Et. a 6-a Academica Clinceni - Poli 08/09/2018 11:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Locked
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Et. a 6-a Academica Clinceni - Poli 08/09/2018 11:00

Post by impossible »

Image

Stadion: Clinceni - Arena 1

TV: -

Arbitri:
  • A: Dreve Dan Florin (Cluj-Napoca - Cluj)
    A1: Lucaciu Doru Claudiu (Cluj-Napoca - Cluj)
    A2: Cîmpeanu Petrică Ionut (Cluj-Napoca - Cluj)
Declaratii:
  • Ștefan Nanu (antrenor Poli): Întâlnim o echipă revelație a acestui campionat. În trecut au avut jucători cu experiență, anul acesta au mers pe altă strategie, cu mulți jucători tineri, cinci-șase jucători cu experiență, din punctul meu de vedere au creat surpriza în competiție. Sunt foarte mulți jucători luați de la Steaua, Dinamo, centrele puternice din țară, drept dovadă sunt pe locul 2. Avem nevoie de atitudine, într-o săptămână nu pot să schimb nimic, având în vedere că sunt foarte mulți copii fără experiență. Sunt mulți care anul trecut jucau pe la Divizia C, e greu să faci ce îți dorești. Trebuie să-și schimbe puțin metalitatea. Și dacă pierzi măcar să dai totul pe teren. Când vezi jucători care renunță la duel îți pui semne de întrebare.
  • Denis Haruț: Sper să facem un joc bun și să venim cu 3 puncte. Am văzut că au jucători mici de înălțime, foarte rapizi, foarte tehnici, trebuie să încercăm să-i blocăm și să ne facem jocul nostru. Ne-au pus în gardă, trebuie să vedem cum facem să-i contracarăm. În ultimele meciuri nu prea am jucat pe postul meu. Am înțeles că acum o să joc pe postul meu și sper să dau randament 100%.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Et. a 6-a Academica Clinceni - Poli 08/09/2018 11:00

Post by ultraviola »

Hai Poli!
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Et. a 6-a Academica Clinceni - Poli 08/09/2018 11:00

Post by Amadeus »

macar n-au mai luat 3. sa ii vedem etapa viitoare
Amadeus
Locked