Etapa XVIII: Poli Timişoara 0-0 CS Mioveni,23.03.2013,ora 15

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Locked

Cine va câştiga acest meci?

Poli Timişoara
24
86%
X
2
7%
Mioveni
2
7%
 
Total votes: 28
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XVIII: Poli Timişoara - CS Mioveni, 23.03.2013,ora

Post by banatean_violet »

Bert wrote: Caderea mi se pare cam teatrala, eu in locul lui as fi continuat sa urmaresc mingea si sa trag cu stangul, fara preluare, la poarta.
Eu am fost la T2 pe undeva nu departe de zona faultului. Am vazut clar cum fundasul l-a tras de mana pe Enciu. Faultul a fost clar, nu a fost clar unde s-a intamplat pentru ca liniile nu se vedeau bine nici cand erau nori. Cand era si soare din tribuna chiar nu se mai vedea nici un marcaj.

Au mai fost vreo doua faze cand atacantii nostrii puteau continua actiunea in careu, dar au preferat sa se arunce, poate, poate iese un penalty. :(
Atitudinea asta, plus multimea de pase in spate ... nu asa creste o echipa competitiva.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XVIII: Poli Timişoara - CS Mioveni, 23.03.2013,ora

Post by banatean_violet »

ultraviola wrote:Petruescu nu a fost inlaturat propriu-zis ci a primit ca responsabilitate crearea unei grupe de elita a juniorilor nostri din mai multe generatii, cu care face antrenamente separate. Ideea este foarte ok in perspectiva, mai ales ca promovarea e aproape asigurata
Daca nu promovam anul asta se cam duc naibii perspectivele alea. Poate ar fi buna o rocada intre Petruescu si Velcea daca nu se intampla nici in meciul urmator o imbunatatire in jocul echipei.
lavin
Posts: 25
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:50 pm

Re: Etapa XVIII: Poli Timişoara - CS Mioveni, 23.03.2013,ora

Post by lavin »

Trist, dar asta este ! Lui Van Velcea rezultatele din stagiul de pregătire din Turcia i s-au urcat la bibilică. Din 6 puncte am luat UNUL .....jalnică treabă coane Velcea !!! ....am fi putut fi pe primul loc cu PATRU puncte avans !!!!
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa XVIII: Poli Timişoara - CS Mioveni, 23.03.2013,ora

Post by impossible »

Si eu m-am enervat grozav ca nu am fost in stare sa construim nimic. Ploaie de mingi aruncate spre varfuri, zero constructie. Aici eu cred ca e treaba antrenorului. Tind sa-i dau dreptate lui DP 2-6 (si altora) in privinta lui Velcea. Trebuie schimbat ceva pana nu e prea tarziu.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa XVIII: Poli Timişoara - CS Mioveni, 23.03.2013,ora

Post by AndreiVajnaII »

La constructie, cred totusi, ca tine mult si de valoarea jucatorilor. Si pitestenii au facut un pressing foarte bun, asa ca eu cred ca e vorba mai mult de neputinta, decat de altceva.
Locked