Etapa XXII:Poli Timisoara 2-0 Damila Maciuca, 20.04.2013

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Cine va castiga acest meci?

Poll ended at Sat Apr 20, 2013 3:04 pm

Poli Timisoara
20
77%
Egal
1
4%
Damila Maciuca
5
19%
 
Total votes: 26
PoliSSt
Posts: 4
Joined: Fri Apr 19, 2013 5:55 am

Re: Etapa XXII:Poli Timisoara-Damila Maciuca,20.04.2013

Post by PoliSSt »

Politehnica mea e in suflet, a reprezentat mereu un spirit si nu va muri niciodata indiferent de jocurile lui zambon, iancu, robu, etc. SS Politehnica joaca avand acel spirit, sustinuta de "huligani, betivi si drogati", de frumosii Timisoarei, de spiritul care a scos lumea in strada la proteste (nu stiu cum cu o parte dintre voi pe care ii intalneam la cafenele si ciocneam o bere, chiar ma consideram camarad...probabil ca v-a fost frica, treaba voastra...dar atarnati fularul in cui atunci cand proiectul robu va da chix, la fel cum o vom face si noi daca s-ar intampla asa ceva cu Poli).

Pentru cristinutza cu 2 mesaje mai sus, un om care nu are nici un pic de respect din partea mea, pentru ca a dovedit prin diferite afirmatii ca el e jumate stelist, jumate manelist: Nu te mai baga in seama fiule, ramai in ingnoranta ta bolnava. Ma bucur ca am scapat de tine pe forumul lui POLI.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XXII:Poli Timisoara-Damila Maciuca,20.04.2013

Post by orangetm »

PoliSSt wrote:Politehnica mea e in suflet, a reprezentat mereu un spirit si nu va muri niciodata indiferent de jocurile lui zambon, iancu, robu, etc. SS Politehnica joaca avand acel spirit, sustinuta de "huligani, betivi si drogati", de frumosii Timisoarei, de spiritul care a scos lumea in strada la proteste (nu stiu cum cu o parte dintre voi pe care ii intalneam la cafenele si ciocneam o bere, chiar ma consideram camarad...probabil ca v-a fost frica, treaba voastra...dar atarnati fularul in cui atunci cand proiectul robu va da chix, la fel cum o vom face si noi daca s-ar intampla asa ceva cu Poli).

Pentru cristinutza cu 2 mesaje mai sus, un om care nu are nici un pic de respect din partea mea, pentru ca a dovedit prin diferite afirmatii ca el e jumate stelist, jumate manelist: Nu te mai baga in seama fiule, ramai in ingnoranta ta bolnava. Ma bucur ca am scapat de tine pe forumul lui POLI.
N-ar fi bine sa stim si noi cine esti, mai ales ca afirmi ca ne stim de la cafenea?
Pana o vei face, gandeste-te la alta chestie: cum ar fi in cazul in care ambele "proiecte" ar da chix?
Asta, asa, ca unii (de ambele parti) au avut ambitii, orgolii si au mers pe principiul: ba a mea e mai mare...

Stii ce nu-i in regula cu proiectul vostru, din punctul meu de vedere?
Autolauda, autoridicarea in slavi, tendinta tot mai accentuata de a va crede rasa superioara, ariana (poate de aceea folositi atat de mult acest SS peste tot).
Nu mai reduceti voi tot orasul la grupul vostru.
Acesta e sfatul meu sincer.
Nu aveti nici o cadere sa hotarati voi cine sa mearga unde si cand si daca sa renunte sau nu la ceva.
Ce faceti voi e pura propaganda.
Si acum vorbesc de cei ce coordoneaza mai direct sau mai din umbra, nu vorbesc de suporterii obisnuiti.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa XXII:Poli Timisoara-Damila Maciuca,20.04.2013

Post by marci75 »

Vreme frumoasa,meci cu Poli pe Dan Paltinisanu,ce sa-ti doresti mai mult de la viata.Abia astept sa mai treaca 2 ore sa o iau incet spre stadion.Presimt ca azi batem asa ca hai toata lumea la meci.....................Forza viola :YMPARTY: :YMPARTY:
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Etapa XXII:Poli Timisoara-Damila Maciuca,20.04.2013

Post by ultraviola »

Azi e zi de meci, e zi frumoasa, sper sa ne intalnim cat mai multi pe Dan Paltinisanu iar echipa noastra sa ne aduca mult-asteptata victorie si revenire. Hai Poli!
Cat despre propagandistii vizitatori, toate cele bune, vine o zi in care amagirile se risipesc si vor descoperi ca au fost folositi. Pana atunci, Dream on!
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XXII:Poli Timisoara-Damila Maciuca,20.04.2013

Post by DP 2-6 »

Meciul de astăzi e decisiv. Fără nici o exagerare, fără victorie astăzi, totul s-a terminat, un an pierdut de pomană.
PoliSSt
Posts: 4
Joined: Fri Apr 19, 2013 5:55 am

