Etapa XXI:FC Olt 1-1 Poli Timisoara,12.04.2013,ora 17

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Cine va castiga acest meci?

Poll ended at Sat Apr 13, 2013 5:04 pm

FC Olt
3
11%
Egal
3
11%
Poli Timisoara
21
78%
 
Total votes: 27
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XXI:FC Olt-Poli Timisoara,12.04.2013,ora 17

Post by orangetm »

LILIaKu- wrote:nu s-a tinut conferinta de presa? de ce nu apare nimic niciunde?vreau sa vad cum mai explica velcea si "infrangerea" asta...
Nu cauti unde trebe'...
:D
Sau nu cauti deloc, astepti sa traficam noi site-ul lui neacsu, care a trantit deja un titlu deontologist:Probleme in paradis...
Il fwuwt si pe asta in gura cu presa lui de cacat cu tot... X(
Sclavi de liga a cincea ziaristii astia... :o) Trompete...
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Etapa XXI:FC Olt-Poli Timisoara,12.04.2013,ora 17

Post by LILIaKu- »

m-am uitat pe liga2.ro si pe debanat.ro. acu n-o sa iau tmpress si alte liniute jos la rand...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
billy
Posts: 341
Joined: Sun Dec 09, 2012 9:58 am
Location: Timisoara

Re: Etapa XXI:FC Olt-Poli Timisoara,12.04.2013,ora 17

Post by billy »

Parca tot mai bine era cu nea Iancu :| x_x
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Etapa XXI:FC Olt-Poli Timisoara,12.04.2013,ora 17

Post by ultraviola »

Poate in vremurile bune... Anul trecut pe vremea asta nu era deloc mai bine.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XXI:FC Olt-Poli Timisoara,12.04.2013,ora 17

Post by orangetm »

billy wrote:Parca tot mai bine era cu nea Iancu :| x_x
Asta ii ziceam lui taica-meu.
Macar asta ii tinea "flamanzi" si cateva luni. :D
Ca vad ca satui is ca parii cu sperietori de carpe de pe imasurile ligii fantastice 5... :))
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
robi77
Posts: 87
Joined: Tue Oct 02, 2012 9:31 pm

Re: Etapa XXI:FC Olt-Poli Timisoara,12.04.2013,ora 17

Post by robi77 »

Cand iti trece glontul pe la ureche cu lanterna rosie,cand nu reusesti in patru meciuri sa castigi niciunul,ba mai mult dai numai 2 goluri si incasezi 4,e clar ca lumina zilei ca scartataie partea tehnico tactica,si atunci trebuie sa reglezi.Ergo nu mai exista nici o alternativa la velcea OUT!Cum spun nemti sa tragi parasuta,iar noi suntem foarte aproape sa ne facem scovarza.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa XXI:FC Olt-Poli Timisoara,12.04.2013,ora 17

Post by swedishbitter »

orangetm wrote:
billy wrote:Parca tot mai bine era cu nea Iancu :| x_x
Asta ii ziceam lui taica-meu.
Macar asta ii tinea "flamanzi" si cateva luni. :D
Ca vad ca satui is ca parii cu sperietori de carpe de pe imasurile ligii fantastice 5... :))
Mai.. Niciodata nu era mai bine pe vremea lui nea iancu! Decat ala mai bine asa, mai bine nimic. Sa se desfinteze toata sandramaua , la o adica. Nu vreau nici o liga 8-a, nimic, daca nu suntem in stare sa gestionam niste bani. Destui.
Zeci de mii de salarii pt ce? Cred ca si kirev dadea mai bine decat szeckelzey. Cum sa nu -l pui pe trandu sa traga? Sau pe boldea.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XXI:FC Olt-Poli Timisoara,12.04.2013,ora 17

Post by orangetm »

@Suidii, vorbeam doar de partea pecuniara mai sus...
:D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Etapa XXI:FC Olt-Poli Timisoara,12.04.2013,ora 17

Post by duranviola »

mda, iarasi am fost dupa masa la lucru ( ca de obicei ), nu am avut tv streamuri, radio liveuri, etc., etc.

la fel ca dupa meciul cu uta, am sperat sa intru si sa aflu ca Poli a batut, dar un " cioban " coleg , imi trimite sms cu rezultatul meciului, plus alte gratulatii alaturate.............
asa ca , de nervi am amanat intrarea pe forum pana azi dimineata....nu am vazut meciul ( unii scriu aici, ca nu am pierdut nimica ), asa ca nu pot caracteriza evolutia echipei, ma bazez pe ceea ce ati scris voi aici....

mi-este clar ca acel cantonament a fost prea lung, mi-este clar ca au fost adusi 2 jucatori vai s-amar de ei, care nu au cum sa ajute echipa, dar cel mai clar imi este ca se ingroasa gluma , im modul acesta, nu vom promova
suntem pe loc promovabil, doar datorita jocului rezultatelor, retragerilor, etc., punctelor acumulate in tur si nu datorita prestatiilor din retur......sunt de acord cu inlocuirea lui velcea, e clar ca nu este in stare sa motiveze jucatorii, nu poate alege cea mai buna formula de inceput, face schimbari neinspirate, etc., etc. ...dar fara a gandi bine pe cine aducem in locul lui, mi se pare la fel de periculos cu a dori sa joci fotbal cu Real in 8 oameni.....

sunt poate mai trist, decat o pot exprima in cuvinte, dar asta e Poli si de aceea o iubesc
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XXI:FC Olt-Poli Timisoara,12.04.2013,ora 17

Post by DP 2-6 »

VIDEO FC Olt - Poli Timișoara 1-1. Oaspeții au avut un gol anulat incorect și două penalty-uri. Vezi rezumatul!

ACS Poli Timisoara continuă să dezamăgeasca în acest retur al ligii secunde. În direct la Dolce Sport 2, bănățenii au scos un egal chinuit, 1-1 pe terenul codașei FC Olt.

Înaintea partidei de la Slatina, ACS Poli Timișoara avea o singură victorie în retur, 3-0 la masa verde cu Unirea Alba Iulia.

Bănățenii au început slab și la Slatina. Ultima clasată putea deschide scorul în minutul 19, dar mingea șutată de Bancu a nimerit transversala. Timișoara a ripostat abia pe final de repriză, când centralul Bârsan le-a refuzat oaspeților un gol perfect valabil, la lovitura de cap a lui Miculescu.

Elevii lui Vali Velcea puteau trece în avantaj și în minutul 59, dar Bugiu a apărat penalty-ul executat de Szekely. La poarta cealaltă, David Andrei a transformat perfect o lovitură liberă și FC Olt conducea cu 1-0.

Finalul a fost extrem de tensionat. Gazdele își puteau dubla avantajul în două rânduri, dar până la urmă meciul s-a terminat la egalitate. La ultima fază, arbitrul a mai acordat o lovitură de la 11 metri pentru bănățeni și Trandu a adus un punct nesperat pentru Timișoara.
http://www.dolce-sport.ro/fotbal/fotbal ... tul-20388/

Nimic nu scuză jocul lamentabil, fără orizont şi fără vlagă, al echipei noastre. Dacă jucam fotbal în acest retur, cu toată ostilitatea arbitrilor, în faţa adversarilor foarte modeşti pe care i-am avut, ar fi trebuit să câştigăm cu două, trei goluri diferenţă. :(
Locked