Sepsi - Poli Marti 15 mai de la 18:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Tue May 15, 2018 4:12 pm

1
2
33%
X
2
33%
2
2
33%
 
Total votes: 6
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Sepsi - Poli Marti 15 mai de la 18:30

Post by timisoreanul »

In primul rand, sa speram ca Harut va fi bine. In rest, când cu un om in plus iei 3 goluri si nu iti creezi vreo ocazie clara de gol, ce mai e de spus? Anul trecut dadeam gol din jumatate de corner, acum din 20 de cornere nu am fost periculosi nici macar o data. Daca batem Mediasul mai avem de doi bani speranta, daca nu... Arbitrajul nu a fost rau, dar totusi: lovitura libera din prima repriza din care au marcat a fost acordata prea usor, Fulop trebuia sa ia al doilea galben si nu mai dadea al doilea gol, lui Canu i s-au dat prea usor doua galbene. Oricum, de vina suntem noi, nu are rost sa dam vina pe FRF, LPF, CCA sau Papa de la Roma, macar sa ne asumam acest lucru.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Sepsi - Poli Marti 15 mai de la 18:30

Post by DP 2-6 »

Dacă printr-o minune s-ar continua, aș veni la stadion cu o singură condiție, să dispară totată conducerea, staful și 90% din nesimțiții de pe teren.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Sepsi - Poli Marti 15 mai de la 18:30

Post by banatean_violet »

0-3, deci nota maxima 3 la cel mai bun de la noi, dar care-i ala? Cum s-a procedat cu Croitoru ar trebui sa se intample si cu Canu. S-a simtit lipsa lui Melinte si a lui Artean, fara prostii de serviciu toata echipa s-a straduit sa-i inlocuiasca, Birnoi mi s-a parut chiar zelos sa devina cel mai prost under 21 din tot campionatu. Probabil ca vom prinde cateva meciuri de la 11 pana la marea desfintare.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Sepsi - Poli Marti 15 mai de la 18:30

Post by asu »

timisoreanul wrote:
Tue May 15, 2018 8:08 pm
In primul rand, sa speram ca Harut va fi bine. In rest, când cu un om in plus iei 3 goluri si nu iti creezi vreo ocazie clara de gol, ce mai e de spus? Anul trecut dadeam gol din jumatate de corner, acum din 20 de cornere nu am fost periculosi nici macar o data. Daca batem Mediasul mai avem de doi bani speranta, daca nu... Arbitrajul nu a fost rau, dar totusi: lovitura libera din prima repriza din care au marcat a fost acordata prea usor, Fulop trebuia sa ia al doilea galben si nu mai dadea al doilea gol, lui Canu i s-au dat prea usor doua galbene. Oricum, de vina suntem noi, nu are rost sa dam vina pe FRF, LPF, CCA sau Papa de la Roma, macar sa ne asumam acest lucru.
arbitraj slab ,speriat oarecum in compensatie

fault la Seroni la faza cānd putea fi 1-0

lovitura libera din care se marcheaza primul gol acordat tārziu si la presiunea publicului

Fulöp avea 1 galben si faulteaza urat din spate ,chiar daca Canu accentueaza caderea

faza ce aduce golul 3 , faulteaza Roman adversarul cade peste piciorul lui Canu care vede galben / rosu ...corect era galben la Roman

dar , toate cele de mai sus nu schimba jocul penibil prestat de cetateni care au intrat in teren astazi
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Sepsi - Poli Marti 15 mai de la 18:30

Post by banatean_violet »

Nu arbitrul ne-a oprit sa avem si noi macar o ocazie. Nu reusesc sa inteleg cat de tampiti pot fi jucatorii. Un meci doua iti arati nemultumirea ca nu ai luat banii, stie toata lumea deja despre impotenta primarului, a conducerii, etc, dar sa-ti bati joc de tine atatea meciuri la rand stiind in plus ca nu vei mai vedea nici un ban cu miserupismul aratat meci de meci greu de priceput. canu a mai dat un tun cu voluntariu, iese la pensie oricum, dar ceilalti chiar cred ca-i va baga in seama vreo echipa de liga1 sau 2 dupa halul in care se prezinta pe teren? Seroni si-a luat pana la urma tractorul ala? Poate mai ia cativa din echipa cu el la lucrat pamantu, or fi mai priceputi acolo.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Sepsi - Poli Marti 15 mai de la 18:30

Post by Pffv »

englezul wrote:
Tue May 15, 2018 7:48 pm
Acestea fiind spuse ramane doar sa ne revedem sezonul urmator pe stadion de la ora 11.00. Sa fim sanatosi in primul rand, cu fotbalul mai vedem... :dizzy:

Unde Boss , ca astia se desfinteaza . Iar daca nu si mai raman din lotul actual ..... mai bine se desfinteaza . Trebuie sa te puna pe ganduri ca pana si DP 2-6 este satul ! :dizzy:
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Sepsi - Poli Marti 15 mai de la 18:30

Post by Amadeus »

n-am vazut meciul, dar am urmarit un livetext.
n-am sperat multe de la acest meci, un egal era maxim ce ne puteam dori.
cind kuku a fost eliminat, mi-am zis ca e realizabil.
apoi a venit golul...

asta e, aradul, oradea, constanta, brasovul, nu au echipa in L1 de j de ani si n-a murit nimeni.
sa vedem daca asu sau ripenisa au mai mult noroc si promoveaza si se mentin.
Amadeus
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Sepsi - Poli Marti 15 mai de la 18:30

Post by marci75 »

Rușinea rusinilor.
Nu pot sa-mi dau seama cum jucători ca și Rat, Canu,Ciucur,Munteanu..care joaca de ani de zile în liga 1 pot sa accepte asemenea umilinte ,sa te bata neica nimeni Sf Gheorghe ,cu un om în minus tot meciul,la un scor de neprezentare.
Cate umilinte sa mai suportam.Eu unul m-am saturat și o sa le spun la revedere.Nu pot sa-I mai vad cati nervi mi-au produs.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Sepsi - Poli Marti 15 mai de la 18:30

Post by impossible »

Partea proasta este ca acum 4 echipe nu mai au obiectiv. La noi ... cam la fel. Obiectivul nostru, dupa cum jucam, este sa inchidem cat mai repede portile. Nu alearga nimeni, pase in spate sau la adversar, centrari in primul aparator advers... Unii (putini) vor, dar nu (mai) pot, altii (majoritatea) ar putea, dar nu (mai) vor.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Locked