Re: Etapa XXII:Poli Timisoara-Damila Maciuca,20.04.2013

Post by PoliSSt »

orangetm wrote:
PoliSSt wrote:Politehnica mea e in suflet, a reprezentat mereu un spirit si nu va muri niciodata indiferent de jocurile lui zambon, iancu, robu, etc. SS Politehnica joaca avand acel spirit, sustinuta de "huligani, betivi si drogati", de frumosii Timisoarei, de spiritul care a scos lumea in strada la proteste (nu stiu cum cu o parte dintre voi pe care ii intalneam la cafenele si ciocneam o bere, chiar ma consideram camarad...probabil ca v-a fost frica, treaba voastra...dar atarnati fularul in cui atunci cand proiectul robu va da chix, la fel cum o vom face si noi daca s-ar intampla asa ceva cu Poli).

Pentru cristinutza cu 2 mesaje mai sus, un om care nu are nici un pic de respect din partea mea, pentru ca a dovedit prin diferite afirmatii ca el e jumate stelist, jumate manelist: Nu te mai baga in seama fiule, ramai in ingnoranta ta bolnava. Ma bucur ca am scapat de tine pe forumul lui POLI.
N-ar fi bine sa stim si noi cine esti, mai ales ca afirmi ca ne stim de la cafenea?
Pana o vei face, gandeste-te la alta chestie: cum ar fi in cazul in care ambele "proiecte" ar da chix?
Asta, asa, ca unii (de ambele parti) au avut ambitii, orgolii si au mers pe principiul: ba a mea e mai mare...

Stii ce nu-i in regula cu proiectul vostru, din punctul meu de vedere?
Autolauda, autoridicarea in slavi, tendinta tot mai accentuata de a va crede rasa superioara, ariana (poate de aceea folositi atat de mult acest SS peste tot).
Nu mai reduceti voi tot orasul la grupul vostru.
Acesta e sfatul meu sincer.
Nu aveti nici o cadere sa hotarati voi cine sa mearga unde si cand si daca sa renunte sau nu la ceva.
Ce faceti voi e pura propaganda.
Si acum vorbesc de cei ce coordoneaza mai direct sau mai din umbra, nu vorbesc de suporterii obisnuiti.
sebaviola sunt si imi pare rau ca m-am inselat cand credeam ca aveti putin de spirit.
Ma refer la faptul ca mereu am afirmat ca nu suntem suporteri de rezultat, ca nimic nu ne poate opri din lupta impotriva sistemului care ne-a nenorocit visele, dar acum intre voi sunt numai suporteri de rezultat.
Galeria lui POLI a hotarat nesustinerea proiectului lui Robu, in momentul in care Robu nu s-a dezis total de iancu.
Tu ii spui autolauda, ziarele din toata lumea o numesc pasiune.
Orasul, in momentul de fata, din punct de vedere al galeriilor, se cam reduce la suporterii lui POLI.
Mergeti cu Dumnezeu unde vreti...am afirmat ca va accept parerea, dar nu o impartasesc.
Propaganda e putin spus, imprastiem manifeste, botezam si obligam lumea sa vina la meciuri.
Din umbra suntem condusi toti, vreti sau nu vreti sa credeti, de americani si de rusi.

Multa bafta in continuare!
Partizan
Posts: 147
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:18 am

Re: Etapa XXII:Poli Timisoara-Damila Maciuca,20.04.2013

Post by Partizan »

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL Trandu 1-0
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XXII:Poli Timisoara-Damila Maciuca,20.04.2013

Post by Ivanhoe »

PoliSSt wrote:
sebaviola sunt si imi pare rau ca m-am inselat cand credeam ca aveti putin de spirit.
Ma refer la faptul ca mereu am afirmat ca nu suntem suporteri de rezultat, ca nimic nu ne poate opri din lupta impotriva sistemului care ne-a nenorocit visele, dar acum intre voi sunt numai suporteri de rezultat.
Galeria lui POLI a hotarat nesustinerea proiectului lui Robu, in momentul in care Robu nu s-a dezis total de iancu.
Tu ii spui autolauda, ziarele din toata lumea o numesc pasiune.
Orasul, in momentul de fata, din punct de vedere al galeriilor, se cam reduce la suporterii lui POLI.
Mergeti cu Dumnezeu unde vreti...am afirmat ca va accept parerea, dar nu o impartasesc.
Propaganda e putin spus, imprastiem manifeste, botezam si obligam lumea sa vina la meciuri.
Din umbra suntem condusi toti, vreti sau nu vreti sa credeti, de americani si de rusi.

Multa bafta in continuare!
Offtopic si te rog sa nu ma scrii din astea la topicul de meciuri, se pot discuta si pe alte topicuri dedicate.

