Et. a 2-a Poli - Braila 12/08/2018 13:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Victorie Poli
2
40%
Egal
1
20%
Infrangere
2
40%
 
Total votes: 5
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Et. a 2-a Poli - Braila 12/08/2018 13:00

Post by swedishbitter »

Pana sa expire cu totul incapatanarea noastra de a mai crede in vesnicia unor chestii, cum ar fi Poli de ex, am si eu o intrebare pt nea Popica. Sa imi raspunda pe privat sau pe Snapchat cand o fi sa citeasca. De ce s-a insistat cu acest Curyleac, jumatate de sezon trecut, cand exista un Straton in lot? Pe langa greselile individuale e un portar ce nu a inspirat deloc incredere coechipierilor din linia de pe fund. Chiar si cu Smaralda cred ca se adunau vreo doua puncte in plus, suficiente pt a evita retrogradarea.
Fara o miscare de resuscitare gen stadion nou, se pare ca Timisoara va fi in continuare doar o pepiniera pt mult mai celebrele echipe ale fotbalului cu balonul rotund cum ar fi Voluntari, Kiajna, Juve, Calarasi si alte nume de legenda de primprejourul staulului.
Ideea-i ca noi sa fim sanatosi da’ nah, si in general singura constanta in viata e schimbarea dar e ciudat sa asisti la schimbul asta de stafeta intr-un domeniu ce in romania tinde tot mai mult spre cancan si tot mai putin spre entertainment sportiv. Deci cum ramane cu cu rileac, popica?
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Et. a 2-a Poli - Braila 12/08/2018 13:00

Post by ceasul13 »

Din pacate tinerii lui Poli (cel putin cei ramasi acum la echipa) sunt slabi. Nu stiu nici sa stea in teren, nu simt deloc faza, majoritatea sunt plictisiti si nu depun nici macar efort ...
Comenta si Mansour cu inca un jucator (presupun tot al Ripensiei) in spatele nostru in tribuna, despre ce "arata" jucatorii timisoreni in teren .... E adevarat ca la un moment dat tot ei isi ziceau unul altuia ca s-au lasat luati de val, ca din tribuna e usor sa observi greselile, ca ai o viziune de ansamblu a terenului dar acolo in iarba e altfel: esti marcat de efort si nu mai ai mintea limpede, trebuie sa iei decizii rapide, nu vezi toata dispunerea pe teren etc.
Poate au dreptate, dar eu raman cu impresia ca ce a ramas la noi sunt slabi toti. Cine trebuie sa il mai invete acum pe Velcota ca nu poti doar sa astepti mingea si sa vezi cum ti-o ia adversarul de 10 ori din fata. Tu cand ai de gand sa ataci mingea domnule Velcota sau o astepti doar pe tava? Cine sa il mai invete pe Barnoi ca piciorul mai trebuie si bagat la minge in dueluri, ca trebuie sa renunte la atitudinea lui de domnisoara chiar daca el are impresia ca are picioare de aur si le fereste si de umbra lui? Cine ..., dar mai bine ma opresc...
Curileac a gresit foarte, foarte ... rau si la golul 2 si la primul cand a pasat unui coechipier intre 2 adversari, e adevarat ca a si scos la inceput un gol gata facut altfel meciul cam incepea de la 0-1.Sper sa treaca peste asta si cand va mai juca sa o faca bine si sa ajute echipa.
Desigur e deranjant si te enervezi pe moment dar daca muncesti e omeneste sa si gresesti. Parca totusi la Poli se greseste cel mai mult, zici ca jucam in "Toate mi se intampla numai mie".
Pot sa inteleg ca exista zile proaste, ca se poate sa gresesti. Nu pot sa inteleg insa de ce majoritatea jucatorilor nu lupta. Nu pot fi de acord cu cei care fac figuratie si se plimba pe teren si slava Domnului avem destui ... Daca omul lupta, alearga, da tot ce poate pe teren nu poti sa te superi pe el. Esti dezamagit, nervos pe moment cand greseste dar iti trece. Nu acelasi lucru il poti spune despre "figuranti".
Am hotarat sa nu mai merg cu mari sperante la meciurile lui Poli, imi doresc doar sa vad 11 (sau 14) jucatori care sa dea tot, sa lupte pana la ultima farama de energie si probabil vor fi si ceva rezultate. Daca nu macar ramanem cu faptul ca am vazut ca au dat tot pentru Poli.
Stim toti ca sunt conditii foarte proaste acum la club, dar daca tot ati ramas, nu va mai bateti joc de voi si de noi domnilor tineri (si mai varstnici) jucatori. Alergati si dati totul pe teren (daca nu rugati-l pe Ganea sa va lase pe banca sau in tribune).
HAI POLI!
:polipoli:
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
Locked