Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri May 04, 2018 3:23 pm

1
5
71%
X
1
14%
2
1
14%
 
Total votes: 7
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by englezul »

PFA wrote:
Sun May 06, 2018 2:07 pm
Cânu a greșit mult și trebuie să-și asume aceste erori. Poate a fost discutabil penalty-ul, dar meciul a început de la 0-1 din cauza lui.

În rest, dacă printr-o schimbare completă de atitudine scăpăm, conducerea va trebui să reconstruiască lotul aproape de la zero pentru sezonul viitor. Nu de alta, dar dacă faci o listă cu cine probabil pleacă/se retrage, nu rămâi cu nimeni din primul unsprezece. Chiar nimeni în jurul căruia să-ți faci echipă.
Ti se pare vreo pierdere daca la final de sezon rup usa toti jucatorii chiar daca nu retrogradam ( putin probabil )? Mie nu ! Au demonstrat in acest final prelungit de sezon un miserupism si o durere in plua cum rar am vazut la clubul asta. Si am vazut ceva ani...
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by PFA »

E o pierdere fiindca trebuie sa stii ce faci cand aduci unsprezece titulari.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by englezul »

PFA wrote:
Sun May 06, 2018 6:08 pm
E o pierdere fiindca trebuie sa stii ce faci cand aduci unsprezece titulari.
La nivel teoretic ai dreptate, practic se demonstreaza insa ca echipe schimbate in totalitate peste noapte in campionatul romanesc ( slabut rau valoric )aduna puncte. Pepsi este un exemplu la indemana.
11 baieti care doresc sa se afirme si sa alerge pot face incomparabil mai mult decat acelasi numar de fotbalisti experimentati care sufera de dureri acute in kur. Asa ca nici o paguba, duca-se toti pe pustie...
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by Pffv »

Rasul pluii , am ajuns sa tin pumnii pentru Dinamo , sa bata la Medias . As zice rarisim daca nu ar fi chiar .... prima data . :dizzy:
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by timisoreanul »

Daca presedintele l-a scos pe Canu vinovat, ce mai e de spus? Nu imi amintesc in acest sezon sau in sezonul trecut goluri la care sa fi gresit decisiv Canu. Ba chiar a dat si ceva goluri. In schimb presedintele a gresit decisiv de mai multe ori in acest sezon. Canu la varsta lui joaca mult mai bine decat colegi mult mai tineri si cu pretentii. Sa nu le numaram altora greselile.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by englezul »

Pffv wrote:
Sun May 06, 2018 7:32 pm
Rasul pluii , am ajuns sa tin pumnii pentru Dinamo , sa bata la Medias . As zice rarisim daca nu ar fi chiar .... prima data . :dizzy:
=)) =)) =))
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by englezul »

timisoreanul wrote:
Sun May 06, 2018 8:06 pm
Daca presedintele l-a scos pe Canu vinovat, ce mai e de spus? Nu imi amintesc in acest sezon sau in sezonul trecut goluri la care sa fi gresit decisiv Canu. Ba chiar a dat si ceva goluri. In schimb presedintele a gresit decisiv de mai multe ori in acest sezon. Canu la varsta lui joaca mult mai bine decat colegi mult mai tineri si cu pretentii. Sa nu le numaram altora greselile.
Traieste din amintiri. Avem cel mai catastrofal cuplu de fundasi centrali de pe planeta si cea mai slab pregatita linie de fund din univers ! La care se adauga un miserupism incomensurabil. Baietii astia toti nu merita sa mai joace la nicio echipa din L1, nu merita platiti nici macar cu salariul minim pe economie, nu au nici o scuze ptr cum s-au prezentat pe finalul asta de campionat.
Ca in fabrici si uzine, ei au pe mana o echipa care valoreaza macar drepturile tv, adica peste milionul de euro si ei fac tot ce le sta in putinta sa o falimenteze. Ce li s-ar intampla ca angajati in mediul privat daca ar proceda identic ca ailci, la serviciu. Nu le mai gasiti scuze ca sunt toti niste iresponsabili si ar merita alergati prin oras la felul in care-si bat joc nu de POLI, ci de meseria lor ! Nu am niciun respect ptr ei ca si fotbalisti indiferent cum se termina campionatul asta ! X(
Si sper din suflet sa nu mai vad pe niciunul dintre ei sezonul urmator, daca el va mai exista.
In rest eu mi-am luat de o grija si acum doar :pescar1:
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by timisoreanul »

Asa o fi despre jucatori, desi nu i-as baga chiar pe toti in aceiasi oala. Dar daca picam nu mai vreau sa vad nici conducerea actuala. A luat o echipa de pe locurile 6-7, care in campionatul trecut a facut o gramada de puncte si a adus-o pe loc retrogradant. Neaga in doua meciuri a facut cat Leo Grozavu 035, si e un incepator. Daca tot facem comparatii cu mediul privat, acolo politica de resurse umane o face seful. Bine, daca se desfiinteaza clubul, automat nu mai vedem pe nimeni. Se scufunda corabia cu toti membrii ei.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by impossible »

Chiar daca a gresit in meciul asta, deocamdata Canu ne tine apararea, asa cum poate, ca nu mai are 20 de ani. Si nu-mi aduc aminte cand a mai gafat el decisiv in acest campionat. Poate ma lasa pe mine memoria. Imi vin in minte doar fazele in care Melinte a avut rol principal. E adevarat ca ele au tot fost subliniate pe aici. Pe de alta parte, daca nu te ajuta mijlocul, ramai descoperit si nu prea ai ce face, nici daca esti cel mai bun fundas din lume. Noi nu suntem acoperiti in centrul apararii pentru ca nici nu s-a facut nimic in sensul asta. Nici macar la inceput cand totul era roz (nu numai tricourile). Am scapat de Scutaru ca sa improvizam cu Melinte. Nu-mi pot explica de ce.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by englezul »

impossible wrote:
Mon May 07, 2018 9:55 am
Chiar daca a gresit in meciul asta, deocamdata Canu ne tine apararea, asa cum poate, ca nu mai are 20 de ani. Si nu-mi aduc aminte cand a mai gafat el decisiv in acest campionat. Poate ma lasa pe mine memoria. Imi vin in minte doar fazele in care Melinte a avut rol principal. E adevarat ca ele au tot fost subliniate pe aici. Pe de alta parte, daca nu te ajuta mijlocul, ramai descoperit si nu prea ai ce face, nici daca esti cel mai bun fundas din lume. Noi nu suntem acoperiti in centrul apararii pentru ca nici nu s-a facut nimic in sensul asta. Nici macar la inceput cand totul era roz (nu numai tricourile). Am scapat de Scutaru ca sa improvizam cu Melinte. Nu-mi pot explica de ce.
A gresit si Canu destul, a fost mult timp accidentat, a ratat incredibil cu poarta goala in niste meciuri pe care in final le-am pierdut. Nu este un sezon de care sa doreasca sa-si aduca aminte chiar daca printr-un miracol nu picam.
l-am asteptat sa reintre dupa accidentare la fel cum asteptam liberarea in armata dar nu s-a intamplat efectiv nimic notabil atunci cand s-a intors. Adica nici cu el nu batem pe nimeni, oricine ne da minim un gol..., plm :(
Locked