Etapa XIII, Voința Sibiu - Poli Timișoara

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic Voința Sibiu - ACS Poli

Poll ended at Fri Nov 16, 2012 10:13 am

1
2
18%
X
0
No votes
2
9
82%
 
Total votes: 11
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Etapa XIII, Voința Sibiu - Poli Timișoara

Post by PSC »

Voința Sibiu - Poli Timișoara
17 Noiembrie 2012, ora 11 (data și ora se poate schimba)
Cei din Sibiu au câștigat în ultima etapă acasă cu FC Bihor și în etapa viitoare (XII - când noi stăm) joacă la Arad cu UTA.
Image
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XIII, Voința Sibiu - Poli Timișoara

Post by englezul »

Ma gandesc sa-i luam la mana si pe astia, daca sunt la rand ! :D
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Etapa XIII, Voința Sibiu - Poli Timișoara

Post by duranviola »

Joiţa nu mai preia Voinţa!

Impresarul i–a anunţat, ieri, pe oficialii grupării de pe "Municipal", că renunţă la achiziţionarea clubului. Astăzi va fi trimisă la FRF cererea de retragere din campionat a echipei.

După ce, vreme de două săptămâni, a negociat, la Sibiu, preluarea echipei CSU Voinţa, impresarul Mihai Joiţa şi-a făcut ieri bagajele şi a părăsit oraşul. Joiţa i-a sunat, ieri, la prânz, pe oficialii grupării de pe "Municipal" şi i-a înştiinţat că se retrage din cauza faptului că datoriile pe care pe are clubul ar fi prea mari. Totodată, impresraul a mers la vestiar pentru a-i sfătui pe jucători să îşi caute alte echipe.
"M-a sunat pe la 3 şi jumătate, la amiază, şi mi-a spus că datoriile ar fi prea mari şi că nu mai doreşte să preia clubul. Asta după ce, vreme de două săptămâni, le-am pus clubul la dispoziţie, au comandat un audit, pentru a vedea care sunt datoriile. După părerea mea, cred că nu sunt datorii mai mari de 100.000 de euro", a declarat unul dintre oficialii Voinţei.
Odată cu Joiţa au plecat şi cei 9 jucători pe care i-a adus în ultimele două săptămâni, printre care se număra şi un fotbalist de Liga Campionilor, Demba Toure, fost la Olympique Lyon, Dinamo Kiev şi Grasshoppers Zurich.
În această situaţie, oficialii Voinţei spun că, în cursul zilei de astăzi, vor trimite la federaţie adresa prin care înştiinţează forul de la Bucureşti că retrag echipa din campionat.
La rândul său, impresarul Mihai Joiţa a declarat că, în urma auditului, s-a constatat că datoriile clubului sunt mai mari decât banii pe care ar fi dorit să-i investească în acest proiect. "O parte din audit e gata şi, la datoriile care sunt, proiectul nostru nu e viabil. Nu poţi cheltui 3 lei, dau un exemplu, când bugetul clubului e de un leu. Pentru mine şi colaboratorii mei, capitolul Voinţa Sibiu este închis. Am venit cu inima deschisă, am vrut să facem treabă bună aici, la Sibiu, dar din păcate nu se poate aşa ceva", a declarat Joiţa.
Odată cu impresarul Mihai Joiţa şi cei 9 stranieri au plecat şi antrenorii Tibor Selymes şi Cezar Zamfir..

http://www.tribuna.ro/stiri/sport/joita ... 82097.html

se prefigureaza o pauza mai mare decat cea initiala......
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XIII, Voința Sibiu - Poli Timișoara

Post by DP 2-6 »

Nu cunosc bine regulamentele frf, care se schibă mai des decât chiloţii şi oricum nu se respectă, dar în cazul ăsta cum se procedează?
După ce ştiam eu, dacă o echipă se retrage înainte de terminarea turului, toate rezultatele acelei echipe se anulează.
Dacă echipa se retrage în retur, toate meciurile ce ar urma să le joace, se pierd cu 3-0.
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Etapa XIII, Voința Sibiu - Poli Timișoara

Post by LILIaKu- »

asa e

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Etapa XIII, Voința Sibiu - Poli Timișoara

Post by duranviola »

ADIO Voinţa Sibiu! Hămbăşan a retras echipa din campionat

prosport, frf ,cca
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa XIII, Voința Sibiu - Poli Timișoara

Post by AndreiVajnaII »

Pentru noi e oarecum bine din privinta rezultatelor. Vointa a pierdut cu echipele din varf, deci nici una nu beneficiaza din retragerea lor, pe cand noi obtinem 3 puncte gratis si scapam de o deplasare destul de grea.
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa XIII, Voința Sibiu - Poli Timișoara

Post by cristy2005ro »

vor pierde puncte urmatoarele contracandidate: Corona,Damila

schimbari de golaveraj: Corona -2,Damila -2
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa XIII, Voința Sibiu - Poli Timișoara

Post by AndreiVajnaII »

Si Tg. Mures care au castigat 2-1 cu Vointa.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XIII, Voința Sibiu - Poli Timișoara

Post by englezul »

Eu parca stiam ca daca echipa se retrage inca din tur se anuleaza toate rezultatele . Daca se retrage in retur, raman toate rezultatele din tur iar restul meciurilor se pierd cu 0-3!
Locked