ETAPA III: POLI TIMISOARA - Gaz Metan, lu 5 aug, ora 19

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Sun Aug 04, 2013 11:15 am

1
22
85%
X
1
4%
2
3
12%
 
Total votes: 26
polimihaly
Posts: 12
Joined: Sun Jul 07, 2013 9:35 am

Re: ETAPA III: POLI TIMISOARA - Gaz Metan, lu 5 aug, ora 19

Post by polimihaly »

Cine credea la inceput ca dupa trei etape o sa avem 7 puncte, cred ca nimeni dar cu putin noroc si cu o daruire mare am obtinut destul de mult. Mai e mult de facut dar suntem o echipa cu bani putin si cu timpul daca vine si un sponzor putem sa obtinem si rezultate mult mai bune,visul fiecarui suporter Poli este sa devinem "CAMPIONI" cu putina rabdare o sa ajungem si acolo.
Bravo POLI !!!
Bogdan
Posts: 13
Joined: Fri Oct 05, 2012 11:46 am

Re: ETAPA III: POLI TIMISOARA - Gaz Metan, lu 5 aug, ora 19

Post by Bogdan »

Rezultatele din aceste prime trei etape vin din entuziasmul jucătorilor şi al tribunelor; aşteptăm şi întăriri, echipa e subţire la ora asta. Până ne întărim sper să ţină entuziasmul şi norocul!

:galerie:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: ETAPA III: POLI TIMISOARA - Gaz Metan, lu 5 aug, ora 19

Post by Pffv »

Fost Polist wrote:Ce mi-a placut:
- prezenta la stadion + incurajarile de la final, cand publicul a simtit ca Gazul ne presa;
- Szekely; sincer mi se pare cel mai bun jucator al nostru; 5 din 6 goluri e ceva; nu sunt de acord cu cineva de-aici care spunea ca ieri a avut doar golurile ca si realizari (a avut o patrundere in careu si pasa spre Boldea care a luftat din 6m, apoi mai imi amintesc o actiune personala cu deschidere spre Barbut tot in prima repriza).

Ce nu mi-a placut:
- arbitrajul; desi nu au fost greseli majore, stilul asta de a fluiera orice iti strica tot chefu' de a vedea fotbal
- cuplul de mijocasi Boldea-Trandru; dupa parerea mea, cei mai slabi oameni ieri (mai ales primul) si motivul pentru care jocul nostru nu s-a legat.

Inca o chestie: cred ca se impune ca in anumite momente ale jocului sa folosim 2 inchizatori, mai ales ca avem (Petre + Poparadu). Sunt momente, s-a vazut si ieri si la Cluj cand adversarul ajunge prea usor peste noi, in apropierea portii.
De fapt eu as orienta echipa spre 4-2-3-1, cu Barbut si Popovici extreme, Petre si Poparadu/Gorobsov inchizatori, Szekely varf si Trandru in spatele lui. Gorobsov e bun pasator pe distante mari, ar lansa bine extremele.
Dar, desigur, e doar o parere de amator.
Aici fiind desigur un cerc select de profesionisti =)) .
Iar despre arbitraj ne putem pronunta asa ca amatori ca a fost pur si simplu ...slab .
Despre legatul jocului :( .
virgilb
Posts: 27
Joined: Tue Aug 06, 2013 12:34 pm

Re: ETAPA III: POLI TIMISOARA - Gaz Metan, lu 5 aug, ora 19

Post by virgilb »

