ETAPA V: POLI Timișoara - FC Botoșani, vi 16.08, ora 19

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Aug 16, 2013 10:50 am

1
28
88%
X
0
No votes
2
4
13%
 
Total votes: 32
Sonny FC-BT
Posts: 4
Joined: Mon Aug 12, 2013 12:48 am

Re: ETAPA V: POLI Timișoara - FC Botoșani, vi 16.08, ora 19

Post by Sonny FC-BT »

LILIaKu- wrote: Mi-a placut echipa voastra inca de la amicalul din iarna. Veniti cativa in deplasare? Am vazut ca acasa mergeti la stadion...
De organizarea deplasarilor se ocupa galeria , Dark Hooligans
De obicei pleaca un autocar cu vreo 50 de oameni
La voi va fi de departe cea mai lunga deplasare

http://www9.gsp.ro//usr/imagini/2013/07 ... g-7347.jpg
Last edited by Sonny FC-BT on Mon Aug 12, 2013 2:04 pm, edited 1 time in total.
Sonny FC-BT
Posts: 4
Joined: Mon Aug 12, 2013 12:48 am

Re: ETAPA V: POLI Timișoara - FC Botoșani, vi 16.08, ora 19

Post by Sonny FC-BT »

duranviola wrote:
Sonny FC-BT wrote:Respect de la Botosani !
Sa castige cei mai buni !
Cat despre meciul liderului acasa cu o nou-promovata , la fel putem spune si noi , ca echipa de pe locul 3 se deplaseaza la o nou-promovata ;)
Cu siguranta va fi un meci echilibrat
Sper sa fie o atmosfera frumoasa in tribune (dezamagit crunt de brasoveni)
poti sa detaliezi putin ? bineinteles, in limitele decentei minime de pe un forum . :D

Sub 1000 de oameni pe stadion
Cea mai importanta scandare a lor : "Moldoveni , mu_e Moldoveni"
O atitudine de genul : "cine sunt , bah , descultii astia de au venit sa ne bata la noi acasa"
http://www.btonline.ro/index.php/sport/ ... spect.html
Gestul ciobanesc al lui Paun de la finalul meciului arata clar atitudinea si frustrarile celor din jurul echipei care se reflecta si in jocul lor slab
http://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=f ... 0085,d.Yms
C&C
Posts: 36
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:34 pm

Re: ETAPA V: POLI Timișoara - FC Botoșani, vi 16.08, ora 19

Post by C&C »

Valeriu Iftime e revoltat după meciul de la Braşov: “E lipsă totală de politeţe şi de respect”
Scris de Botosani Online Sâmbătă, 10 August 2013 17:16

Principalul finanţator al FC Botoşani a invitat la meciul de la Braşov câţiva oameni de afaceri şi directori de companii cu care are relaţii de colaborare. În momentul în care a ajuns la stadion, Iftime a vrut să cumpere bilete la tribuna oficială inclusiv pentru partenerii săi. Oficialul botoşănean spune că a fost refuzat deşi tribuna oficială a stadionului din Braşov era aproape goală.

“Erau locuri libere la tribuna oficială iar cei de la Braşov ne spuneau că nu mai sunt locuri. Nu s-a ocupat nimeni de noi. Nu este vorba de mine. E vorba de a organiza un spectacol. Ei sunt depăşiţi. Echipa este bună dar cei din jurul echipei nu organizează nimic din ceea ce înseamnă spectacolul sportiv. Sunt puturoşii ăia care trăiesc din banii lui Ioan Niculae. Nu am văzut un pliant, un ziar, o apă. Era apa sub cheie. Nu cred că ne-au tratat doar pe noi aşa. Aşa e tot timpul”
, a spus Valeriu Iftime.

Pentru a cumpăra bilete au intervenit inclusiv Cornel Şfaiţer, preşedintele clubului FC Botoşani cât şi directorul executiv Dumitru Brânză.

“Eu am invitat oameni serioşi la meciul de la Braşov. Directori, oameni cu o anumită responsabilitate. Erau oameni care până acum nu au fost pe stadion. M-am făcut de râs la Braşov. Mă rugam de Cornel (n.r. Cornel Şfaiţer), el pe dedesupt. Vorbea cu ăia şi mai venea cu câte un bilet. Am avut acelaşi sentiment ca pe vremea comunismului când aducea salam la UCA şi îl rugam pe ăla să îmi vândă. Eram 20 de oameni. E lipsă totală de politeţe şi este păcat deoarece fotbalul va pierde. Pe aceşti oameni nu îi mai aduci la stadion a doua oară. Oamenii de genul acesta trebuie aduşi la stadion, încet şi cu răbdare, să înţeleagă fenomenul, să înţeleagă frumuseţea actului sportiv. Dacă nu fac asta, vom rămâne cu 700 de oameni pe stadion”
, a mai precizat oficialul botoşănean.

