Et. a 8-a CS Balotesti - Poli 22/09/2018 11:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Et. a 8-a CS Balotesti - Poli 22/09/2018 11:00

Post by impossible »

Image

Stadion: Comunal (Balotesti)

TV: -

Arbitri:
  • A: Ţiţii Andrei Lucian (Şura Mică - Sibiu)
    A1: Zamfir Doru (Slatina)
    A2: Nan Marilena Catalina (Alexandria)
Absenti:
  • Basic - suspendat
    Opoku (ruptura musculara), Ivanov (entorsa), Motreanu (tendinita) - accidentati
Declaratii:
  • Ovidiu Petre (manager sportiv Poli): N-avem altă variantă decât să câștigăm. Ar cam trebui din momentul acesta să arătam altfel, să începem să câștigăm, pentru că trec etapele și ne afundăm în subsolul clasamentului. Sunt probleme de lot, dar cred că nu mai contează nimic în momentul de față, decât să câștigăm.
  • David Pop: Vrem să ne întoarcem cu cele 3 puncte. Dorim să dăm totul pe teren, vrem să spargem și noi gheața, să câștigăm. A venit timpul, băieții sunt hotărâți, avem atitudine, important este să ieșim învingători. I-am văzut pe cei de la Balotești la meciul cu Ripensia, sunt o echipă bună, joacă pe contraatac, o echipă foarte agresivă. Noi i-am studiat puțin, sperăm să îi surprindem și noi pe contraatac. Vom încerca un joc de posesie, să-i ținem cât mai departe de poarta noastră și să încercăm să înscriem la fiecare ocazie, pentru că am ratat mult în ultimele trei meciuri.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 8-a CS Balotesti - Poli 22/09/2018 11:00

Post by impossible »

Cred ca e momentul ca antrenorul nostru drag sa se intoarca de unde a venit. Chiar nu-mi explic de ce a fost adus. N-a avut performante, pe unde a fost n-a ramas decat cateva etape. Mai bine statea Sunda pe banca sau ... oricine.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Et. a 8-a CS Balotesti - Poli 22/09/2018 11:00

Post by Amadeus »

3 sferturi din lot e de L3 sau 4.
echipa trebuia desfiintata la retrogradare, ca si Petrolul. eventual inceput din L4, daca chiar voiai sa tii de palmares.
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Et. a 8-a CS Balotesti - Poli 22/09/2018 11:00

Post by englezul »

Suntem ca ceaiul de menta. Daca nu aruncam prosopul retrogradam sportiv fara dubii. Tebuie cativa jucatori maturi printre copiii astia si mai ales un om pe banca care sa stie. Si inca un mic amanunt, trebuie si ceva banuti nu multi dar macar sa nu faca deplasari cu trenul si sa manance sandviciuri de acasa ca si fotbalisti profersionisti in L2-a.
Plm...
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 8-a CS Balotesti - Poli 22/09/2018 11:00

Post by impossible »

Eu nu cred ca lotul e atat de slab incat sa nu faca fata fara probleme in liga a 2-a. Trebuie adus insa cineva care sa stie sa gestioneze situatiile de criza financiara, cum e cea de la noi. Ma refer la antrenor, desigur.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Et. a 8-a CS Balotesti - Poli 22/09/2018 11:00

Post by PFA »

Nu cred că mai poți gestiona situația noastră financiară fără bani. Câți ani s-o tot aburești până când epuizezi și ultima urmă de speranță?
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 8-a CS Balotesti - Poli 22/09/2018 11:00

Post by impossible »

Ideea e ca acum, cu intrarea in insolventa, nu mai ai presiunea datoriilor. Probabil ca se pot gasi niste bani sa poti plati jucatorii la zi, mai ales ca nu au salarii de Champions League. Dar pentru asta e nevoie si de niste rezultate. Rezultatele au "taiat" o mie de spectatori. Pe de alta parte nu poti merge la nimeni sa ceri bani cand tu esti pe ultimul loc in liga a 2-a. In concluzie, rezultatele ar mai indulci situatia financiara. Nu e vorba sa pacalesti jucatorii. Problema e sa nu "pacalesti" clubul si, pana la urma, sa te pacalesti singur.