Poli nu joaca mai nimic-avem bulan cu acest Szekely care este mai bun in prima liga decat in B unde alerga aiurea; dobitocul de Velcea nu stie decat o formula de joc cu doua schimbari identice meci de meci; un prost si un fricos dar care are noroc cu carul;
pacat de oamenii care vin in numar destul de mare tinand cont de concedii , elevi si studenti in vacanta caldura sufocanta si care nu au ce vedea; un joc chinuit cu Nicola, Boldea si Trandu de tot rahatul ; care mai mult se tavalesc pe jos decat joaca fotbal, cu un Nanu introdus dupa pauza si el jalnic dar cu o singura centrare si gol; noroc cu apararea, noroc cu Scutaru inger pazitor si un Marovici tot mai bun- in concluzie avem noroc cu carul de suntem unde suntem si nu urmare unui joc bun; cu poetul asta de Velcea nu avem nici o sansa in continuare; asta nu este bun decat de dat declaratii iar jucatorii nu leaga doua pase dar avem bulan mare de tot
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: ETAPA III: POLI TIMISOARA - Gaz Metan, lu 5 aug, ora 19

Post by englezul »

virgilb wrote:Poli nu joaca mai nimic-avem bulan cu acest Szekely care este mai bun in prima liga decat in B unde alerga aiurea; dobitocul de Velcea nu stie decat o formula de joc cu doua schimbari identice meci de meci; un prost si un fricos dar care are noroc cu carul;
pacat de oamenii care vin in numar destul de mare tinand cont de concedii , elevi si studenti in vacanta caldura sufocanta si care nu au ce vedea; un joc chinuit cu Nicola, Boldea si Trandu de tot rahatul ; care mai mult se tavalesc pe jos decat joaca fotbal, cu un Nanu introdus dupa pauza si el jalnic dar cu o singura centrare si gol; noroc cu apararea, noroc cu Scutaru inger pazitor si un Marovici tot mai bun- in concluzie avem noroc cu carul de suntem unde suntem si nu urmare unui joc bun; cu poetul asta de Velcea nu avem nici o sansa in continuare; asta nu este bun decat de dat declaratii iar jucatorii nu leaga doua pase dar avem bulan mare de tot
Nu mai bine ramai tu acasa sa te uiti la tv, decat sa vi la stadion si sa te enervezi? Daca acum ii injuri, cum o sa procedezi cand o sa piarda ?
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: ETAPA III: POLI TIMISOARA - Gaz Metan, lu 5 aug, ora 19

Post by Ivanhoe »

@virgilb: Meciul cu Gazul a fost mai slab, totusi tot timpul trebuie sa ne raportam la ceva, exista multe echipe in liga I, chiar foarte multe, care joaca chiar mai slab decat am jucat noi in meciul cu Gazul! Din pacate nu suntem in Premiere League sa avem spectacol meci de meci!

La final in clasament doar punctele vor conta! Avem 7 din 9 posibile si am jucat cu doua pretendente la titlu deja!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: ETAPA III: POLI TIMISOARA - Gaz Metan, lu 5 aug, ora 19

Post by Pffv »

virgilb wrote:Poli nu joaca mai nimic-avem bulan cu acest Szekely care este mai bun in prima liga decat in B unde alerga aiurea; dobitocul de Velcea nu stie decat o formula de joc cu doua schimbari identice meci de meci; un prost si un fricos dar care are noroc cu carul;
pacat de oamenii care vin in numar destul de mare tinand cont de concedii , elevi si studenti in vacanta caldura sufocanta si care nu au ce vedea; un joc chinuit cu Nicola, Boldea si Trandu de tot rahatul ; care mai mult se tavalesc pe jos decat joaca fotbal, cu un Nanu introdus dupa pauza si el jalnic dar cu o singura centrare si gol; noroc cu apararea, noroc cu Scutaru inger pazitor si un Marovici tot mai bun- in concluzie avem noroc cu carul de suntem unde suntem si nu urmare unui joc bun; cu poetul asta de Velcea nu avem nici o sansa in continuare; asta nu este bun decat de dat declaratii iar jucatorii nu leaga doua pase dar avem bulan mare de tot
Doar nu te asteptai ca prin simplul act al promovarii sa se schimbe fundamental totul . La primul gol a fost o combinatie exclusiv de liga a III-a de acum 2 ani , de exemplu :) . Da , avem noroc cu carul , poate ne si trebuie :D . Ca sa evitam discutiile incinse de mai tarziu uite ce cred : daca Gorobsov si Keita vor juca la nivelul asteptat (adica jucatori mediu(ii) spre bun(i) de Liga I) si daca vreunul dintre Ruiz si Furtado (tot imi vine sa scriu Nelly :)) ) sau ...amandoi se vor dovedi , tot asa , cam de nivel mediu spre bun , cu un pic de "noroc" si concentrare terminam in primele 10 . Joc combinativ si scheme "ametitoare" nu am mai vazut la Poli de foarte multa vreme si nici in viitorul apropiat nu cred ca vom avea parte de asa ceva (sper ca nu consideri jocul "mlastinos" din perioada Sabau ...joc combinativ). Poate doar daca Andres si Mesut nu vor reconsidera ...oferta noastra =)) . Asa ca rabdare si tutun si :polipoli: :polipoli: :polipoli: :D
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: ETAPA III: POLI TIMISOARA - Gaz Metan, lu 5 aug, ora 19