Valeriu Iftime susţine că a încercat să discute şi el cu conducătorii clubului FC Braşov şi le-a explicat că are câţiva invitaţi şi că îşi să cumpere bilete pentru locurile libere de la tribuna oficială. Toate demersurile au fost în zadar. Oamenii de afaceri aduşi de la Iftime la meciul FC Braşov-FC Botoşani nu au avut ce căuta la tribuna oficială.

“Nu poţi încropi un dialog, nu poţi bea un suc. Nu poţi sta într-un loc iar la final să socializezi. Este incredibil. Eu nu aveam nevoie să mă aştepte pe mine. Eu vroaim doar nişte locuri. Erau locuri libere la tribuna oficială şi am cerut să mi le dea mie cu bani. Oamenii cu am venit au stat până la urmă la tribuna I. Este o lipsă totală de atenţie şi de politeţe. Fotbal nu este făcut doar pentru cele 90 de minute. Este făcut pentru spectacol. De la pregătirea meciului şi până la finalizearea lui. Pierdem şi noi ceilalţi care avem o altă filozofie despre fotbal. Eu cred că fotbalul este un spectacol şi este făcut pentru oameni. Nimic nu poate fi lăsat la voia întâmplării. Spectatorii sunt la fel de importanţi ca fiecare fotbalist. Noi facem fotbal astăzi ca să dăm bani la fotbalişti şi la câţiva puteroşi de lângă echipă. Nimeni nu se ocupă de spectatori”, a conchis Valeriu Iftime.

http://www.btonline.ro/index.php/sport/ ... spect.html

...nu pot sa apreciez cat este adevar ,dar numai si un sfert sa fie real te apuca jena ,simplu suporter sa fii,cand vezi asemenea apucaturi.
Oricum,la Brasov cam toate scandarile se reduc ,indiferent de echipa, la injuraturi adresate echipei adverse.
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: ETAPA V: POLI Timișoara - FC Botoșani, vi 16.08, ora 19

Post by PSC »

Aveam câteva colege prin facultă de prin Botoșani, toate bune (la suflet :mrgreen: ) dar toate au plecat prin Italia și Spania astfel că n-ar strica să mai aduceți câteva dacă tot bateți atâta drum. :mrgreen:
Image
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: ETAPA V: POLI Timișoara - FC Botoșani, vi 16.08, ora 19

Post by duranviola »

PSC wrote:Aveam câteva colege prin facultă de prin Botoșani, toate bune (la suflet :mrgreen: ) dar toate au plecat prin Italia și Spania astfel că n-ar strica să mai aduceți câteva dacă tot bateți atâta drum. :mrgreen:

daca autocarul e de 50 de locuri, pai nu e mai bine sa vina soferul cu Sonny si restul fete =p~ =p~ =p~
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
police10
Posts: 586
Joined: Thu Oct 04, 2012 4:55 pm

Re: ETAPA V: POLI Timișoara - FC Botoșani, vi 16.08, ora 19

Post by police10 »

Mare caldura, dom'le!
Un dus rece?
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: ETAPA V: POLI Timișoara - FC Botoșani, vi 16.08, ora 19

Post by duranviola »

police10 wrote:Mare caldura, dom'le!
Un dus rece?
mai bine niste :bere: :bere: :bere: :bere: :bere: :bere: reci
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: ETAPA V: POLI Timișoara - FC Botoșani, vi 16.08, ora 19

Post by PSC »

Mai și glumim puțin. Mă duc acum să caut tăblița cu tactica să revenim la sisteme de job și alte cele. :mansour: :mrgreen:
Image
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: ETAPA V: POLI Timișoara - FC Botoșani, vi 16.08, ora 19

Post by duranviola »

PSC wrote:Mai și glumim puțin. Mă duc acum să caut tăblița cu tactica să revenim la sisteme de job și alte cele. :mansour: :mrgreen:

sper ca nu te superi ca am luat tablita inaintea ta :D :D

Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: ETAPA V: POLI Timișoara - FC Botoșani, vi 16.08, ora 19

Post by diegis37 »

se stie data exacta cand are loc meciul cu corona Brasov?
Locked