ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Aug 23, 2013 11:12 am

1
2
7%
X
4
15%
2
21
78%
 
Total votes: 27
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by DP 2-6 »

Păi şi?...dobitocul cu nume de aluat nu avea nici o scuză, sacrifica două etape din cariera lui de doi lei, pentru POLI! X(
User avatar
partizan-usa
Posts: 210
Joined: Thu Oct 04, 2012 3:34 pm
Location: SEATTLE

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by partizan-usa »

io ma intreb ce au cautat 10 jucatori deai nostril in jumatatea cealalta a terenuli la ultima faza?
billy
Posts: 341
Joined: Sun Dec 09, 2012 9:58 am
Location: Timisoara

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by billy »

DP 2-6 wrote:Păi şi?...dobitocul cu nume de aluat nu avea nici o scuză, sacrifica două etape din cariera lui de doi lei, pentru POLI! X(
Si eventual platea o amenda :))
billy
Posts: 341
Joined: Sun Dec 09, 2012 9:58 am
Location: Timisoara

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by billy »

partizan-usa wrote:io ma intreb ce au cautat 10 jucatori deai nostril in jumatatea cealalta a terenuli la ultima faza?
Oare sa dea gol :-?
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by DP 2-6 »

partizan-usa wrote:io ma intreb ce au cautat 10 jucatori deai nostril in jumatatea cealalta a terenuli la ultima faza?
TREI PUNCTE!
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by jamais »

MARIO2004 wrote:Am simtit ca se va intampla ceva neplacut,la aceea tragere de timp de la mijlocul terenului,chestiile astea se intorc mereu impotriva ta!Ca si schimbarea lui velcea,poparadu mare greseala,mai bine dadea mingea in aut,si repliau fundasii.Velcea la fel de ingamfat si infumurat,cand va fi dat afara isi va arata valoarea,antrenand o alta echipa!Sincer nu pot sa inteleg cum poti pune antrenor asa o nulitate,din toate punctele de vedere!
De acord cu tine. Si mie mi-a provocat scarba acea "smecherie ieftina" a lui Trandu. Simteam si eu ca nesimtirea lui se va intoarce impotriva noastra. Parca Velcea ne promitea ca aceasta echipa va juca intotdeauna fotbal si nu se va preta la astfel de lucruri. Pacat ca Trandu n-a inteles prea mult din jocul de fotbal...

Am uitat sa il felicit pe Seroni pentru jocul foarte bun. Pentru restul (jucatori si antrenori): RUSINE! Pentru cei ce au facut transferurile in aceasta vara, un singur lucru: Robu astept sa-i demiti pe toti!
sorinpaso
Posts: 140
Joined: Fri Feb 01, 2013 11:58 pm

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by sorinpaso »

In perioada lu' Iancu cred ca elefantu spargea televizorul cu ce
scenarii putea sa debiteze dupa asemenea intamplari. In afara
de Robu nu vedem pe nimeni sa fie transant, acum la inceput
cand nu este prea tarziu. Peste 3-4 etape poate sa fie prea tarziu.

PS, nu stie nimeni care este sitatia lu Contra..?? :galerie:
billy
Posts: 341
Joined: Sun Dec 09, 2012 9:58 am
Location: Timisoara

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by billy »

DP 2-6 wrote:Păi şi?...dobitocul cu nume de aluat nu avea nici o scuză, sacrifica două etape din cariera lui de doi lei, pentru POLI! X(
:))
Adrial
Posts: 6
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 am

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by Adrial »

Nu cred ca Velcea este principala problema. Jocul anost al echipei se regaseste la nivelul intregului campionat , unul slab plin cu jucatori si antrenori mediocri. Inainte de meci m-am uitat 30 de minute la navodari - viitorul. Nu am vazut nimic, plictiseala , greseli multe personale , mingi bubuite in fata...Daca e sa fim corecti echipa totusi a jucat ceva fotbal etapele astea , a avut faze de poarta in fiecare meci si toate astea cu szekely in fata pe care-l stim noi mai bine de anu trecut , cu barbut care da mingea in fata , fuge si pierde cam 90% din dueluri , cu Nanu care nici macar atat nu face. Culmea e ca tocmai atacul trage echipa in sus , cu o aparare nu spun buna , ci decenta , eram inca pe locul 1 in clasament.
1. Cred ca avem cel mai slab cuplu de fundasi laterali din toata tara (Fai de la dINamo pe care-l injura toata lumea e lux pe langa ce avem noi , asta ca sa dau un simplu exemplu)
2. Portarul Coca - catastrofal in cele 2 meciuri. Gol parabil cu Botosani, azi trece mingea prin el la coltul scurt la primul gol , iar la al doilea era suficient sa faca un fault la Cristea, daca tot a iesit ca berbecu din poarta. Ca o parere personala , m-am uitat atent la reluari si chiar se vede cum Coca isi trage piciorul sa nu il faulteze pe Cristea, daca il ridica mai sus nu avea cum sa treaca moldoveanu'.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: ETAPA VI: FC Brașov - POLI Timișoara, vi 23.08, ora 19.3

Post by diegis37 »

Astia sunt ai nostri si asa cum ne bucuram cu ei cand castiga trebe sa ne necajim acum tot cu ei cand pierd.
Gafa lui Coca a fost imensa,chiar nu as vrea sa fiu în pielea lui acum.
Meciul a fost pierdut la urma urmei de toata echipa.Daca jucau ofensivi, mai curajos si ar fi marcat 3-4 goluri (ceea ce era posibil la nivelul slab al brasovenilor) nu era nici o problema gafa lui Coca.Prefer oricand un 4-2, 5-3,decat un 1-0 si pe urma dîrdîit pana la final.Am avut impresia ca noi ne-am multumit si cu acel 1-1 fragil.
Hai Poli se poate!
:galerie: :galerie:
PS
punctele pierdute cu Botosani si Brasov le vom lua în urmatoarele doua meciuri :D
Locked