MECIURI AMICALE

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: MECIURI AMICALE

Post by cristy2005ro »

Pe astia i-a batut Ripensia saptamana trecuta

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: MECIURI AMICALE

Post by Amadeus »

B-) Ripensia are-n palmares patru campionate si doua cupe, era normal sa-i bata. B-)
Amadeus
billy
Posts: 341
Joined: Sun Dec 09, 2012 9:58 am
Location: Timisoara

Re: MECIURI AMICALE

Post by billy »

:bashhead: Incredibil :( . Unde-i Poli pe care o stiam ?! Care se batea in fiecare an la titlu si batea pe steaua cu 2-0 , le dadea o lectie de fotbal . Acuma or ajuns sa-i bata Botosani si cu Resita 0-0 acasa si 2-0 in deplasare ... x_x x_x x_x :-l
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: MECIURI AMICALE

Post by Pffv »

Cel putin ciudata repartizarea jucatorilor pe reprize .

Start :
Coca - Nohai, Scutaru, Șeroni, Marovic - Bărbuț, Petre, Trandu, Keita - Popovici, Furtado.
Repriza :
Pap - Belu, Bocșan, Petrovic, Nicola . Gorobsov, Poparadu, Boldea, Moldovan, Dragu, Szekely.

Sa inteleg ca Gorobsov este doar o solutie de avarie , iar Szekely si Furtado nu vor evolua concomitent ?
Fiind amator , eu as fi incercat cel putin pentru o vreme si o eventuala echipa "ideala" utilizabila ca atare in meciurile ce vor urma . Dar sunt doar amator .
Se pare ca la suturi de la distanta portarii nostrii considera ca nu este treaba lor iar apararea asta supraintarita cu mijolocasi de acoperire se jeneaza in a bloca suturile de la distanta . Urmeaza o modificare de tactica cu titularizarea unui defensiv in plus ? Sau mai tinem si noi de lopta macar asa de ...ochii lumii ?
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: MECIURI AMICALE

Post by PFA »

Nu ne vad jucand cu doi atacanti intr-un viitor apropiat. Nici ieri n-am facut-o in vreuna din formule.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: MECIURI AMICALE

Post by Pffv »

PFA wrote:Nu ne vad jucand cu doi atacanti intr-un viitor apropiat. Nici ieri n-am facut-o in vreuna din formule.
Si ne-am facut de ras in ...ambele :p . Pacat , tot la mica ciupeala s-ar putea sa nu tina :( !
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: MECIURI AMICALE

Post by DP 2-6 »

billy wrote::bashhead: Incredibil :( . Unde-i Poli pe care o stiam ?! Care se batea in fiecare an la titlu si batea pe steaua cu 2-0 , le dadea o lectie de fotbal . Acuma or ajuns sa-i bata Botosani si cu Resita 0-0 acasa si 2-0 in deplasare ... x_x x_x x_x :-l
N-o ştiai prea bine pe Poli cea adevărată;Progresul - Poli 7-0, Poli - Progresul (finala cupei) 1-0, Poli - Celtic 1-0, Craiova - Poli 8-0, "U" Cluj - Poli 5-0, Poli - "U" Cluj 4-1,(Poli promovează) Poli - Atletico Madrid 2-0, Sporting Lisabona - Poli 7-0... :(( :D :ymparty: \m/ X(
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: MECIURI AMICALE

Post by englezul »

DP 2-6 wrote:
billy wrote::bashhead: Incredibil :( . Unde-i Poli pe care o stiam ?! Care se batea in fiecare an la titlu si batea pe steaua cu 2-0 , le dadea o lectie de fotbal . Acuma or ajuns sa-i bata Botosani si cu Resita 0-0 acasa si 2-0 in deplasare ... x_x x_x x_x :-l
N-o ştiai prea bine pe Poli cea adevărată;Progresul - Poli 7-0, Poli - Progresul (finala cupei) 1-0, Poli - Celtic 1-0, Craiova - Poli 8-0, "U" Cluj - Poli 5-0, Poli - "U" Cluj 4-1,(Poli promovează) Poli - Atletico Madrid 2-0, Sporting Lisabona - Poli 7-0... :(( :D :ymparty: \m/ X(
Tinerete koaie crete...
billy
Posts: 341
Joined: Sun Dec 09, 2012 9:58 am
Location: Timisoara

Re: MECIURI AMICALE

Post by billy »

Pe cand juca cu atletico sau celtic eu nici nu eram in planuri :))
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: MECIURI AMICALE

Post by impossible »

Am fost si eu la acest Vulturii - Poli 0-1. S-a jucat foarte slab, fara ambitie, chiar nu vad rostul (pentru noi) acestor amicale cu echipe din esaloane inferioare. Puteam primi gol in cateva randuri, la 0-0, caz in care nu cred ca se mai putea reveni. Pot remarca doar faptul ca am avut (si avem) 3 portari (Nuno, Kirev si Pap) siguri. Rolul de fundas stanga nu prea i se potriveste lui Poparadu.

Remarc si prezenta a doi "antrenori straini":

unul italian:
  • Image
si altul olandez:
  • Image
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply