Etapa X, ACS Poli Timişoara 2 - 2 FC Argeş Piteşti

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic ACS Poli Timişoara - FC Argeş Piteşti

1
28
97%
X
0
No votes
2
1
3%
 
Total votes: 29
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa X, ACS Poli Timişoara - FC Argeş Piteşti

Post by banatean_violet »

Cristy ai facut o treaba faina cu filmarile astea.

Insa normal ar fi fost ca cei care administreaza clubul sa fie capabili sa posteze ei pe site-ul clubului un rezumat al meciului si sa nu astepte ca suporterii sa filmeze ceva.
Paul Marius
Posts: 651
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:04 pm

Re: Etapa X, ACS Poli Timişoara - FC Argeş Piteşti

Post by Paul Marius »

Pe loc promovabil!
Home » STIRI » Ultimele noutati


29 Octombrie 2012
ACS Poli Timisoara a acumulat doar un punct in aceasta runda, remizand pe teren propriu cu FC Arges Pitesti (2-2). Totusi, in urma jocului rezultatelor, echipa noastra a urcat in premiera in acest sezon pe un loc promovabil, 2. Echipa noastra a beneficiat astfel de esecul Damilei Maciuca, 1-4 pe terenul liderului Corona Brasov, dar si de victoria UTA-ei, 2-0 contra celor de la FCM Targu Mures.

Echipa noastra are in weekend-ul care urmeaza o deplasare dificila: va juca in deplasare, pe terenul celor de la FCM Targu Mures. Partida se va disputa sambata, 3 noiembrie, de la ora 13,00, fiind televizata pe Dolcesport.
http://www.acspoli.ro/Informatii_Pe-loc ... 08_ro.html

Totusi asta-i cel mai important lucru dupa etapa asta.Sa nu uitam ce ziceam la inceputul campionatului ,ca important este sa ne aflam in preajma locurilor promovabile dupa tur si cu eventualele transferuri si cu o pregatire buna sa atacam promovarea.Dupa 10 etape suntem pe loc PROMOVABIL avand cel mai greu program dintre toate echipele din fata.Dupa ce am vazut Tg Mures in vreo 4-5 meciuri sunt convins ca putem castiga acolo,dar orice s-ar intampla promovarea se va juca in retur si sper ca atunci sa fim pregatiti din toate punctele de vedere pentru a promova.HAI POLI!!!
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa X, ACS Poli Timişoara - FC Argeş Piteşti

Post by impossible »

Nu am apucat sa citesc ce s-a mai scris pe aici. Sa-mi dau si eu cu parerea, cu scuzele de rigoare daca s-a mai spus.

Deci ...

1. Marovic a fost constant depasit de Popa (autorul golurilor argesene). Incredibil ce s-a jucat baiatul asta cu el.
2. Prima repriza extrem de slaba. Parca Argesul a fost mai mult in terenul nostru. Nu am vazut decat 2 ocazii: un sut Goge de la 20 m si altul al lui Balace din careu (lateral stanga), ambele respinse de portar. Amandoua dupa ce am luat gol.
3. Repriza a doua ne-am trezit un pic, dar nu prea mult. Atitudinea noastra, per total, a semanat mult cu cea din meciul cu Luceafarul. De fapt atitudinea asta de "hai sa jucam si poate cade ceva din intamplare" m-a deranjat cel mai mult.
4. Szekely s-a zbatut mult si merita un plus.
5. Bostina cam "zero".
6. Arbitraj jenant. Din ce am vazut eu nici vorba de penalty (astept sa vad reluarile). La aceeasi faza a fost ceva similar in careul lor si nu s-a dat nimic. Poate sunt eu subiectiv.
7. Ciudata treaba cu echipamentul. De mult n-am vazut (de fapt cred ca niciodata) oaspetii jucand in violet pe DP.
8. Desi stadionul parea extrem de gol totusi au fost vreo 350 de spectatori (pot afirma asta dupa ce am facut si o numaratoare aproximativa). Nu cred ca, vreodata, s-a depasit numarul asta pe Stiinta. Nu de alta dar nu prea incap acolo.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
AmerViola
Posts: 8
Joined: Fri Oct 26, 2012 1:04 am

