ACS Poli-CS Vladimirescu, sâmbătă 17 noiembrie, ora 11.

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

1
7
100%
x
0
No votes
2
0
No votes
 
Total votes: 7
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

ACS Poli-CS Vladimirescu, sâmbătă 17 noiembrie, ora 11.

Post by DP 2-6 »

Deoarece partida cu Vointa Sibiu (etapa a XIII-a, Liga II) nu se va mai disputa, clubul nostru a perfectat inca un joc de verificare pentru weekend-ul urmator. Sambata, 17 noiembrie, de la ora 11, ACS Poli Timisoara va juca un meci amical, in complexul "Dan Paltinisanu", contra formatiei CS Vladimirescu 2003 (Liga III). Intrarea este libera.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: ACS Poli-CS Vladimirescu, sâmbătă 17 noiembrie, ora 11.

Post by DP 2-6 »

Lăsaţi lenea acasă, cei ce nu sunteţi la muncă, ieşiţi la meci, că e un soare minunat!
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: ACS Poli-CS Vladimirescu, sâmbătă 17 noiembrie, ora 11.

Post by LILIaKu- »

din pacate pe asta o sa il ratez
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: ACS Poli-CS Vladimirescu, sâmbătă 17 noiembrie, ora 11.

Post by AndreiVajnaII »

Da, foarte faina vreme a fost.

Cred ca Nanu ar merita mai multe sanse. Daca cumva e nevoie de un om pe stanga, adica. In rest Goge s-a luptat mult, dar centrarile n-au avut deloc destinatar, dar aici cred ca e si de vina pozitionarea atacantilor. Enciu a avut si bune si rele, la fel si Trandu. Repriza a doua a fost o buna oportunitate de a testa niste juniori.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: ACS Poli-CS Vladimirescu, sâmbătă 17 noiembrie, ora 11.

Post by DP 2-6 »

Spune şi scorul, 9-0, sau nu ai mai apucat să le numeri?! :D
Prin minutul 70, băieţii s-au oprit şi au tot pasat pe la mijlocul terenului. Am mai remarcat pe Daminuţă, la masa presei şi reapariţia maşinuţei de "tras timpul". :D
Last edited by DP 2-6 on Sat Nov 17, 2012 6:10 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: ACS Poli-CS Vladimirescu, sâmbătă 17 noiembrie, ora 11.

Post by Ivanhoe »

"ACS Poli a spulberat Vladimirescu într-un nou joc amical! Paradoxal, timişorenii ar putea ajunge lideri în B2


Formaţia bănăţeană din Liga a II-a a zdrobit modesta CS Vladimirescu, codaşă în al treilea eşalon, cu 9-0 (4-0). Enciu şi Trandu au marcat de câte patru ori iar Bălace o dată în cel de-al treilea test din ultima săptămână. Deşi ACS Poli a stat în campionat, timişorenii pot ajunge chiar pe prima poziţie din cauza unei gafe a liderului Corona, care a folosit un jucător nelegitim.
Partida de sâmbătă de pe "Dan Păltinişanu" cu Vladimirescu nu a avut istoric şi a fost văzută pe viu de doar câteva zeci de suporteri. În primul minut Nanu a fost faultat de goalkeeperul advers dar Bălace a tras mult peste poartă de la 11 metri. Nu a fost însă motiv de îngrijorare pentru că golurile au început să curgă în poarta nefericiţilor: Rusu, prima repriză, respectiv Bac, în partea a doua.

Iată filmul scorului: Minutul 10: Enciu deschide scorul din apropiere, 1-0. Min. 31: 2-0, Enciu e găsit în careu, driblează un fundaş din corp şi trimite elegant pe lângă Rusu. Min. 34: 3-0 Trandu înscrie din penalty după o nouă intervenţie a lui Rusu la picioarele lui Nanu. Min. 38: 4-0 Enciu finalizează simplu centrarea lui Nanu. Min. 51: 5-0 Acelaşi Enciu reuşeşte o finalizare din unghi închis printre picioarele lui Bac. Min. 54: 6-0 Trandu înscrie şi el dintr-un unghi ceva mai larg, cu o scăriţă la colţul lung. Min. 55: 7-0 Bălace înscrie cu un şut din interiorul careului după o fază personală. Min. 69: 8-0 Trandu prinde un şut din prima din afara careului, plasat jos lângă bară. Min. 73: 9-0 Acelaşi Trandu, face şi el "careul" după o respingere neinspirată a lui Bac.

