Et. a 9-a Poli - Pandurii Tg.-Jiu 29/09/2018 14:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Locked
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Et. a 9-a Poli - Pandurii Tg.-Jiu 29/09/2018 14:00

Post by impossible »

Image
Foto: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara

Stadion: Electrica

TV: -

Online: -

Arbitri:
  • A: Flueran Viorel Nicusor (Craiova)
    A1: Despa Radu (Baia Mare)
    A2: Lucaci Cristian Nicolae (Baia Mare)
Declaratii:
  • Ștefan Nanu (antrenor Poli): Sper ca mutarea meciului la Electrica să fie un pas bun pentru noi. Se joacă pe strada Renașterii. Poate renaștem și noi. E terenul mai mic, sper ca jucătorii să poată profita de acest lucru. Întâlnim echipa Pandurii, de pe locul 3, cu probleme mai mari decât aici, financiare. Sunt numai copii, dar copii care vor să facă performanță. Eu am încredere în jucatorii nostri, pentru că ei sunt actorii. Dacă luăm goluri pe greșeli de poziționare, e vina mea? Eu le spun ce să facă la antrenamente, le dau mură în gură. Cand intra pe teren, după 20 de minute uită. Ce vină am eu ca antrenor? Îmi doresc să creez o echipă competitivă. Îmi doresc ca echipa să facă performanță. Sunt jucători care anul trecut jucau la divizia C. Nu discut cum s-a format lotul. Încerc să scot maximul din ei. Și eu sufăr. Am un nume. Nu vreau să-mi pătez numele pentru că mi-am făcut numele prin muncă! Prin sudoare, prin transpirație! În condiții mult mai proaste decât sunt aici. Aici sunt condiții bune. Le spun să facem ceva, să vină lângă noi oameni cu bani. Eu nu mai ies din casă la Timișoara. merg la Vâlcea, îmi e rușine să ies din casă!
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Et. a 9-a Poli - Pandurii Tg.-Jiu 29/09/2018 14:00

Post by Amadeus »

1-3 pronostic
Amadeus
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Et. a 9-a Poli - Pandurii Tg.-Jiu 29/09/2018 14:00

Post by bvgtm »

Amadeus wrote:
Sat Sep 29, 2018 5:15 am
1-3 pronostic
Nu știu dacă va fi 1-3 sau ce scor o mai fi,dar de pierdut cred că pierdem. Mă doare sufletul să spun asta :(
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Et. a 9-a Poli - Pandurii Tg.-Jiu 29/09/2018 14:00

Post by Amadeus »

1-1 final
Amadeus
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 9-a Poli - Pandurii Tg.-Jiu 29/09/2018 14:00

Post by impossible »

Asadar, primul punct in "era" Nanu (speram ca nu si ultimul) in cadrul "pic-ului" pe care-l petrecem pe Electrica. In ciuda vantului, mie mi-a placut atmosfera de pe noua arena, gazda a lui Poli. Meci de U21, daca putem sa-i spunem asa, pe placul meu. Pacat de arbitrajul de "judet". Omul in negru, care a interpretat faulturile in functie de vaicarelile jucatorului "faultat", ne-a umplut de cartonase si cand trebuia si (mai degraba) cand nu. Urate tragerile de timp, pe final, ale oltenilor care s-au tavalit pe jos toate cele 5 minute de prelungire. Se pare ca, pentru ei, a fost un egal cat o ... victorie. Pentru noi, egalul nu valoreaza mai nimic. Doar ca, intrerupand seria infrangerilor, sa fie un prim pas in "indreptarea" moralului jucatorilor nostri. As mentiona si cuvintele antrenorului oaspetilor "... am întâlnit o echipă bună după părerea, individual, cu șapte-opt jucători care au jucat la Liga I, cu jucători tineri, de perspectivă, cum sunt în zona Timișoarei". Adica lipsa de rezultate nu trebuie asociata cu clamata lipsa de valoare a lotului, cum ne amagea antrenorul nostru, dupa fiecare infrangere. Ea isi trage seva de altundeva. Intre timp, apa minerala si-a facut aparitia la stadion, spre mahnirea cmbjst (celei mai bune jurnaliste de sport din Timisoara).
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Locked