ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Aug 23, 2013 11:12 am

1
2
7%
X
4
15%
2
21
78%
 
Total votes: 27
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by Ivanhoe »

impossible wrote: Acum se vede ?
Fault de rosu cu talpa inainte!!!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by PFA »

Ce intrare periculoasa la Poparadu...si ce ofsaid evident la Cristea, trecut de mijlocul terenului, tusierul era cu el pe linie, cum sa nu vezi asa ceva?!
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by orangetm »

Nici vremea nu ma ajuta, asa ca is tot suparat...
:curat2:
Ceva postari noi, daca tot avem "patron" cu feisbuc? :-s

Si ce rahatul cauta mingea aia la PR, de fapt...aceasta-i intrebarea.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by englezul »

Daca te multumesti cu putin, nu te alegi cu nimic. Ne-au dominat in 10 oameni si asta spune tot. Pap cred ca ar merita o sansa daca nu-si revine portughezul. Pacat ptr ca per ansamblu meritam un punct, dar acel punct fara creier nu se poate lua ! Sper sa nu prindem gustul batutelor... :(
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by Pffv »

englezul wrote:Daca te multumesti cu putin, nu te alegi cu nimic. Ne-au dominat in 10 oameni si asta spune tot. Pap cred ca ar merita o sansa daca nu-si revine portughezul. Pacat ptr ca per ansamblu meritam un punct, dar acel punct fara creier nu se poate lua ! Sper sa nu prindem gustul batutelor... :(
N-am vazut meciul asta , dar ce scrie englezul nu poate fi decat adevarat . Sper sa existe o bruma de luciditate la nivel administrativ si tehnic si sa profitam de minivacanta competitionala pentru a face ce trebuie . Daca nu , asta este , dar sa nu ne miram tardiv.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by DP 2-6 »

La fazele anterioare golului tragi de timp şi în minutul 94 arunci toată echipa în terenul advers, fără să păstrezi măcar un om în propriul teren! X(
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by orangetm »

Tot am zis ca dupa 2 promovari trebuie sa-l lasam sa arate ce stie, dar...
Poate trebuie si la noi un soc. :curat2:
Cum sa vina ala cu o echipa de 3 lulele, 3 surcele sa te faca in halul asta?
Cine mama dracului le zice jucatorilor sa stea la 0-0, la 1-1, la 2-2...?
Incepem sa fim papagalii ligii.
Nu stiu care a zis aseara, Liliaku cred, ca viitoarele adversare o sa solicite la liga sa joace contra noastra cu 1-2 oameni in minus... #:-s
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by Pffv »

orangetm wrote:Tot am zis ca dupa 2 promovari trebuie sa-l lasam sa arate ce stie, dar...
Poate trebuie si la noi un soc. :curat2:
Cum sa vina ala cu o echipa de 3 lulele, 3 surcele sa te faca in halul asta?
Cine mama dracului le zice jucatorilor sa stea la 0-0, la 1-1, la 2-2...?
Incepem sa fim papagalii ligii.
Nu stiu care a zis aseara, Liliaku cred, ca viitoarele adversare o sa solicite la liga sa joace contra noastra cu 1-2 oameni in minus... #:-s
Asta nu este asa greu de spus . VdV le zice , mentalitate de ...antrenor roman clasic + mijlocas defensiv . Frica , lipsa de experienta si adaptabilitate . Poate unii dintre noi uitam returul glorios din "B" ?
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by impossible »

Nu stim sa gestionam situatiile de om in plus. Totusi, in unele perioade ale jocului, am jucat destul de bine. Eu credeam ca vom castiga dupa ce am reusit golul egalizator. A venit insa eliminarea si acest lucru i-a mobilizat pe brasoveni, noi ramanand apatici.

Golurile s-au luat pe niste greseli individuale incredibile. A fost si o doza de ghinion. Soarta ii pedepseste pe cei lipsiti de curaj.

La primul gol Scutaru a avut mingea in control in propriul careu si in loc sa o degajeze cat mai departe (situatia terenului impunea acest lucru) a incercat sa-i paseze, tot in careu, lui Nohai. Acesta din urma a fost luat prin surprindere si mingea a ajuns la gazde. Continuarea se stie, Coca avand si el o "contributie" personala.

Golul al doilea a plecat de la Boldea. Acesta avea 8 (opt !!!) coechipieri in apropierea careului brasovenilor asteptand centrarea. A preferat (???) sa se intoarca si sa paseze inapoi la Poparadu. Mijlocasul nostru (nu inteleg de ce a fost introdus, dar asta e o alta problema), fricos la intrarea adversarului cu talpa inainte, a dat-o la "plezneala" si a permis contraatacul gazdelor. Cum sa te lasi descoperit in asa hal, ca in curtea scolii. De ce n-ai strigat tu, Vali, la jucatorii tai? Urmarea, facand abstractie de greselile de arbitraj (dupa parerea mea, la asemenea "gafa" asistentul nu mai are ce cauta in fotbal), a avut parte de o alta "contributie" personala a portarului nostru.

Revenind la portari, nu inteleg de ce portarul nr. 1 in liga a 2-a (Kirev) a fost pus pe liber, portarul nr. 2 (Pap) a fost (trecut in) rezerva intrand intre buturi portarul nr. 3 (Coca). Asta dupa ce in ultimul meci in liga a 2-a (cu bihorenii) portarul nr. 3 a scapat mingea in poarta. Cu ce l-a convins pe Velcea? S-a pregatit mai "cu sarg" la antrenamente? Inteleg ca acest Coca este destul de afectat de greseli si criticile nu-i pica tocmai bine. Dar ma intreb cat este de afectat Kirev care, dupa ce si-a prelungit intelegerea cu noi, a fost dat afara.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
C&C
Posts: 36
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:34 pm

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by C&C »

noi trebuia sa pierdem in etapa a 7-a ,conform unor antrenori si psihologi renumiti. :ymalien:
cica ghinion,sa nu pierdem pe banda rulanta. ~x(
Locked