Etapa XXIII:Luceafărul Oradea 0-1 Poli Timişoara,27.04,ora11

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Cine va câştiga acest meci?

Luceafărul Oradea
4
14%
Egal
1
3%
Poli Timişoara
24
83%
 
Total votes: 29
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Etapa XXIII:Luceafărul Oradea - Poli Timişoara ,27.04,or

Post by LILIaKu- »

pana la urma a iesit totul excelent. au ajuns 11-12 din cei ce ma asteptam si surprinzator au mai ajuns vreo 10 oameni cu masini de TM care au stat cu noi si, din cand in cand, au mai si scandat. masinile au plecat spre Timisoara acum cam 15 minute dupa o escala in Felix. am fost si noi sa bem ceva. eu am ramas in Oradea pana maine. a fost putin cam cald, dar, spre deosebire de alte stadioane, am avut apa chiar acolo la oaspeti la 5 metri de noi. gazon foarte fain. adversarii nostri, cum ma asteptam, slabi tehnic, dar au fugit foarte mult. au si ratat vreo 3 ocazii incredibile. mi-a stat putin inima. de la noi l-as remarca pe barbut, care e incredibil. a facut ce a vrut din adversari, i-a intors pe toate fetele... si, pe partea cealalta, silviu a fost si el minunat. un mare minus pentru nohai si szekely, care au fost jalnici. de nohai, mai ales in prima repriza, au trecut aia cand au vrut, noroc cu dublajul de la fundasii centrali. si szekely a ratat o minge perfecta din 6 metri in prima repriza, si in a doua a luftat iar pe la 6-7 metri nejenat de nimeni. a muncit mult, s-a chinuit, dar nu poti fi atacant si sa ratezi asa. in repriza a doua a intrat si bostina care a fost aproape la fel ca szekely. poate putin mai bun.

un mare bravo lui nanu pentru gol, si trandu, na, a facut o prostie, e prima, se iarta :) ambele galbene au fost meritate. arbitraj bun la centru, tusierii au mai facut tampenii, dar nu mari sau decisive.

a, sa nu uit, s-a sarit si la bataie prin a doua repriza pe la bancile tehnice. nu stiu care a fost faza, dar se pare ca astia aveau prima mare... atacul martienilor probabil.

nu in ultimul rand, un gest foarte urat al lui 0 petre care nu a venit sa ne salute dupa ce a fost schimbat. s-a facut ca nu ne aude ca il chemam. silviu si boldea care au fost schimbati inainte s-au ridicat de pe banca sa ne salute. multi, putini, cati om fi, am cheltuit 100% banii nostri sa ajungem cu masinile la Sanmartin sa ii incurajam. e un minim respect sa se ridice de pe banca dupa ce is schimbati, sa dea de 3 ori din mana si sa se aseze inapoi.
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
Sergio
Posts: 131
Joined: Wed Oct 24, 2012 1:13 pm
Location: G-rock

Re: Etapa XXIII:Luceafărul Oradea - Poli Timişoara ,27.04,or

Post by Sergio »

o fi citit si el forumul, poate fi asta motivul :ymsigh:
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XXIII:Luceafărul Oradea - Poli Timişoara ,27.04,or

Post by orangetm »

Felicitari deplasatilor... :ymhug:
Imi pare rau ca programul de ieri si azi nu mi-a permis sa ma balacesc in Apollo dupa meci...
Felicitari echipei pentru puncte, luceafarii astia au fost nuca tare intotdeauna...
Celor ce s-au necajit de bucuria noastra, le doresc un sezon de succes la anul in serie cu Ripi... :))
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XXIII:Luceafărul Oradea - Poli Timişoara ,27.04,or

Post by englezul »

LILIaKu- wrote:pana la urma a iesit totul excelent. au ajuns 11-12 din cei ce ma asteptam si surprinzator au mai ajuns vreo 10 oameni cu masini de TM care au stat cu noi si, din cand in cand, au mai si scandat. masinile au plecat spre Timisoara acum cam 15 minute dupa o escala in Felix. am fost si noi sa bem ceva. eu am ramas in Oradea pana maine. a fost putin cam cald, dar, spre deosebire de alte stadioane, am avut apa chiar acolo la oaspeti la 5 metri de noi. gazon foarte fain. adversarii nostri, cum ma asteptam, slabi tehnic, dar au fugit foarte mult. au si ratat vreo 3 ocazii incredibile. mi-a stat putin inima. de la noi l-as remarca pe barbut, care e incredibil. a facut ce a vrut din adversari, i-a intors pe toate fetele... si, pe partea cealalta, silviu a fost si el minunat. un mare minus pentru nohai si szekely, care au fost jalnici. de nohai, mai ales in prima repriza, au trecut aia cand au vrut, noroc cu dublajul de la fundasii centrali. si szekely a ratat o minge perfecta din 6 metri in prima repriza, si in a doua a luftat iar pe la 6-7 metri nejenat de nimeni. a muncit mult, s-a chinuit, dar nu poti fi atacant si sa ratezi asa. in repriza a doua a intrat si bostina care a fost aproape la fel ca szekely. poate putin mai bun.