Re: Etapa X, ACS Poli Timişoara - FC Argeş Piteşti

Post by AmerViola »

cristy2005ro wrote:initial am vrut sa il filmez tot dar la camera aveam card de 8GB iar la calitate inalta puteam filma 24min de 8GB daca scadeam puteam si o ora dar am preferam sa fie videourile bune
o sa urc si cateva ocazii ale noastre.

practic am vrut sa prind golurile si am filmat fiecare atac iar daca nu se finaliza il stergeam....dar tot am pastrat cateva

in 2 min e gata cel cu penalty-ul

ai facut o super treaba cu aceste imagini...era super dc puteai sa inregistrezi tot meciul...poate urmatorul care nu va fi televizat...
oricum mersi mult ptr imagini....
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa X, ACS Poli Timişoara - FC Argeş Piteşti

Post by cristy2005ro »

User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa X, ACS Poli Timişoara - FC Argeş Piteşti

Post by cristy2005ro »

User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Etapa X, ACS Poli Timişoara - FC Argeş Piteşti

Post by ultraviola »

Multumim pentru filmarile de la meci!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Etapa X, ACS Poli Timişoara - FC Argeş Piteşti

Post by diegis37 »

Hai sa ridic putin moralul,ca vad ca acest egal pune peste tot si toate un semn mare de intrebare.Acum 3 luni eram undeva aproape de desfintare,fara jucatori,fara bani,fara antrenor ,fara perspective.Dupa ce am inceput campionatul fara o pregatire fizica-cantonament cu jucatori ce nu se cunosc am crezut ca dupa 10 meciuri vom sarbatori si noi prima victorie.Ca am ajuns sa fim neinvinsi in etapa X este cu mult mai mult dacat mi-as fi putut imagina.Avem un lot de jucatori
tineri de perspectiva,cu un lot promitator de la echipa doua plus juniori care abia asteapta sa prinda prima echipa.Sper sa intram in pauza de iarna si sa avem un cantonament sanatos si acum va voi soca,sper sa nu mai vina jucatori caci pe cei pe care ii avem am inceput sa ii indragesc si sa ma identific cu ei.Singurul factor ce le lipseste este omogenitatea-spiritul de echipa.Asa cum sunt sunt ai nostri ,noua ne trebe numai rabdare si o sa vedeti cata bucurie ne mai pregatesc acesti baieti minunati.
Hai Poli
Se poate!!!
O.m,i'
Posts: 81
Joined: Sat Oct 06, 2012 11:52 pm

Re: Etapa X, ACS Poli Timişoara - FC Argeş Piteşti

Post by O.m,i' »

O.m,i' wrote:
holstein wrote:
Pffv wrote:Sa apara repede cei 2 cu rezultatul "nefavorabil" ca ma devenit superstitios :-o !
Mai lipseste unu!
La meciul asta refuz sa pronostichez pt ca ulciorul nu merge de multe ori la apa. Ca sa nu mai spun ca mi-au incetosat clarviziunea cei cu festivalul vinului .......,,,,,,ni.
De ceea ce imi era frica nu am scapat. Presimteam ca nu putem lega 3 victorii iar pitestenii veneau dupa socul schimbarii antrenorului, de aia nici nu am votat. Nu avem o valoare prea ridicata ca sa pretindem mult mai mult.
Adrial
Posts: 6
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 am

Re: Etapa X, ACS Poli Timişoara - FC Argeş Piteşti

Post by Adrial »

Nu am putut ajunge la meci , am avut niste probleme , asadar multumesc Cristy pentru filmari. Esti foarte tare!
Locked