etapa IX Playout Poli - Juventus Vineri de la 17

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri May 11, 2018 3:09 pm

1
5
63%
X
1
13%
2
2
25%
 
Total votes: 8
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa IX Playout Poli - Juventus Vineri de la 17

Post by Amadeus »

Boierie 2 zile
Amadeus
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa IX Playout Poli - Juventus Vineri de la 17

Post by impossible »

Pffv wrote:
Fri May 11, 2018 5:55 pm
Fu cat de cat bine . Astia de la Juve Colentina sunt subtirei bine de tot .
:bravo:
Desi pare ciudat, juventistii au facut 10 puncte in playout ... adica tot atatea cate a facut Voluntari (bine, astia au luat 6 puncte numai cu noi) ... mai multe decat Chiajna / Poli. Daca ne raportam la jocurile facute cu ei, Juventus, Chiajna si Medias par mai slabe decat noi. Sa vedem ce se mai intampla ... Am avut astazi in spate o trupa de pensionari nemultumiti. Oamenii i-au injurat pe ai nostri de la inceput pana la sfarsit. Cu volumul la maxim ... Indiferent de scor, indiferent de faza, indiferent daca s-a gresit sau nu. Si nici n-a jucat Melinte ... Asa ca m-am dus acasa (pardon, la baschet) surd. Dupa baschet aveam si dureri de cap ...
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: etapa IX Playout Poli - Juventus Vineri de la 17

Post by PFA »

impossible wrote:
Sat May 12, 2018 12:13 am
Desi pare ciudat, juventistii au facut 10 puncte in playout ... adica tot atatea cate a facut Voluntari (bine, astia au luat 6 puncte numai cu noi) ... mai multe decat Chiajna / Poli. Daca ne raportam la jocurile facute cu ei, Juventus, Chiajna si Medias par mai slabe decat noi. Sa vedem ce se mai intampla ...
Mă miră și pe mine treaba asta. Ok, toate echipele sunt o apă și un pământ, ajunge să mă gândesc la meciul nostru de la București cu Juventus ca să-mi răspund la „cum naiba poți să pierzi cu ăștia?”. Exact asta am simțit și eu, că Mediaș și Chiajna au fost mai slabe ca noi în meciurile directe.

Deviza rămâne „orice se poate întâmpla”. Dar eu nu văd nimic nou în jocul echipei.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa IX Playout Poli - Juventus Vineri de la 17

Post by banatean_violet »

Combinatia aia nu mai stiu cine pasa la Roman, apoi pasa la Draghici si era sa fie gol. A fost o combinatie reusita, de la mijloc in atac, ceva nou :) si daca mai incercam de astea s-ar putea sa castigam ceva puncte. Mai grav mi se pare faptul ca exista jucatori care nu au incasat prima pentru evitarea retrogradarii din campionatul trecut!!! In conditiile astea ce motivatie ar avea sa evite acum retrogradarea?
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa IX Playout Poli - Juventus Vineri de la 17

Post by Amadeus »

asta ii o absurditate: prima de evitarea retrogradarii..
poate ca de aia si suntem unde suntem, sa li se promita iar prima si sa se salveze..
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa IX Playout Poli - Juventus Vineri de la 17

Post by englezul »

banatean_violet wrote:
Sat May 12, 2018 11:57 am
Combinatia aia nu mai stiu cine pasa la Roman, apoi pasa la Draghici si era sa fie gol. A fost o combinatie reusita, de la mijloc in atac, ceva nou :) si daca mai incercam de astea s-ar putea sa castigam ceva puncte. Mai grav mi se pare faptul ca exista jucatori care nu au incasat prima pentru evitarea retrogradarii din campionatul trecut!!! In conditiile astea ce motivatie ar avea sa evite acum retrogradarea?
Crezi ca a ramas cineva cu banii in buzunar si nu le-a dat lor prima ? Nu au avut de unde draq sa scoata si banii aia. Daca nici noi astia 10 care mai ne dam cu parerea pe aici nu pricepem lucrul asta, ii grav. Intotdeauna li s-a transmis ca daca scapam EXISTA SANSE ca respectivii sa-si vada banii, alaturi de toate salariile restante. Daca nu scapam, putin probabil. Din ce vad ca se intampla pe teren, eu sunt convins ca nici ei cei direct implicati nu constientizeaza lucrul asta. Oricum ii faceau praf repede pe o masina si o masa cu lautari la Monalisa, asa ca in final nu-i nici o paguba ! :(
Locked