Etapa XV: FC Bihor 2 - 3 ACS Poli Timişoara

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Cine va câştiga acest meci?

FC Bihor Oradea
3
12%
egal
1
4%
ACS Poli Timişoara
21
84%
 
Total votes: 25
O.m,i'
Posts: 81
Joined: Sat Oct 06, 2012 11:52 pm

Re: Etapa XV: FC Bihor 2 - 3 ACS Poli Timişoara

Post by O.m,i' »

ultraviola wrote:... [-x
Fiind vorba de oameni, suntem supusi greselii. Cel ce e fara de pata sa arunce primul cu bolovanul. Stiu ca acum ar trebui sa imi recunosc greseala ca sa imi fie iertata pe jumatate dar am meditat putin si mi-am dat seama, luand-o logic, ca greseala nerecunoscuta e pe jumatate neiertata, deci nu vad rostul spovadirii. :-??
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XV: FC Bihor 2 - 3 ACS Poli Timişoara

Post by DP 2-6 »

Trandu duce ACS Poli pe „scărița” învingătorilor la Oradea

ACS Poli Timișoara încheie turul în stil de mare echipă. Conduşi la Oradea de două ori, elevii lui Velcea s-au impus în cele din urmă cu 3-2, în mare parte datorită unui Răzvan Trandu sclipitor. Se anunţă sărbători fericite pentru bănățeni, care sunt la mai puțin de jumătate de an de promovare.

Partida a început în forță, cele două echipe sărind peste obișnuita perioadă de tatonare. Bănățenii sunt periculoși și au două acțiuni bune prin Nanu și Boldea, rămase însă fără rezultat. Contrar cursului jocului, gazdele deschid scorul la prima lor fază de poartă. A fost o gafă generală a defensivei poliste și Ovidiu Popa a înscris din careul mare cu un șut printre picioarele lui Kirev. Trupa lui Velcea nu a acuzat șocul și a egalat în minutul 20, după ce Petrovic a reluat cu capul, o minge trimisă de Trandu din corner. Până la finele primei reprize s-a jucat mai mult pe contre, dar cu ocazii la ambele porți, Petrache respectiv Goge fiind foarte aproape să mai modifice tabela.

Partea secundă continuă cu un fotbal de calitate, în ciuda unui teren foarte greu. Bihorenii au primele ocazii prin Târnăcop, de două ori și Hadăr. Dominația gazdelor dă rezultat în minutul 54, când o gafă a lui Kirev, care a ieșit pe sub balon la o centrare banală, a făcut ca Mărkuș să înscrie simplu, cu capul, 2-1. Nici de această dată ACS Poli nu pică psihic și preia inițiativa. În minutul 60, Enciu este faultat în careu, iar bănățenii primesc primul 11 metri din acest sezon. Trandu își asumă responsabilitatea și execută curajos cu o scăriță perfectă, 2-2. După alte 5 minute, același Răzvan Trandu înscrie din nou, senzațional, tot cu o scăriță, în vinclu, din 18 metri, 2-3. Jocul a curs apoi în favoarea timișorenilor, care nu s-au retras în defensivă, în timp ce bihorenii nu au reușit să mai pericliteze serios poarta lui Kirev. Victorie mare pentru ACS Poli, care termină sezonul de toamnă la un punct în spatele Coronei, iar promovarea pare doar o problemă de timp. În plus, bănățenii formează singura formație din primele două eșalone care nu pierde niciun meci în campionat.

FC Bihor (antrenor Claudiu Niculescu): A. Popescu – Zanardini, Oltean (cpt.), Petrache, Fl. Pop – Coroian (83, Bic), Târnăcop (73, Pușcaș), Sorian - Mărkuş, Hadăr, Ov. Popa (67, Florean).

