Etapa XVI: Uta Arad 1 - 0 Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Cine va câştiga acest derby?

Uta Arad
8
22%
X
0
No votes
Poli Timişoara
28
78%
 
Total votes: 36
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by DP 2-6 »

LILIaKu- wrote:pe mine ma distreaza ce ii pupa ei in fund pe aradeni si ce isi doresc ei sa ne bata aradenii si aradenii i-au muit tot meciul. pe ei i-au muit, ca au strigat "Muie Poli Timisoara" si pe noi ne considera Recas =))
Tocmai asta dovedeşte că ne consideră Poli, din tot străfundul lor, n-ai văzut cu câtă înverşunare scandau asta?
Dacă am trezit instinctul animalic din ei, suntem pe drumul cel bun. Nici o echipă din liga vest nu v-a reuşi asta! :ymdevil:
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by duranviola »

Sdou wrote:E o zi trista pentru mine. Nu atat din cauza rezultatului ,cat pentru faptul ca unii dintre cei care se dau cei mai timisoreni dintre muritori acum jubileaza.
Ce fel de inima poate sa aiba cineva care se bucura ca orasul lui e bataia de joc a unor tarani? Cat de orbit trebuie sa fii de propriile convingeri, ca sa ajungi sa tii partea celor mai inraiti dusmanii ai (fostei?) tale echipe.
Cum de te rabda pamantul atunci cand tu iti doresti ca echipa ce reprezinta TIMISOARA sa fie umilita la Arad ,doar pentru ca tu nu il suporti pe primar. Cat de egocentric poti fii tu ,un nimeni, sa ajungi sa-i spui la unul ca Jackie Ionescu , Nicolae Secosan sau Nelutu Bungau ce inseamna sacrificiul pentru echipa ta de suflet.
Sunt polist de 45 de ani si voi fi pana o sa inchid ochii dar atata mizerie umana nu am vazut inca nici macar la adversarii nostri cei mai inversunati.
Rog colegii forumisti sa ma ierte pentru izbucnire dar pentru mine asta a fost picatura ce a umplut paharul cu otrava al dezbinarii polistilor.
pe vremea lui iancu, au ajuns sa fie bagati in seama de suprem : intalniri, masa intinsa la Reghina Blue, consfatuiri, bani de deplasari..................acuma li s-a taiat macaroana, robu nu ii baga in seama, deci pentru ei, oricine nu este langa ei, inseamna ca le este potrivnic, prin urmare potrivnicii sunt tratati ca atare........daca analizezi ideologia garzii de fier, ai sa gasesti elementele dupa care se ghideaza cei 3 lideri
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by banatean_violet »

Vrand nevrand am auzit ca si Chelsea ar fi pierdut 1-0 cu o echipa de tarani, asa cum am patit si noi acum. Dar asta nu schimba nimic, gentlemanii raman gentlemani si taranii raman tot tarani. Faptul ca unii dintre timisoreni au acum revelatia ca ei sunt mai aproape de tarani decat de gentlmani este doar exceptia care confirma regula.

Altfel daca nu ne era anulat aiurea golul, daca nu era ghinionul ala de la inceputul reprizei a doua cu gol primit si eliminare, daca Szekely nu imi aducea aminte de Cotec cu ratarile alea singur cu portarul, probabil ca nu iesea in evidenta jocul slab al echipei noastre Poli Timisoara. Dca nu a fost suficient dusul rece cu moldovenii sper ca asta de acum cu taranii sa puna la treaba jucatorii si antrenorii.

In legatura cu Velcea, mie imi este antipatic de cand juca la bishnitzarii aia de la bistrita si dupa un meci pe Dan Paltinisanu in care aia ne-au eliminat din cupa romaniei cu asa numitul gol de aur, Velcea in loc sa adopte o atitudine cat de cat decenta jubila si tzopaia ca un apucat pe acolo. Asta nu inseamna insa ca acum sa-i anulam meritele in formarea acestei echipe si dupa un singur meci pierdut sa dam de pamant cu el. Poate a invatat ca deocamdata nu are rezultatele care sa-i permita momente de ingamfare si aroganta, asa cum se intampla din cand in cand cu Mourinho.

Este adevarat ca asta a fost meciul cel mai important din acest an si toata lumea jucatori, antrenori, conducatori ar fi trebuit sa-l pregateasca asa cum trebuie, dar probabil ca si noi ne imaginam prea devreme ca avem o echipa mare, cu superjucatori de elita cu un superantrenor care dupa 5 minute daca vede ca ceva nu merge din doua indicatii schimba jocul si mergem numai din victorie in victorie.

Echipa a demonstrat in primele 5 minute ca poate juca in asa fel incat adversarul sa nici nu vada mingea. E un inceput bun, sper ca in meciul urmator perioada asta sa se mareasca la cel putin 10 minute si sa dam si 2-3 goluri.

Hai Poli!!!
Il.Padrino
Posts: 31
Joined: Wed Nov 21, 2012 10:17 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by Il.Padrino »

Nu-i bai! se mai intampla si la case mai mari... pacat ca s-a intamplat la meciul asta, dar caracterele puternice se vad in astfel de momente.
Partizan
Posts: 147
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:18 am

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by Partizan »

Nu-i bai,vad ca si Targu Mures sa incurcat!Deci este bine!Fortza Viola!
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by duranviola »

cine doreste sa-l revada :

http://www.digi24.ro/emisiuni-locale/ti ... -1-0_86337

eu ma uit.......
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by impossible »

duranviola wrote:cine doreste sa-l revada :

http://www.digi24.ro/emisiuni-locale/ti ... -1-0_86337

eu ma uit.......
Multumesc. Ma gandeam ca am pierdut reluarea.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by asu »

trebuie sa facem ceva prin media sa adunam 5000 de oamenii la meciul cu Mioveni

ar fii un raspuns mare celor care jubileaza de cateva ore .....
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by ultraviola »

Singurul raspuns catre cei ce jubileaza timpul il va da.
Cea mai potrivita atitudine este sa ne vedem de treaba noastra, sa sustinem echipa asa cum stim si atat cat putem, tinandu-ne deoparte de orice provocari.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by cristy2005ro »

pana la meciul cu mioveni mai sunt 2 saptamani...
Locked