Etapa VIII, ACS Poli Timişoara 2 - 0 Luceafarul Oradea

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Locked

Care va fi deznodământul partidei?

ACS Poli Timişoara
24
92%
Egal
0
No votes
Luceafărul Oradea
2
8%
 
Total votes: 26
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Etapa VIII, ACS Poli Timişoara 2 - 0 Luceafarul Oradea

Post by holstein »

Urmatorul meci: vineri, 19 octombrie, ora 17,00, stadionul DP, adversar Luceafarul Oradea

Oare va fi televizat!???
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
Paul Marius
Posts: 651
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:04 pm

Re: Etapa VIII, ACS Poli Timişoara - Luceafarul Oradea

Post by Paul Marius »

Probabil ca da,digi transmite de obicei vineri la 5 un meci de B.
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa VIII, ACS Poli Timişoara - Luceafarul Oradea

Post by ceasul13 »

O victorie absolut necesara. Sa speram ca ea va veni si ca va fi in fata unui public cat mai numeros.
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa VIII, ACS Poli Timişoara - Luceafarul Oradea

Post by Pffv »

Vineri la meci cu tot cu juniorul (poate?) ! Cumparam bilete dar stam in zona galeriei (nu la galerie ) , zona ...violeta !
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa VIII, ACS Poli Timişoara - Luceafarul Oradea

Post by englezul »

4-0, scurt ! :D
Visca
Posts: 107
Joined: Tue Oct 02, 2012 8:13 pm

Re: Etapa VIII, ACS Poli Timişoara - Luceafarul Oradea

Post by Visca »

Un 2-0. Baga si Balace una :mrgreen:
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa VIII, ACS Poli Timişoara - Luceafarul Oradea

Post by cristy2005ro »

prima saptamana cand prind sa fiu toata saptamana de dupamasa pun astia meciul vineri....incredibil
O.m,i'
Posts: 81
Joined: Sat Oct 06, 2012 11:52 pm

Re: Etapa VIII, ACS Poli Timişoara - Luceafarul Oradea

Post by O.m,i' »

Ma astept la un record negativ legat de audienta. E vineri dupa masa, oamenii se pregatesc de discoteca, chefuri, nunti, botezuri sau chiar inmormantari. In ceea e priveste meciul voi face ca de obicei o prefata subiectiva si la obiect. Un meci destul de greu, sa nu uitam meciurile de anul trecut cu Luciferul, cum mai sunt alintati eminescenii datorita fortei de atac absolut diabolice. Si anul trecut macar aveam trupa. Dar ca deobicei, mingea e rotunda, ciorile din lumea lui m55 sunt vopsite, meciul incepe de la 0-0 deci nici matematic, nici practic nu este dinainte castigat. Sper intr-o mobilizare exemplara a trupei pregatite de 'dom profesor' din tara lalelelor, ca altfel nu ne vad bine. Mai pe scurt : scor deschis oricarui rezultat. De la 3 in sus.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa VIII, ACS Poli Timişoara - Luceafarul Oradea

Post by englezul »

Nu va mai faceti iluzii legate de audienta . Pana nu intra echipa in prima liga nu se vor inghesui bastinasii sa vina la meci . Si nici atunci...
Cine vine, vine si cine nu, nu ! Trebuie ceva timp ptr ca lucrurile sa se regleze.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa VIII, ACS Poli Timişoara - Luceafarul Oradea

Post by Pffv »

Meci dificil . Parca si sezonul trecut ne-au facut bucata . E drept ca eram oarecum fara emotii ...deosebite (doar ne-am permis sa DAM meciul UT-ei doar doar urca ei nu Severinul) ca si loc in clasament si promovare (naivii de noi) . Este bine ca nu am luat gol in ultimele 2 deplasari , astept sa extindem "obiceiul" bun si acasa . De marcat greu de crezut ca nu vom marca , dar se simte lipsa unui "fantezist" la mijloc , avand organizatori buni dar prea ...metodici si un pic previzibili . Surpriza in joc , dezechilibrarea unei intregi aparari printr-o executie neasteptata , asta lipseste . Iar acasa fiind , culmea, apararea fiind mai rasfirata se vad "gaurile" si desincronizarile mai bine ca afara unde jucam mai "aglomerat" in linia apararii .
Despre audienta ...sperante mari nu sunt inca . Adversarul nu este un nume mobilizator , meciul nu este decisiv , ziua este aleasa parca sa iti piara cheful , pana si ora e dubioasa (imi convenea mai mult 18:00 de ex.) .
As vrea un 2:0 , dar probabil ca o sa fie 3:1 (golul de incasat ...obligatoriu) cu Bostina marcand pentru ...Diegis37 :) .
Locked