Et. a 14-a U Cluj - Poli 25/10/2018 17:45

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Et. a 14-a U Cluj - Poli 25/10/2018 17:45

Post by impossible »

Image
Foto: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara

Stadion: Cluj Arena

TV: DigiSport 1, Telekom Sport 1, Looksport

Arbitri:
  • A: Moroita Andrei (Ploieşti)
    A1: Pucheanu Florin (Ulmi)
    A2: Mihaila Alexandru (Râmnicu Vâlcea)
Suspendati:
  • Melinte, Nanu
Accidentati:
  • Birnoi, Opoku (ruptura), Draghici (fractura de piramida nazala), Avaro (ruptura ligamente incrucisate)
Declaratii:
  • Adrian Săvoiu (antrenor secund Poli): Mergem la Cluj să facem un joc bun, să scoatem un rezultat cât mai bun acolo. Dar știm că întâlnim un adversar de tradiție, care are jucători cu experiență. Va fi un joc greu, dar noi abordăm orice joc cu speranță. Avem probleme in partea a doua, cred ca si din cauza lotului foarte tanar pe care-l avem, a lipsei de experienta. Am discutat cu baietii mult despre acest aspect și sperăm să-l reglementăm, să nu mai avem probleme după minutul 65-70. Voi conduce echipa de pe banca in acest joc. Am o relație bună cu Fane Nanu, am condus câteva antrenamente, impartasim aceeasi idee de joc si sper ca de data asta să nu pierdem.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Et. a 14-a U Cluj - Poli 25/10/2018 17:45

Post by banatean_violet »

Aveti careva ceva surse din interior? Sa stim si noi cum au pariat copiii astia, cand sa incepem sa ne uitam relaxati la meci.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Et. a 14-a U Cluj - Poli 25/10/2018 17:45

Post by marci75 »

banatean_violet wrote:
Thu Oct 25, 2018 12:26 pm
Aveti careva ceva surse din interior? Sa stim si noi cum au pariat copiii astia, cand sa incepem sa ne uitam relaxati la meci.
[/quot

Și fără surse poți paria liniștit 3 plus.....
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Et. a 14-a U Cluj - Poli 25/10/2018 17:45

Post by banatean_violet »

Daaa, nu se dezmint baietii. Totusi e de apreciat ca sunt baieti destepti, dupa ce au fost prinsi cu ratza in gura, ca de ce nu mai joaca nimic dupa minutul 60, acum au schimbat schema si nu au mai jucat nimic de prin minutele 10-15.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 14-a U Cluj - Poli 25/10/2018 17:45

Post by impossible »

Spatii largi in aparare, dezorganizare ... Baietii nostri au fost lipsiti de vlaga, mi-au dat senzatia ca nu prea au chef. Desi n-au fortat, gazdele au avut vreo doua viteze in plus. Acum, avand preparator fizic, am intrat obositi inca din prima repriza. Daca ar fi sa sintetizez, intr-un cuvant, evolutia noastra, acesta ar fi ... BLAZARE. Ma astept sa facem ZERO puncte pana in iarna. Propun sa-l reconfirmam pe antrenor pana la SFARSIT (care ESTE APROAPE), se vede ca mergem din ce in ce mai bine si doar ghinionul si extraterestrii ne impiedica sa facem puncte. Si acum "5 secunde de istorie"... Asa a fost si la ultima performanta a antrenorului nostru in liga a 2-a, la Farul (care, la final, a retrogradat de pe ultimul loc; editia 2013-14), dupa 1v-4e-13i (pana atunci echipa avea 4v-3e-7i). A fost adus sa salveze corabia, rezultatele n-au venit (deh, ghinionul), dar conducerea a fost extrem de multumita. Drept urmare, i-au propus prelungirea contractului pentru liga a 3-a, insa noul finantator (ce om rau!) a conditionat venirea sa de plecarea antrenorului. Inchei aici cele "5 secunde de istorie" - primul episod.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Et. a 14-a U Cluj - Poli 25/10/2018 17:45

Post by PFA »

Încep să cred că orice schimbare ar fi o schimbare pozitivă. În primul rând ne trebuie doi-trei jucători, acum, nu la iarnă. Și dacă nu poți aduce doi-trei jucători, trebuie să schimbi altceva. Și dacă nu poți schimba altceva, atunci ce faci?

Nu ai cum să lași totul cum este dacă pierdem cu Aerostar. Și mă tem că o vom face.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Et. a 14-a U Cluj - Poli 25/10/2018 17:45

Post by Amadeus »

telul lui birlica e sa incerce sa scoata un ban-doi pe harut si birnoi la iarna. apoi, trage obloanele. echipa asta nu avea niciun viitor din momentul in care anaful le-a luat banii vara trecuta. ar fi agonizat in continuare doar in conditiile raminerii in L1. totul s-a terminat cu penaltiul inventat de coltescu. mi-s tare curios de ce a plecat Ganea, stia la ce vine, nu cred ca s-a schimbat ceva radical dupa 3 etape.
Amadeus
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 14-a U Cluj - Poli 25/10/2018 17:45

Post by impossible »

Amadeus wrote:
Sun Oct 28, 2018 4:39 pm
telul lui birlica e sa incerce sa scoata un ban-doi pe harut si birnoi la iarna. apoi, trage obloanele...
Pai nu inteleg de ce ar dori sa faca asta. In primul rand nu prea exista cerere. Daca ar fi existat, i-ar fi dat in vara, cand poate aveau o oarecare cota. Daca te referi la o vanzare "la negru" atunci lucrurile sunt mai simple. Nu-i platesti, acestia depun memoriu si gata. Procedura experimentata deja ... cu mult succes. Sau, mai simplu, "tragi obloanele" acum si, din nou, gata. Jucatorii pot pleca liberi. Sau cum te-ai gandit ca va face?
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Et. a 14-a U Cluj - Poli 25/10/2018 17:45

Post by Amadeus »

nu m-am gindit cum va face, ci de ce mai tine sandramaua in picioare.
Amadeus
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 14-a U Cluj - Poli 25/10/2018 17:45

Post by impossible »

Pai tu, daca ai un job unde castigi binisor, faci totul sa falimentezi firma unde lucrezi sau incerci sa o scoti cumva la capat? Sigur, sunt tot felul de suporteri ai altor echipe care nu pot sa traiasca de grija noastra si ne doresc disparitia. Nu voi putea sa-i inteleg niciodata, dar le propun sa-si vada de echipa lor.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Locked