1. Sunteti orbi, sau orbiti de obsesiile voastre, nu-i problema, si noi putem avea obsesii, in general oamenii au obsesii, insa daca ai ceva creier macar incerci sa iesi din cerculetul tau!
2. Nu suntem suporteri de rezultat! Daca te intereseaza ei bine majoritatea din aia putini care anul trecut veneau la meciuri pe DP inca vin la meciuri si suntem noi, adica suporterii normali pe care voi de mult ii desconsiderati si ii numiti samantari si suporteri inferiori desi multi vin pe DP cu mult timp inainte ca voi sa va nasteti! Voi sunteti majoritatea din ultima generatie a galeriei, si nu toata galeria ci nucleul ei, adica cateva sute, coregrafiile le-ati facut tot cu "suporterii de rezultat" de care va rugati sa ia parte la coregrafii iar dupa pe forum in loc de multumesc ii numeati fiinte inferioare! Multi din prima generatie a ultimei galerii nu va impartasesc opiniile si nu sunt cu voi!
3. Voi nu reprezentati spiritul Timisoarei! Ci cel mult o interpretare tardiva si decazuta a lui! Spiritul Timisoarei inseamna toleranta in primul rand! De asta v-ati dezis de mult timp! Prin modul vostru uneori extremist/agresiv de a va manifesta reprezentati chiar opusul lui!
4. Voi pozati in idealisti dar nu sunteti! Daca ati fi idealisti, adica ancorati in idei eterne, atunci ati aduce spiritul uniunii si nu al divizarii! Daca politicienii sunt prosti sau limitati, si de asta nu se indoieste nimeni, dar asta de mult timp, de ce pana acum nu ati ironizat toata clasa politica timisoreana, fara indoiala slaba si nefasta de multe ori, ci acum v-ati trezit sa faceti politica, taman cu Robu? Iar daca nu credeti nici in omul Robu, ok, perfect, si nici un proiectul lui, desi noi astialalti il credem, asa rau-bun, cu multe defecte cum e, singurul proiect viabil, atunci daca vedeti ca exista timisoreni care cred in el de ce ii jigniti? De ce va luati de noi care nu aveam treaba nici cu Robu nici cu USL ci suntem doar polisti? De ce nu incetati cu toate rautatile astea de a ne numi "suporteri de rezultat" sau "uselisti" cand nu suntem asa ceva? De ce nu acceptati ca pur si simplu realist vorbind proiectul vostru este sau pare irealizabil si cu siguranta 100% daca ar fi doar el ar insemna pe 7, 8 ani disparitia fotbalului din Timisoara si distrugerea lui, realist si asta in cel mai fericit caz?
5. De ce sunteti obsedati cu lupta impotriva sistemului in care sistem amestecati toate adica FRF ok, Steaua, Dinamo, ok, dar de nou si USL ceea ce nu e ok si asta pentru ca atunci cand Poli murea anul trecut trebuia sa luptati in mod egal si impotriva PNTCD si PDL care conduceau destinele orasului si ale judetului! Din partea mea USL sa moara dar faptul ca ati tratat cu o moneda pe unii si cu alta pe altii va descalifica! Fara sa vreti, ca eu nu va acuz ca faceti politica, ati intrat chiar in politica! Nu mai pun ca exista printre voi membri activi de partid, no offence, dar asta este. Repet, nu spun ca faceti voit politica, dar indirect da si sunteti cu doua fete da!
6. Au ajuns pana la noi vorbe ca cei care va conduc s-au dedat si la actiuni total lipsite de idealism, chiar murdare. Fiind vorba de zvonuri nu le numesc insa ma indoiesc eu personal ca liderii vostri sunt oameni idealisti si dezinteresati, ma refer la toti, poate ca unii sunt insa nu cred ca toti!
7. DAca sunteti polisti adevarati veti privi sine ira et studio la istoria acestui club! Ii veti intelege spiritul! Spiritul Timisoarei, de toleranta, cea mai fair play galerie, nu batai gen Targu Jiu, nu pereti mazgaliti in oras, nu jignirea timisorenilor cu apelative ca ar fi inferiori! Si ati intelege ca lupta impotriva sistemului inseamna LUPTA PE TERENUL DE FOTBAL SI PRIN EXEMPLUL DIN TRIBUNE, ori astazi este vorba de altceva, din pacate. Iar daca sunteti polisti adevarati, intelegand si ca ASU este infiintata tot de Robu si el v-a permis sa mergeti acolo, lasand la o parte defectele lui ca si om, sau faptul ca aveti o alta idee de proiect decat noi astialalti care suntem tot polisti, ati lasa la o parte complexul de superioritate si ati veni sa vorbiti cu noi, pentru ca ce ne impiedica pe noi suporterii polisti care mergeam pe acelasi stadion la Poli sa incercam macar sa ne RESPECTAM? Si sa ne TOLERAM? E asa de greu asta? Asa ar face un timisorean!

On topic:

Hai Poli!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XXII:Poli Timisoara-Damila Maciuca,20.04.2013

Post by Ivanhoe »

Gooool Poli!

Bravo Poli!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
mihaib
Posts: 144
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:21 pm

Re: Etapa XXII:Poli Timisoara-Damila Maciuca,20.04.2013

Post by mihaib »

Ce frumos. 2-0 pasa Barbut, gol szekely.
Locked