Et. a 12-a Energeticianul - Poli 13/10/2018 11:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Locked
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Et. a 12-a Energeticianul - Poli 13/10/2018 11:00

Post by impossible »

Image

Stadion: Jiul (Petrosani)

TV: -

Arbitri:
  • A: Georgescu Cristian (Bucureşti)
    A1: Szekely Iulian (Cluj-Napoca)
    A2: Țepușă Mihaela (Bucureşti)
Declaratii:
  • Ștefan Nanu: Din păcate, nu putem folosi mai mulți jucători. Portarul Smaranda este indisponibil în continuare, după accidentarea din meciul cu Pandurii. Bocșan, Rudolf Avaro și Bîrnoi au probleme medicale și sunt șanse aproape nule de a fi folosiți sâmbătă. Să mai amintim de absența lui Mrkela, care are tendinită și nu s-a pregătit zilele acestea cu noi. Din păcate, este sub semnul întrebării și prezența lui Pop, care a acuzat dureri după antrenamentul de vineri... Energeticianul este una dintre echipele bune ale Ligii 2, chiar dacă în acest moment este pe locul 10. Am încredere că jucătorii mei vor elimina pe cât posibil greșelile personale, cele care ne-au costat foarte multe puncte. Mă bazez pe dorința de afirmare a tinerilor jucători – de exemplu, Toboșaru a jucat deja două meciuri și este în creștere. Nu ar fi exclus să intre în calcule un alt junior, Românu. (acspoli.ro)
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Et. a 12-a Energeticianul - Poli 13/10/2018 11:00

Post by Amadeus »

0-0
Amadeus
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Et. a 12-a Energeticianul - Poli 13/10/2018 11:00

Post by Pffv »

Solvabili sau ba , ne intoarcem consecventi spre norma de goluri primite 3 . Cine a faultat in careu , ei cine , ca intotdeauna , omul care nu are ce cauta in echipa ca fundas . Probabil insa ca numai cativa vedem ca este mai util ca mijlocas , asta este . De cand salvarea financiara cu insolventa am mai facut un singur punct , nici vorba de "salvare" ...sportiva .
Da' io raman curios , vreau sa vad cum omul care a contribuit energic la falimentul clubului , o sa il salveze prin management superprofesionist si insolventa .
Acestea fiind zise astept cu nerabdare pe FB imagini de la meciurile unde Ronaldo+Messi+Cristiano+Mbappe ot Bocsig rupe tot , ca un goleador suprem care ....este :mrgreen: . Cred si eu , ii da pe toti deoparte cu nasoiul pinocchian ce crescu ca stejarul din ...Borzesti sub pleata-i vopsita .
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Et. a 12-a Energeticianul - Poli 13/10/2018 11:00

Post by timisoreanul »

Poate ar trebui sa se hotarasca, daca vor sa desfiinteze clubul, sa nu se prezinte la cateva meciuri si gata, sa nu ne mai chinuim. Oricum, in acea directie ne indreptam hotarati. Parintele clubului, cel care o intitula mereu CMPDTP acum a bagat capul in pamant si nu mai zice nimic, a abandonat-o pe Poli. Birlica a fost bun la marketing, dar ca si conducator pana acum a fost repetent. Iar despre antrenor, ca sa mai zic? Intreb si eu ca si altii, cate meciuri mai trebuie sa piarda ca sa plece. Oricum, el nu e niciodata vinovat, nu are lot, pregatirea a fost proasta, jucatorii sunt prea tineri, etc. Un antrenor bun face din rahat bici si mai si plezneste. Nu suntem Barca, dar toate echipele din Liga a II-a fara exceptie sunt foarte slabe, asa ca nu cred ca nu s-ar putea obtine totusi niste rezultate, cu jucatori dintre care unii au jucat in Liga 1, iar altii au fost pe la loturile nationale de juniori. Oare Popa a avut o super echipa când a salvat-o pe Poli de la -14, ajungând si in finala Cupei Ligii si in semifinalele Cupei Romaniei?
Eu inca sper ca acest club sa se salveze, inca nu ma atrage nimic spre ASU, cei pe care noi i-am incurcat mereu si i-am impiedicat sa ajunga pe cele mai inalte culmi. Dar iata ca acum când nu mai contam ei reprezinta acelasi club mediocru de jumatatea clasamentului in Liga a II-a.
Prin traditie, Poli era ABA, dar in liga a II-a era spaima tuturor, era Steaua sau Dinamo. Ce-ar zice Costica Radulescu sa vada doua Poli in halul in care sunt?
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 12-a Energeticianul - Poli 13/10/2018 11:00

Post by impossible »

Rezumat ...



@Pffv (aka Boss) Nu se vede pe imagini cine greseste la penalty, cronicarii spun ca Ivanov. Melinte, daca de el era vorba in comentariul tau, a gresit flagrant la golul 2 al Chindiei (etapa trecuta), lucru insa neobservat de presa "ontheline".
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Et. a 12-a Energeticianul - Poli 13/10/2018 11:00

Post by PFA »

Măi, noi (de regulă) nu scriem prostii. Ivanov a faultat la penalty.

N-am văzut faza de la golul doi cu Târgoviște, că eram în spatele tribunei fix în acel moment. Pe reluarea de la Europa Nova am văzut o minge deviată de Bocșan mult peste Melinte, deci mă gândesc că a greșit înainte? (https://www.youtube.com/watch?v=kYm7NV99scw)
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Et. a 12-a Energeticianul - Poli 13/10/2018 11:00

Post by Pffv »

impossible wrote:
Tue Oct 16, 2018 6:36 pm
....
@Pffv (aka Boss) Nu se vede pe imagini cine greseste la penalty, cronicarii spun ca Ivanov. Melinte, daca de el era vorba in comentariul tau, a gresit flagrant la golul 2 al Chindiei (etapa trecuta), lucru insa neobservat de presa "ontheline".
PFA wrote:
Wed Oct 17, 2018 6:22 am
Măi, noi (de regulă) nu scriem prostii. Ivanov a faultat la penalty.
Ma luai dupa comentatorul de la radio , ala o tinea cu Melinte . Imi mentin afirmatia ca Melinte nu are ce cauta in centru apararii , este mult mai eficient la mijlocas defensiv . Boss e un titlu de circumstanta , istoric apartine Englezului , dar daca e pe gratis .... accept cu umilinta si pentru mine ( ai de capul meu , bossul pluii ) . :)

Ba bine ca nu .... numa' la note .... parerea mea . :ymhug:
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 12-a Energeticianul - Poli 13/10/2018 11:00

Post by impossible »

PFA wrote:
Wed Oct 17, 2018 6:22 am
Măi, noi (de regulă) nu scriem prostii. Ivanov a faultat la penalty.
Pai asta am vrut sa spun si eu. :ymhug:

Melinte ... nu si-a tinut omul la gol. Vina o poate imparti cu Filip. Sa ai un singur adversar in careu si sa-l lasi ... singur... X(
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Locked