un mare bravo lui nanu pentru gol, si trandu, na, a facut o prostie, e prima, se iarta :) ambele galbene au fost meritate. arbitraj bun la centru, tusierii au mai facut tampenii, dar nu mari sau decisive.

a, sa nu uit, s-a sarit si la bataie prin a doua repriza pe la bancile tehnice. nu stiu care a fost faza, dar se pare ca astia aveau prima mare... atacul martienilor probabil.

nu in ultimul rand, un gest foarte urat al lui 0 petre care nu a venit sa ne salute dupa ce a fost schimbat. s-a facut ca nu ne aude ca il chemam. silviu si boldea care au fost schimbati inainte s-au ridicat de pe banca sa ne salute. multi, putini, cati om fi, am cheltuit 100% banii nostri sa ajungem cu masinile la Sanmartin sa ii incurajam. e un minim respect sa se ridice de pe banca dupa ce is schimbati, sa dea de 3 ori din mana si sa se aseze inapoi.
ovp este capitanul ? X( :ymsick:
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XXIII:Luceafărul Oradea - Poli Timişoara ,27.04,or

Post by englezul »

Felicitari baietilor care au facut deplasarea, felicitari jucatorilor care au obtinut victoria si nu in ultimul rand felicitari celor care au ciulit urechile la Radio Timisoara ( chiar daca nu toti vor recunoaste asta ;) ) :ymhug: :ymapplause:
ps
nu-l mai bagati in seama pe martipan ala, ii de la tara si atat poate =))
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XXIII:Luceafărul Oradea - Poli Timişoara ,27.04,or

Post by DP 2-6 »

Mulţumim Poli pentru victorie, mulţumim celor care au fost să-i încurajeze şi mulţumim Adrian Schindarli, (Radio Timişoara)pentru transmisia meciului! :ymapplause:
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa XXIII:Luceafărul Oradea - Poli Timişoara ,27.04,or

Post by swedishbitter »

englezul wrote:Felicitari baietilor care au facut deplasarea, felicitari jucatorilor care au obtinut victoria si nu in ultimul rand felicitari celor care au ciulit urechile la Radio Timisoara ( chiar daca nu toti vor recunoaste asta ;) ) :ymhug: :ymapplause:
)
De ce sa nu recunoasca? Mie mi-a facut o deosebita placere sa ascult din nou, dupa 15 ani, "etapa" la radio Timisoara. Nefiind totusi atent tot timpul, astept cronica meciului undeva, schimbari efectuate, raport suturi, cornere, etc. Eventual procentaj posesie, faulturi si henturi comise/suportate sau chiar un raport al repunerilor de la margine.
Felicitari baietilor pt deplasare si ma bucur ca efortul vi-a fost rasplatit cu o victorie.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XXIII:Luceafărul Oradea - Poli Timişoara ,27.04,or

Post by englezul »

Pai pe unii nu-i intereseaza echipa si rezultatele ei ;) , insa dau amanunte de joc si fac comentarii care nu lasa loc la interpretari... =))
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa XXIII:Luceafărul Oradea - Poli Timişoara ,27.04,or

Post by impossible »

cristy2005ro wrote:in r2 au jucat cei de la luceafarul de zici ca jucau finala Champions League.clar au fost motivati la pauza

Sending from my Samsung Galaxy Ace Talpatalk 2
Da, au iesit mai motivati dupa pauza. Dar acest lucru a deschis mai mult meciul, putea fi si un avantaj pentru noi. Spatii mai largi pentru atacul nostru. Oricum pe mine nu ma deranjeaza motivarea adversarilor. Atat timp cat arbitrii sunt echidistanti. Si astazi arbitrul, desi nu i-a spus nimeni ca nu suntem la baschet, nu a tras intr-o anumita directie. In rest meciul a fost destul de placut, mai ales in repriza a doua. Cateva ocazii incredibile, de o parte si de alta. Ce sa zic, totul e bine cand se termina cu bine. Daca in alte dati nu am avut sansa acum s-a intors norocul si de partea noastra. Mai e de muncit dar lucrurile arata acum destul de bine.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa XXIII:Luceafărul Oradea - Poli Timişoara ,27.04,or

Post by AndreiVajnaII »

Asa e, cu pasi marunti, crestem. Obiectiv pentru vineri: sa nu luam rosu. :))
Locked