Et. a 26-a Snagov - Poli 24/03/2019 13:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Locked
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Et. a 26-a Snagov - Poli 24/03/2019 13:00

Post by impossible »

Image
Foto: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara

Stadion: Vointa (Ghermanesti)

TV: Digi, Look, Telekom

Arbitri:
  • A: Barbu Marian (Făgăraş)
    A1: Dragoş Bogdan Ioan (Făgăraş)
    A2: Ivanov Roxana (Bucureşti)
Accidentati:
  • -
Absenti:
  • Manolache (convocat U19), David Pop (in afara lotului)
Suspendati:
  • Golda
Declaratii:
  • Valeriu Răchită (antrenor Poli):Vom încerca să scoatem un rezultat bun. Îi ştiu perfect pe cei de la Snagov. Constituie un grup bun, un grup unit, un ax central foarte puternic. Le ştiu şi slăbiciunile! Sper ca jucătorii mei să înțeleagă asta când vom pregăti partida. Este un meci puţin atipic, pentru că întâlnesc o echipă la care am fost până în iarnă. Mă uit cu jind la ei că sunt pe primul loc, iar noi, din nefericire, suntem pe ultima poziție. Este rodul muncii și seriozității de care dau dovadă şi de asemenea, e rezultatul grupului unit pe care îl au în vestiar. Dar, va fi un meci de 90 de minute, am văzut partida lor cu Brăila, când au câștigat cu 1-0. Se poate întâmpla orice în Liga 2 (acspoli.ro).
Pariuri:
Image
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Et. a 26-a Snagov - Poli 24/03/2019 13:00

Post by banatean_violet »

Daca totul merge bine si dupa meciul de maine toata presa va urla ca a fost blat, etapa urmatoare ne putem apropia de Balotesti la numai 2 puncte.
Dupa ce vom trece de Balotesti trebuie sa-i intrecem pe urmatorii asa ca etapa asta sunt indubitabil alaturi de Rachita, Hai Poli, Hai Petrolu !!!
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Et. a 26-a Snagov - Poli 24/03/2019 13:00

Post by DP 2-6 »

Numai că blaturile sunt în altă parte.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 26-a Snagov - Poli 24/03/2019 13:00

Post by impossible »

Vad ca, in ultima vreme, arbitrajele ne sunt potrivnice ... sau sunt "nevoite" sa ajute echipele din fata. Gol din ofsaid etapa trecuta, eliminare gratuita si penalty "degeaba" acum.

Echipa a luptat exemplar si a obtinut un punct meritat. :bravo: Insa tactica abordata acum trebuie un pic schimbata etapele urmatoare. Nu prea poti obtine puncte daca nu treci de centrul terenului. Avem nevoie de victorie etapa viitoare. :mansour:
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Locked