Et. a 20-a Poli - Farul 01/12/2018 14:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Et. a 20-a Poli - Farul 01/12/2018 14:00

Post by impossible »

Image
Foto: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara

Stadion: Electrica

TV: Digisport 2

Arbitri:
  • A: Haidiner Denis (Hunedoara)
    A1: Lucaciu Doru Claudiu (Cluj-Napoca)
    A2: Bălan Marius (Dej)
Accidentati:
  • Avaro
Suspendati:
  • Basic
Declaratii:
  • Călin Cojocaru (antrenor secund Poli): „Ne aşteaptă, la fel, un meci greu şi sâmbătă cu Farul. Sperăm să ne recuperăm din punct de vedere fizic, şi sunt convins că vom face un meci bun. Să vedem ce absenţe o să aibă cei de la Farul. Se vede că stăm din ce în ce mai bine în teren. Niciodată nu e prea târziu, dar trebuie să adunăm şi puncte. Nu ne ajută locul din clasament. Trebuie să şi câştigăm dacă vrem să ne salvăm. Facem tot ce putem.”
Pariuri:
Image
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Et. a 20-a Poli - Farul 01/12/2018 14:00

Post by englezul »

Poate maine sa.... :)
:valuri:
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Et. a 20-a Poli - Farul 01/12/2018 14:00

Post by ceasul13 »

:bravo: :bere:
La multi ani!
Azi a iesit in sfarsit soarele si pe strada noastra. Bine baieti, felicitari pentru daruire. :ymapplause:
Se vede ca a aparut o schimbare de atitudine dupa venirea lui Cojocaru.
Ce gol a dat Stere :mansour: , probabil va fi pe toate televiziunile din lume. :)
Daca scoatem un rezultat bun si la Braila putem fi ceva mai optimisti in privinta reluarii campionatului, cu ceva intariri calitative se poate.
Felicitari inca o data tuturor pentru o victorie frumoasa!
HAI POLI!
:polipoli: :polipoli: :polipoli: :steag2:

PS: Imbucurator, comentatorul TV a remarcat de cateva ori ce suporteri frumosi are POLI chiar daca nu au fost foarte multi si cum sustin neconditionat echipa.
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Et. a 20-a Poli - Farul 01/12/2018 14:00

Post by banatean_violet »

:mansour: :mansour: :mansour: :bravo: :galerie:
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 20-a Poli - Farul 01/12/2018 14:00

Post by impossible »

Pai sa nu mai spuna nimeni ca Mansour e omul "foarfeca". [-x S-a nascut un nou Mansour. Si joaca tot la Poli. Asa executie nu prea vezi nici in CL.

Image

P.S. Probabil se va supara PFA pe mine, dar acum, cand Nanu a trecut in planul secund, echipa joaca altceva. Parca dorinta de victorie e mai mare, au disparut nemultumirile, scandalurile. Pe scurt, in acest moment aratam ca o echipa.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Et. a 20-a Poli - Farul 01/12/2018 14:00

Post by PFA »

De ce să mă supăr, este evident că atitudinea e mai bună. Şi lui Nanu îi era important să scoată nişte rezultate pozitive când jucam bine, dar n-a avut şansă. Cojocaru a avut - că puteam liniştit pierde la Mioveni sau cu Daco Getica. Iar astăzi, chiar dacă tabela arată un rezultat net în favoarea noastră, nu e ca şi cum Farul n-a avut vreo cinci ocazii mari de tot. Cred că pentru mine Smaranda a fost omul meciului, chiar dacă aproape toţi au jucat bine.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 20-a Poli - Farul 01/12/2018 14:00

Post by impossible »

Da, am uitat sa adaug ... a disparut si ghinionul. Intr-adevar, baietii sunt aceeasi, cu bune si rele. Dar celelalte lucruri (atmosfera, increderea, ambitia) sunt realitati care, dupa cate se vede, fac diferenta. Farul o fi avut 5 ocazii, dar si noi am avut cel putin 3, la fel de mari. Asta pe langa cele 3 goluri. Vezi ca putem inscrie si din actiune (nu numai din faze fixe)!
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Et. a 20-a Poli - Farul 01/12/2018 14:00

Post by swedishbitter »

Felicitari cui a facut ilustratia de pe afis! In sfarsit cotele pt o victorie a noastra sunt destul de tentante, o chestie imbucaratoare. Toata lumea remarca golul asemanator celui reusit de Ronaldo insa de remarcat e si centrarea perfecta dar si jaloanele formate de jucatorii de la Marea Neagra. Cu 30 de puncte in urmatoarele 10 meciuri putem spera chiar la evitarea retrogradarii, parerea mea.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Et. a 20-a Poli - Farul 01/12/2018 14:00

Post by englezul »

swedishbitter wrote:
Sun Dec 02, 2018 6:10 am
Felicitari cui a facut ilustratia de pe afis! In sfarsit cotele pt o victorie a noastra sunt destul de tentante, o chestie imbucaratoare. Toata lumea remarca golul asemanator celui reusit de Ronaldo insa de remarcat e si centrarea perfecta dar si jaloanele formate de jucatorii de la Marea Neagra. Cu 30 de puncte in urmatoarele 10 meciuri putem spera chiar la evitarea retrogradarii, parerea mea.
Sa nu exageram acum...
Cu punctajul asta ne batem pe final la promovare ceea ce este super, super sf =)) . Ar fi incredibil si fenomenal sa castigam la Braila si atunci sa vedem daca ne putem intari in iarna de asa natura incat sa putem spera. Vedem...
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 20-a Poli - Farul 01/12/2018 14:00

Post by impossible »

swedishbitter wrote:
Sun Dec 02, 2018 6:10 am
... Cu 30 de puncte in urmatoarele 10 meciuri putem spera chiar la evitarea retrogradarii, parerea mea.
Ar mai fi ceva variante ... sa se retraga vreo 6 echipe sau ... sa facem 10 puncte in urmatoarele doua meciuri. :p
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Locked