Etapa XX: Poli Timişoara 1-2 Corona Braşov, 6.04.2013,ora 11

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Cine va câştiga acest derby?

Poli Timişoara
26
84%
X
2
6%
Corona Braşov
3
10%
 
Total votes: 31
robi77
Posts: 87
Joined: Tue Oct 02, 2012 9:31 pm

Re: Etapa XX: Poli Timişoara - Corona Braşov, 6.04.2013,ora

Post by robi77 »

Am incercat sa ma calmez,dar nu voi reusi pana marti sau miercuri.Velcea trebuie neaparat sa plece,cu cat ramane mai mult cu atat mai rau ne afundam.Petruescu si Stoicov sunt mult mai buni decat el.
Nu inteleg ce cauta Nohai in primul 11 dupa ce la arad nea costat meciul,asta arata inca odata inconsecventa si prostia crasa pe care o arata velcea.
De ce nu jucam cu Redjepi,mult mai experimentat si polivalent si cu Seroni mult mai sigur,talie mai mare.
Poparadu a gresit in prima repriza o groaza de mingi ma cam dezamagit.
Castiguri reale Pap si Barbut.
Mia placut Boldea,Dina,Bostina si Trandu.Si Nanu sa zbatut in schimb Goge a fost mana moarta.
Repet velcea trebuie sa plece cat se mai poate salva ceva,daca mai asteptam o saptamana ne luam definitiv adio de la promovare.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XX: Poli Timişoara - Corona Braşov, 6.04.2013,ora

Post by banatean_violet »

Ivanhoe wrote:...
Cat despre conducere si autoritati ar fi cazul sa faca presiuni ca sa fim arbitrati corect, nu favorizati dar sa fim arbitrati corect!
Nu tin minte ca noi polistii sa fi avut vreodata privilegiul asta, sa fim arbitrati corect in meciurile importante.

Conducerea trebuie sa gaseasca solutii pentru jocul echipei. E mult mai usor si pentru arbitrii sa te fure atunci cand nu joci nimic.
De exemplu e o mare diferenta intre misiunea de azi a lui coltescu si misiunea lui burloiu cu celebra fanta de lumina. Ce sa mai zic de misiunea esuata a lui macavei de acum si mai multi ani, ne-a furat, ne-a furat dar Poli a jucat fotbal si ce frumos a fost in final.

PS. Dupa meciul de azi mi-am amintit de un banc pe care l-am auzit acum multi ani: Merg la judecata de apoi niste sporteri de fotbal, avand voie sa-si sutina motivele alegerii echipei favorite. Primii sunt niste mitici cu ale lor steauadinamo. Vor sa explice ceva, li se inchide repede gura "Voi ati furat tot timpul, nu ati castigat corect nici un meci, ati sustinut echipe comuniste, securiste ... nu avem ce discuta, direct in iad cu voi". Ajunge si polistul, vrea sa spuna ceva, este oprit imediat. "Nu mai spune nimic, mergi in rai, ai suferit destul pe pamant."
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XX: Poli Timişoara - Corona Braşov, 6.04.2013,ora

Post by Ivanhoe »

banatean_violet wrote: Dupa meciul de azi mi-am amintit de un banc pe care l-am auzit acum multi ani: Merg la judecata de apoi niste sporteri de fotbal, avand voie sa-si sutina motivele alegerii echipei favorite. Primii sunt niste mitici cu ale lor steauadinamo. Vor sa explice ceva, li se inchide repede gura "Voi ati furat tot timpul, nu ati castigat corect nici un meci, ati sustinut echipe comuniste, securiste ... nu avem ce discuta, direct in iad cu voi". Ajunge si polistul, vrea sa spuna ceva, este oprit imediat. "Nu mai spune nimic, mergi in rai, ai suferit destul pe pamant."
Asta-i haz de necaz!

Eu inca mai sper, dar daca nu vad atitudine si reactie pe masura in meciul viitor, atunci nu voi mai spera!

@robi77 si @ceasul13: mai trebuie si altii sa vada lucruri nu doar noi!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XX: Poli Timişoara - Corona Braşov, 6.04.2013,ora

Post by banatean_violet »