ACS Poli (antrenor Valentin Velcea): Kirev - Sakir, Petrovic, Şeroni, Marovic - Goge (84, Dobricean), Poparadu (cpt.), Trandu, Nanu (62, Boștină) - Boldea, Enciu (75, Bălace).
http://www.banatsport.ro/stiri/trandu-d ... -la-oradea
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XV: FC Bihor 2 - 3 ACS Poli Timişoara

Post by DP 2-6 »

FOTBAL / Poli învinge și iernează în coasta liderului

Timișorenii au câștigat ultimul meci oficial din 2012, jucat la Oradea, deși au fost conduși pe tabelă în două rânduri. ACS Poli a trecut cu 3-2 (1-1) de FC Bihor și a urcat la cota 26 de puncte, unul mai puțin decât liderul (Corona) și șase mai mult decât ocupanta locului al treilea (Tg Mureș).
Orădeanul Popa a deschis scorul în min. 13, dar Petrovic a egalat la mijlocul primei reprize, cu o lovitură de cap, al doilea gol stagional al fundașului central, ambele marcate în deplasare. În partea secundă, marea speranță a gazdelor, Mărkuș, a readus Bihorul în avantaj, 2-1, pentru ca apoi să-și intre în rol tânărul Răzvan Trandu (foto): penalty transformat cu scăriță, în minutul 60, și o boltă superbă de la peste 20 de metri, cinci minute mai târziu, cu care a stabilit scorul final la 2-3.
Poli a început în formual Kirev – Redzepi, Petrovic, Şeroni, Marovic – Goge, Poparadu (cpt), Trandu, Nanu – Boldea, Enciu, iar pe parcurs au mai intrat Boștină, Dobriecean și Bălace.

Tehnicianul timișorean Valentin Velcea consideră că Poli a încheiat turul cum nu se poate mai frumos și se gândește serios la prima ligă. De cealaltă parte, Claudiu Niculescu încheie nefericit și nemulțumit prima jumătate a campionatului. Acționați tastele "play" pentru a audia declarațiile celor
doi antrenori
http://www.diviziasport.ro/
.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XV: FC Bihor 2 - 3 ACS Poli Timişoara

Post by banatean_violet »

Felicitari Poli. Frumoase ultimele victorii din deplasare, in stil de mare echipa care ofera suporterilor si goluri spectaculoase.
Pana acum ma tot intrebam de ce il tot tine Velcea pe Trandu in teren, a avut meciuri cand a fost cel mai slab de pe teren (nu am luat si portarul in calcul :) ). Insa pana la urma antrenorul e toata ziua cu ei si stie ce poate fiecare. Acum dupa ce am vazut brazilianul din Trandu ma voi supara pe Velcea daca nu il baga in echipa :)
Daca asa rezultate a avut Poli fara o pregatire normala a turului cum o fi in retur? :ymhug:
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa XV: FC Bihor 2 - 3 ACS Poli Timişoara

Post by cristy2005ro »

IMAGINI DE LA MECI

In prima in prim plan LILIaKu- si Paul Marius

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Scarita de la penalty:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa XV: FC Bihor 2 - 3 ACS Poli Timişoara

Post by AndreiVajnaII »

Super poze! Faini suporteri! :D
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Etapa XV: FC Bihor 2 - 3 ACS Poli Timişoara

Post by ultraviola »

Faini jucatori, faini suporteri! Sunt ai nostri! :ymhug:
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa XV: FC Bihor 2 - 3 ACS Poli Timişoara

Post by cristy2005ro »

ultraviola wrote:Faini jucatori, faini suporteri! Sunt ai nostri! :ymhug:
Si ne mandrim cu ei!!!!!!
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XV: FC Bihor 2 - 3 ACS Poli Timişoara

Post by Ivanhoe »

Am fost si eu cu aparatul si am avut si un teleobiectiv. Am inceput sa pozez meciul pana la primul gol inclusiv pe care l-am prins in mai multe cadre, cel luat de noi, dupa care am inteles ca exista fotograf de la club si m-am oprit.

Am vrut sa postez pozele dar erau persoane din micuta galerie care nu doreau sa apara pe internet, dar din moment ce vad ca e plin internetul de ele atunci pun si eu pozele facute ca nu vad sensul doar eu sa nu pot pune:


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Etapa XV: FC Bihor 2 - 3 ACS Poli Timişoara

Post by duranviola »

nu ar trebui sa constituie un impediment faptul ca exista, prezenti la meciuri, un fotograf al clubului si unul sau mai multi din randul suporterilor....doar nu facem concurenta neloiala ;) si apoi cat mai multe instantanee surprinse, inseamna cat mai mult de privit :-bd
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
Locked