L.E. Pana la urma care este cauza infrangerii la Balotesti? Am vazut ca echipa ilfoveana a avut o multime de tineri. Juniorii lor sunt mai buni decat ai nostri? N-as crede.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Et. a 8-a CS Balotesti - Poli 22/09/2018 11:00

Post by PFA »

V-ați uitat măcar la unsprezecele lor? Aveau doi jucători de 97, unul de 00 și în rest jucători experimentați în L2 sau chiar foarte experimentați.

Noi aveam doi veterani (Smaranda, Melinte), doi 95 (Bocșan și Rudolf, deci nu piese de rezistență), trei 97, doi 98, doi 99. Iar de pe bancă au intrat 97, 99 și 02!

Deci despre ce vorbim? Nimeni nu are echipă mai tânără ca noi. Cel mai aproape sunt Pandurii, dar și ei au doar un jucător de 99 în primul unsprezece, iar ceilalți tineri au deja experiența unui sezon în L2.

Asta nici n-ar fi cel mai grav, dar noi nu putem plăti toată echipa la zi nici măcar în condițiile actuale. Nimic nu e mai important ca asta, dacă sperăm să se schimbe situația din clasament.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Et. a 8-a CS Balotesti - Poli 22/09/2018 11:00

Post by banatean_violet »

Sunt si alte echipe unde sunt probleme cu banii si nu joaca in halul asta. Putzoii tinere talente care au ajuns conjunctural in tricourile echipei mari chiar stau in banii astia? La loserii aia batrani deja consacrati era textu cu familie, guri de hranit, etc. La talentatii astia fitzoshi nu le spune nimeni ca acum ei sunt zero barat, ca fara ceva rezultate in CV nici in liga a 3a nu vor prinde decat cu noroc un loc la carat prosoape? Ionut Popa tot era criticat ca de ce nu foloseste tinerii din curtea proprie, pai vedem acum de ce nu-i prea lasa sa transpire nici macar pe banca de rezerve. Pe de alta parte daca au ajuns Melinte si Bocasn sa fie exemplele alea care sa traga echipa dupa ei ii putem intelege si pe tinerii titulari.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 8-a CS Balotesti - Poli 22/09/2018 11:00

Post by impossible »

PFA wrote:
Sun Sep 23, 2018 6:19 pm
V-ați uitat măcar la unsprezecele lor? Aveau doi jucători de 97, unul de 00 și în rest jucători experimentați în L2 sau chiar foarte experimentați.

Noi aveam doi veterani (Smaranda, Melinte), doi 95 (Bocșan și Rudolf, deci nu piese de rezistență), trei 97, doi 98, doi 99. Iar de pe bancă au intrat 97, 99 și 02!

Deci despre ce vorbim? Nimeni nu are echipă mai tânără ca noi. Cel mai aproape sunt Pandurii, dar și ei au doar un jucător de 99 în primul unsprezece, iar ceilalți tineri au deja experiența unui sezon în L2.

Asta nici n-ar fi cel mai grav, dar noi nu putem plăti toată echipa la zi nici măcar în condițiile actuale. Nimic nu e mai important ca asta, dacă sperăm să se schimbe situația din clasament.
Eu am citit "cronica" (am vazut si fotografiile) si m-am luat dupa ce scrie acolo Andrei ("adversarii au fost la fel de tineri"). Recunosc, n-am mai verificat varstele. :p Pe de alta parte, 95 inseamna 23 ani, o varsta chiar "buna" pentru fotbal de inalta performanta ... Sa ne punem intrebarea cati ani au Mbappe, Asensio sau Sterling? Referitor la ultima parte, chiar nu cred ca la acesti copii primeaza banii. Ei vor sa joace (desi unii sunt de alta parere), sa creasca, dupa cum a fost si "episodul Golda" zilele trecute. Problema noastra, in acest moment, pe langa tineretea si lipsa de experienta a echipei, este antrenorul.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Locked