ACS Poli (antrenor Valentin Velcea): Kirev - Sakir, Petrovic, Miculescu, Marovic - Goge, Trandu, Bălace, Nanu - Boldea, Enciu. Au mai intrat: Coca - Nohai, Şeroni, Iovan, Todorov, Artean, Aniţoiu şi Boştină.

CS Vladimirescu 2003 (antrenor Cristian Sculici): Rusu - Rada, Sighete, Albert, Istin - Cl. Ban, Ciubăncan, Purice, A. Ştefan . Stănoaia, C. Rus. Au mai intrat: Bac - Drăgan, Fl. Negru, Cherciu, G. Iancu şi Oniţiu.

Spre primul loc, fără joc!?

O situaţie uşor bizară poate apărea în Seria vestică prin care ACS Poli ar avea de câştigat. Astfel, după ce retragerea Voinţei a mai scăzut din punctele contracandidatelor, un nou caz specific fotbalului autohton i-ar putea duce pe timişoreni chiar pe primul loc. Deşi Corona s-a impus ieri la Piteşti, gazdele au contestat dreptul de joc al unui fotbalist de la oaspeţi. Se pare că braşovenii au folosit un jucător, Martac, pentru care nu au plătit toţi banii unei trupe din Liga a VI-a Prahova. Pe lângă pierderea partidei la masa verde, actualul lider din B2 riscă teoretic să fie şi depunctată, în cazul (puţin probabil) în care FRF se autosesizează şi dă meci pierdut pentru Corona în celelalte partide în care au folosit jucătorul cu pricina.

"Am citit şi eu informaţiile, sunt benefice şi nu, noi trebuie să ne vedem de parcursul nostru. Jocul nostru nu va avea fluctuaţii dacă Corona este depunctată, dacă Voinţa s-a retras, dacă se mai retrage altă echipă. Eu îmi doresc o analiză chiar dură ca să vedem ce facem într-un eventual succes, în Liga I", a declarat Velcea.

Cert e că ACS Poli va reveni şi oficial pe terenul de joc sâmbăta viitoare, când primesc vizita lui FCMU Baia Mare, trupă care a învins UTA în această rundă şi care e neînvinsă de la instalarea lui Ioan Tătăran pe banca tehnică.

Cornel Biholari
"

banatsport.ro
http://www.banatsport.ro/stiri/acs-poli ... a-ajunge-l
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: ACS Poli-CS Vladimirescu, sâmbătă 17 noiembrie, ora 11.

Post by AndreiVajnaII »

DP 2-6 wrote:Spune şi scorul 9-0, sau nu ai mai apucat să le numeri?! :D
Prin minutul 70, băieţii s-au oprit şi au tot pasat pe la mijlocul terenului. Am mai remarcat pe Daminuţă, la masa presei şi reapariţia maşinuţei de "tras timpul". :D
Le numarau altii pentru mine. :))

O fost tare cand s-o pus soferu sa faca manevre. Mai trebuia sa dea si din girofar. :))
suporter viola
Posts: 6
Joined: Thu Oct 11, 2012 9:28 am

Re: ACS Poli-CS Vladimirescu, sâmbătă 17 noiembrie, ora 11.

Post by suporter viola »

sa dat un gol pentru fiecare spectator ? unde ati stat ca tot m-am plimbat pe stadion si nu am gasit nici unul din voi? sau trebuia macar sa anuntati ca sintem in greva si nu mergem la meciuri. am picat de fazan astazi
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: ACS Poli-CS Vladimirescu, sâmbătă 17 noiembrie, ora 11.

Post by Ivanhoe »

Eu am fost cu Ripensia, din pacate astazi nu am ajuns, acum imi pare rau.

Ieri am avut de lucru pana tarziu dupa ora 1.30, am adormit, sincer m-am trezit la 11, era prea tarziu, nu am auzit ceasul nimic mai devreme :(.

Mea cupla!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: ACS Poli-CS Vladimirescu, sâmbătă 17 noiembrie, ora 11.

Post by impossible »

suporter viola wrote:sa dat un gol pentru fiecare spectator ? unde ati stat ca tot m-am plimbat pe stadion si nu am gasit nici unul din voi? sau trebuia macar sa anuntati ca sintem in greva si nu mergem la meciuri. am picat de fazan astazi
Pesemne ti-e foarte draga echipa asta de mergi si la meciurile amicale. Sau te-ai indragostit brusc de echipele de ligi inferioare (gen Caransebes, Tudor Vladimirescu, ASU etc) ? Pacat ca nu te-ai prea indragostit de gramatica. In rest tine-o tot asa cu ironiile.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Locked