Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri May 04, 2018 3:23 pm

1
5
71%
X
1
14%
2
1
14%
 
Total votes: 7
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by PFA »

Dar nu din vina lui, excepție ultimul meci. Eu nu înțeleg cum fac cu schimbul meciul și gafa decisivă, aproape fără greș tot anul acesta.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by impossible »

englezul wrote:
Tue May 08, 2018 9:07 pm
impossible wrote:
Mon May 07, 2018 9:55 am
Chiar daca a gresit in meciul asta, deocamdata Canu ne tine apararea, asa cum poate, ca nu mai are 20 de ani. Si nu-mi aduc aminte cand a mai gafat el decisiv in acest campionat. Poate ma lasa pe mine memoria. Imi vin in minte doar fazele in care Melinte a avut rol principal. E adevarat ca ele au tot fost subliniate pe aici. Pe de alta parte, daca nu te ajuta mijlocul, ramai descoperit si nu prea ai ce face, nici daca esti cel mai bun fundas din lume. Noi nu suntem acoperiti in centrul apararii pentru ca nici nu s-a facut nimic in sensul asta. Nici macar la inceput cand totul era roz (nu numai tricourile). Am scapat de Scutaru ca sa improvizam cu Melinte. Nu-mi pot explica de ce.
A gresit si Canu destul, a fost mult timp accidentat, a ratat incredibil cu poarta goala in niste meciuri pe care in final le-am pierdut. Nu este un sezon de care sa doreasca sa-si aduca aminte chiar daca printr-un miracol nu picam.
l-am asteptat sa reintre dupa accidentare la fel cum asteptam liberarea in armata dar nu s-a intamplat efectiv nimic notabil atunci cand s-a intors. Adica nici cu el nu batem pe nimeni, oricine ne da minim un gol..., plm :(
Lasa ca ne salvam de la retrogradare si-i iertam pe toti.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by marci75 »

Am văzut acum prima oară rezumatul meciului,dacă nu eram așa în groapa,ai putea jura ca a fost blat,11 m la limita și făcute aiurea,gafe în apărare de liga 4....Nu știu dacă mai are rost sa ne agitam,în mod sigur,jucătorii abia așteaptă sa se termine și sa plece de aici.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by asu »

asu wrote:
Fri May 04, 2018 7:01 pm
eu sustin ca astazi trei jucatori au jucat "invers" !

PS.din pacate nu am cum sa dovedesc
ma uit acum la vol-spsi , e si mai clar ptr. mine ......nu vad cum sa castige voluntari fara pasele noastre ...a avut juventus mai multe ocazii ca ei
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by marci75 »

Și eu m-am uitat un pic și pot spune raspicat:POLI-VOLUNTARI A FOST UN TEATRU IEFTIN PUS LA CALE DE NEAGA&CO.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by Amadeus »

tare mi-e ca vb de o cooperativa bucicuresteana: sepsi, chiajna au jucatori de la dinamu, voluntari de la fcsb. cu juventus deja in B, cele mai de sus au cite 3 pcte asigurate, plus rotatie de puncte in functie de nevoi. pina acuma, cine avea mai putine puncte, a cistigat, indiferent ca era gazda sau oaspete. de aia nu cred in evitarea retrogradarii anul asta.
Amadeus
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by PFA »

Pai de aia si fiindca noi n-am batut aproape pe nimeni. Ca daca eram seriosi, nu plecam cu zero puncte din doua meciuri cu Voluntari, Botosani nu ne batea acasa, etc.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by Amadeus »

de acord, initial victima trebuia sa fie gazul, dar daca ne-am voluntariat noi...
Amadeus
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by marci75 »

Amadeus wrote:
Sat May 12, 2018 3:39 pm
de acord, initial victima trebuia sa fie gazul, dar daca ne-am voluntariat noi...
Oricum dacă retrogradam vina este în totalitate a lui Birlica,Neaga și în mare măsură jucătorilor. Sa ajungi pe locul 5 și apoi sa nu mai bați pe nimeni 6 luni,pentru mine înseamnă o lipsa de interes clara.Așa ca nu o sa-mi fie mila de ei ca o sa vadă p... Bani vara ăsta. Sper sa se salveze și sa mă contrazică.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by englezul »

marci75 wrote:
Sat May 12, 2018 4:00 pm
Amadeus wrote:
Sat May 12, 2018 3:39 pm
de acord, initial victima trebuia sa fie gazul, dar daca ne-am voluntariat noi...
Oricum dacă retrogradam vina este în totalitate a lui Birlica,Neaga și în mare măsură jucătorilor. Sa ajungi pe locul 5 și apoi sa nu mai bați pe nimeni 6 luni,pentru mine înseamnă o lipsa de interes clara.Așa ca nu o sa-mi fie mila de ei ca o sa vadă p... Bani vara ăsta. Sper sa se salveze și sa mă contrazică.
Eu sunt de parere ca in proportie de 99,999999999999999 % vina este a jucatorilor. Nu Neaga si Birlica nu sunt in stare sa dea gol cu poarta goala sau sa ia gol de la toti pulifricii care au ajuns sa joace fotbal in L1 in 2018. Ei se fac de ras ca si fotbalisti, nu astia din birouri. La ce fotbal practica, ei sunt o rusine ptr meseria de fotbalisti profesionisti !
Locked