Post by AndreiVajnaII »

Victorii din astea am avut si in perioada de glorie a lui Uhrin.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: ETAPA III: POLI TIMISOARA - Gaz Metan, lu 5 aug, ora 19

Post by AndreiVajnaII »

Ce zice Velcea: "Schimbarea lui Nicola a fost pentru randament scăzut. La el e o problemă de poziționare, randamentul său a fost mediocru pentru că el dă mai mare randament ca fundaș stânga."

Inseamna ca etapa urmatoare vom avea un flanc stanga asa cum trebuie, cu Nanu mijlocas si Nicola fundas.
virgilb
Posts: 27
Joined: Tue Aug 06, 2013 12:34 pm

Re: ETAPA III: POLI TIMISOARA - Gaz Metan, lu 5 aug, ora 19

Post by virgilb »

Problema este ca de 5 ani am policard pe acelasi loc de la tribuna2a si nu am pierdut 5 meciuri in acesti ani si poate 20 in ultimii 45 ani, de pe vremea lui Bungau , Manolache,Mafa, Erdei, Popa, Covalcic, Bojin, Dascu, Schiopu, Lata, Dima etc. si am sa vin la aceasta echipa toata viata din placerea pt. fotbal si echipa fanion a orasului; fotbalul nu este un sport in sine jucat doar pentru trofee, clasamente, palmarese si bisnita cu jucatori el trebuie sa fie un spectacol; sa vii la stadion sa vezi pe Nuno Claro alergand la coechipierul lui sa se scoale de jos si sa joace fotbal nu este placut pt. un spectator;nici duiumul de cartonase date de idiotul de Avram nu este o placere sau comentariile polistilor la orice fault; vedeti voi pe alte stadioane din campionate serioase tavalelile unora ca Nanu, Trandu, Scutaru, Barbut ( apropo, v-a placut Barbut ?- a tras vreun sut pe poarta sau a avut vreo ocazie, centrare, sau a jucat cumva Barbut ? )- nu avem nici un viitor cu acest antrenor de rahat , cu aceasta echipa subtire fara viziune in joc, norocul nu poate fi cu noi permanent; nu am fost in stare sa batem Clujul cu 3 jucatori in plus echipa condusa ieri in min.25 cu 3-0 de ciuri buri din Vaslui- echipa fara antrenor; toata lumea este fericita ca suntem pe primul loc si nu are nevoie de spectacol; sa dai 2 goluri din nimic sau din juma de ocazie mai rar; sa nu ai nici o ocazie si sa reusesti sa bati mai rar;am batut Dinamo-mare cacat si Dimano asta care a pierdut 10 jucatori si a adus 10 negri din Burchina Faso si nu are cum sa joace fotbal; fiti fericiti, uitati-va la clasament si traiti clipa
Locked