ceasul13 wrote:... Suntem incapabil sa pasam, sa combinam, sa alergam.
Toate echipele amarate vin aici si combina mai frumos decat noi, jucatorii lor sunt primii la minge gasesc spatiile libere. Noi stim un singur lucru sa dam mingea in spate (macar daca am face-o bine dar de la o astfel de minge gresita de Poparadu daca mai retin bine a aparut acea iesire a lui Seroni incheiata cu primul galbem). Toate echipele vad ca au invatat jocul asta al nostru penibil si exasperant cu vesnicele mingi inapoi (de multe ori te intrebi daca jucatorii stiu la ce poarta trebuie sa atace), jucatorii lor stau grupati, fac presing si demonstraeaza neputinta noastra de a ataca. Nu avem viteza si cursivitate in joc, jucatorii nu stiu sa stea in teren. Nanu (nu e singurul, dar azi cel putin in prima repriza cat a fost aproape de tribuna 1 pe el l-am vazut cel mai bine ca ii place la fie in mijloc la "magarusul") saracul nu sta nici langa cel cu mingea sa-l atace, nici langa alt adversar sa-l marcheze sa nu poata ala primi nederanjat, el tot timpul "pluteste" la mijlocul distantei dintre 2 adversari. Orice repunere de la margine pentru noi e o corvoada, nu gasim om liber in timp ce adversarii (indiferent de echipa) primesc si preiau nestingheriti. Nu vede nimeni din staf asta sa le spuna unde sa stea daca ei nu stiu.
Cel mai grav si deranjant nu e ca luam bataie (desi e dureros si asta) ci modul in care o facem. ...
HAI POLI!
Foarte buna descrierea a ceea ce se intampla acum la Poli. Insa nu cred ca vinovati sunt jucatorii ci felul in care sunt asezati pe teren si sarcinile care le sunt date de catre ... hai sa-i spun antrenor. Poparadu a avut meciuri in care a aratat ca stie sa recupereze mingi la mijlocul terenului, Nanu a avut meciuri in care a aratat ca e un jucator bun atunci cand are mingea la picior si poate patrunde periculos prin apararea adversarilor, ca sa ma refer doar la jucatori mentionati in comentariul anterior.

Majoritatea jucatorilor de la Poli au deja un anumit profil, nu sunt superjucatori polivalenti capabili sa se muleze dupa orice idee a unui antrenor. velcea ar fi trebuit sa stie care sunt plusurile fiecarui jucator si sa adapteze tactica in functie de acestea nu sa joci astfel incat sa iasa in evidenta mai mult minusurile jucatorilor.

Si Gigel Bucur a stat mult pe banca de rezerve si nu arata nimic atunci cand juca, pana cand a venit antrenorul care inteles care este jocul ce i se potriveste.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa XX: Poli Timişoara - Corona Braşov, 6.04.2013,ora

Post by AndreiVajnaII »

Am vazut acum reluari. E chiar mult mai usor dat al doilea galben decat credeam. Pare ca e asa cum zice Ivanhoe, Seroni atinge mingea intai si adversarul doar se agata de el.

Incredibil ce face Petrovici la primul gol! #-o
User avatar
THE HUN
Posts: 23
Joined: Tue Oct 02, 2012 1:59 pm

Re: Etapa XX: Poli Timişoara - Corona Braşov, 6.04.2013,ora

Post by THE HUN »

n-am vazut meciu doar rezultatul.se pare ca suntem intr-o panta descendenta.sper ca velcea realizeaza gravitatea situatiei.chiar el a zis ca meciul asta este de 6puncte si a dat cu batul in balta.daca rateaza promovarea,din liga asta ciudata in care se joaca din an in pasti,va fi o bulina mai neagra decat gaozul unui negru pe cartea lui de vizita.iar noi suporterii(parca suntem de la marine corps cu celebrul lor "no pain,no gain") o sa continuam sa speram.ce altceva putem sa facem?
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XX: Poli Timişoara - Corona Braşov, 6.04.2013,ora

Post by banatean_violet »

Si nici nu a dat galbenul imediat, cum ar fi fost normal in cazul unui fault clar, de fapt nici nu se astepta cineva la eliminare, pana cand nu i-a spus tusierul ca le va fi mai usor sa-si indeplineasca misiunea daca il elimina pe Seroni. La primul galben, cu putin inainte au avut si aia de la corona o interventie asemanatoare dar nici vorba sa le dea galben. Si la golul doi se putea semnaliza offside, pe noi ne-au oprit de multe ori, in faze mai putin evidente, pe motiv de offside.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XX: Poli Timişoara - Corona Braşov, 6.04.2013,ora

Post by banatean_violet »

THE HUN wrote:n-am vazut meciu doar rezultatul.se pare ca suntem intr-o panta descendenta.sper ca velcea realizeaza gravitatea situatiei.chiar el a zis ca meciul asta este de 6puncte si a dat cu batul in balta.daca rateaza promovarea,din liga asta ciudata in care se joaca din an in pasti,va fi o bulina mai neagra decat gaozul unui negru pe cartea lui de vizita.iar noi suporterii(parca suntem de la marine corps cu celebrul lor "no pain,no gain") o sa continuam sa speram.ce altceva putem sa facem?
are deja doua buline de alea ...
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XX: Poli Timişoara - Corona Braşov, 6.04.2013,ora

Post by Ivanhoe »

Pt cei care nu au vazut meciul:

Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XX: Poli Timişoara - Corona Braşov, 6.04.2013,ora

Post by orangetm »

Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Locked