipa cu pretentii , cum ar fi ...Corona , Botosani (vise tata ! ) , Viitorul , toate mustind de valori fotbalistice irefutabile .
Când există o doză de adevăr în circumstanțe ca acestea e voie una din asta mai ”soft”. :cartonas:
Image
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa X: POLI Timișoara - Corona Bv, vi 4.10.2013, h 21:

Post by englezul »

Am mai spus asta insa ma simt nevoit sa repet . Meciuri de fotbal ca cel de aseara ar trebui interzise prin lege . Adica sa fie un judecator care in timp util sa judece si sa dea verdictul: toti participantii sa fie impuscati in genunchi ca se se chinuie, spectatorii direct in cap ptr ca sunt prosti si mai dau si bani ca va vada asa un kakat de "spectacol" !
Problema este ca daca nu ma impusca , meciul urmator eu iar ma duc pe arena si numai mi se prelungeste chinul, asa ca e mai simplu si mai eficace pentru toata lumea, glontz ! :D
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Etapa X: POLI Timișoara - Corona Bv, vi 4.10.2013, h 21:

Post by duranviola »

inca un meci aiurea, alte puncte pierdute aiurea

personal ( nu as vrea ca unii colegi sa ma considere aparatorul lui VV ), dar eu gandesc pur managerial : vad ca nu merg unele treburi, intai ma gandesc cum le pot inlatura, apoi daca am cele necesare pentru a le inlocui.......si doar apoi fac inlocuirea..

dar asta sunt eu, de altii nu stiu cum sunt. e treaba lor personala.....

multi dintre suporterii acestei echipe, nu doar cei de aici de pe forum, sunt inca conectati la performantele trecutului ( era iancu ) si prin prisma faptului ca clt si cjt au contribuit cu bani la bugetul fostului club, au tendinta sa creada ca acest lucru este de ajuns.....nu este de ajuns....banii de la cjt si clt au fost picaturi fata de potopul de bani bagati de iancu......

cu cat vom realiza mai repede, diferenta crasa de bugete, dintre cele doua cluburi, ca atat vom deveni constienti de faptul ca asa se exprima Poli inainte de, sa zicem anii 2000.............

demisia lui Velcea nu este oportuna in momentul actual : daca e adevarata clauza de 100.000 de euro, va dati seama ce gaura va suferi bugetul echipei, eu unul nu vad de unde vor fi platiti acesti bani, apoi va urma plangeri pe la comisii, decizii si depunctari, etc. etc.
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa X: POLI Timișoara - Corona Bv, vi 4.10.2013, h 21:

Post by orangetm »

N-am vrut sa scriu pe topicul meciului, ca nu era ce, dar ma obliga postul anterior. :D

Ce comisii, ce depunctari?
:-\

Concluzia ta e sa stam cu omuletul englezului pana-n panzele albe, ca sa aibe el timp sa identifice si sa schimbe ce nu merge.
Asta nu e rezolvare.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Etapa X: POLI Timișoara - Corona Bv, vi 4.10.2013, h 21:

Post by duranviola »

orangetm wrote:N-am vrut sa scriu pe topicul meciului, ca nu era ce, dar ma obliga postul anterior. :D

Ce comisii, ce depunctari?
:-\

Concluzia ta e sa stam cu omuletul englezului pana-n panzele albe, ca sa aibe el timp sa identifice si sa schimbe ce nu merge.
Asta nu e rezolvare.
propune tu o solutie , nu o simpla rezolvare !

comisii, depunctari , am facut referire la faptul ca daca e adevarata clauza de reziliere, clubul nu are de unde sa dea banii aia, si VV merge la comisii cu contractul, castiga litigiul si clubul trebe sa plateasca...........

chiar asa de greu de priceput ?
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa X: POLI Timișoara - Corona Bv, vi 4.10.2013, h 21:

Post by orangetm »

Am inteles eu de unde comisii/depunctari...
Nu o sa se ajunga acolo, ca asta tot in club ramane. Cine fras sa il doreasca de antrenor?
Solutii?
Am dat acum o ora-doua pe un alt topic, al autoritatilor.

Oricum ar fi, eu is satul de arogantele venite tot mai des dinspre cei de la club, in frunte cu vdv.
Cat vor continua asa, policardul meu preschimbat aseara va sta cuminte la locul lui.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa X: POLI Timișoara - Corona Bv, vi 4.10.2013, h 21:

Post by Pffv »

Durane , cu toata consideratia , ce ar trebui sa facem ? Sa stam asa la nesfarsit ?
Ai mentionat perioada Iancu . Imi dai voie (n-ai ce face , nu ?!) sa merg un pic mai in spate , la venirea lui Dobos . Tocmai ce jurasem pe toate cele sfinte si dragi ca niciodata nu mai ...calc pe stadion , stii tu , tot tacamul . M-am uitat cu ostilitate la baietii aia veniti in grup "organizat" si am zic ca imi bag ...picioarle in el fotbal local . Cateva etape a tinut "minunea" . Apoi , nu i-am indragit recunosc , dar am inceput sa-i respect pentru atitudine si spirit de lupta . Ca nu erau meciuri memorabile , ca ne taram in clasament e o fata a problemei , dar de luptat luptau . Acum insa ....hai sa stam pana da unchiasu' solutia (sau eu sau alt gurist de forum ) , ca e treaba lui ? Io stau , dar acasa :D .
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Etapa X: POLI Timișoara - Corona Bv, vi 4.10.2013, h 21:

Post by duranviola »

se vede treaba ca nu sunteti obisnuiti cu imobilismul celor care au puterea sa schimbe ceva in bine , dar din varii motive, nu o fac.....eu ma confrunt zilnic cu asa ceva, din primul pana in ultimul moment.....

ce sens are sa imi fac nervi, daca stiu ca nu se schimba nimica ? nu pot face eu schimbarile , pentru ca nu imi sunt scrise in fisa postului ? asta asa ca o paralela cu locul meu de munca..........

Petruescu, tot respectul pentru el, dar consider ca se afla in club, datorita faptului ca s-a nimerit sa fie antrenorul cu care Recasul a promovat.........altfel nu avea ce sa caute la acest nivel.........maxim liga 3 este nivelul lui

se stie ca Sunda este copilul de suflet al lui Jackie.........aici ar fi interesant de stiut ( sic ) motivul pentru care Sunda a hotarat sa revina in TM, dar mai ales la sfatul cui ?.........poate ca o varianta de rezerva ?

.....................................................
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa X: POLI Timișoara - Corona Bv, vi 4.10.2013, h 21:

Post by Pffv »

Momentan suntem la nivelul de a schimba ceva in mai putin rau , de bine vorbim altadata :D . Aici insa nu merge cu declaratii stupefiante de genul "oamenii sa fie multumiti ca se face ceva" (referitoare la prelungirea si rasprelungirea lucrarilor in diverse zone ale orasului , nerespectare de termene , de calitate vorbim iarasi mai incolo) , aici se trage o linie dupa 34 de etape si se plateste pretul . Sa fi fost doar o cheltuiala inutila ?
User avatar
timisoara1990
Posts: 76
Joined: Tue Jul 02, 2013 7:38 pm

Re: Etapa X: POLI Timișoara - Corona Bv, vi 4.10.2013, h 21:

Post by timisoara1990 »

ovidiu petre a fost galusca echipei. va rog frumos daca stiti, sa imi spuneti si mie ce anume face el pe teren? ce rol are ca mijlocas defensiv. paseaza bine? nu. da numa' sa scape de minge in lateral. nu impinge jocul in fata cum face bourceanu. deposedeaza bine rar. ce face ca nu vad ce face?
Post Reply