Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri May 04, 2018 3:23 pm

1
5
71%
X
1
14%
2
1
14%
 
Total votes: 7
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by Pffv »

La ce se intampla ar fi sanse sa ajungem datori vanduti catre Botoshima (la fel ca anul trecut), bat la contracandidatii nostri , de la 3 in sus . Daca ne dau si meciul direct , poate prindem barajul .
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by timisoreanul »

Sunt si jucatori de care nu ai ce sa spui. De exemplu, Munteanu. In fiecare meci se straduieste, chiar daca uneori nu are realizari. Ieri a jucat bine, a centrat la golul lui Roman si a avut un sut foarte bun. Si nici nu si-a depus memoriu. Straton apara exceptional de la începutul anului. Vasvari a fost si el constant. Canu sau Seroni au mereu atitudinea potrivita. Ciucur a facut meciuri bune. Mai sunt poate cativa. Dar ceilalti, vorba lui Doman de acum doi ani, ei se fac ca ne platesc, noi ne facem ca jucam. Isi bat joc de meseria lor. Noi si daca picam, inevitabil la un moment dat ne vom reveni, intr-o forma sau alta, asa cum s-a intamplat mereu. Pe multi dintre ei nu ii vad jucând in divizia a pe viitor.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by Amadeus »

Pffv wrote:
Sat May 05, 2018 4:16 pm
La ce se intampla ar fi sanse sa ajungem datori vanduti catre Botoshima (la fel ca anul trecut), bat la contracandidatii nostri , de la 3 in sus . Daca ne dau si meciul direct , poate prindem barajul .
totusi pe noi ne-au batut acasa si au pierdut la medias.
sper sa bata sepsi pe chiajna, chiar daca asta inseamna ca ei au scapat.
Amadeus
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by asu »

Amadeus wrote:
Sat May 05, 2018 6:07 pm
Pffv wrote:
Sat May 05, 2018 4:16 pm
La ce se intampla ar fi sanse sa ajungem datori vanduti catre Botoshima (la fel ca anul trecut), bat la contracandidatii nostri , de la 3 in sus . Daca ne dau si meciul direct , poate prindem barajul .
totusi pe noi ne-au batut acasa si au pierdut la medias.
sper sa bata sepsi pe chiajna, chiar daca asta inseamna ca ei au scapat.
era suficient sa castigam meciurile de acasa , nu sa asteptam ceva de la altcineva

acum este nevoie de 1 victorie afara !
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by englezul »

asu wrote:
Sat May 05, 2018 8:32 pm
Amadeus wrote:
Sat May 05, 2018 6:07 pm
Pffv wrote:
Sat May 05, 2018 4:16 pm
La ce se intampla ar fi sanse sa ajungem datori vanduti catre Botoshima (la fel ca anul trecut), bat la contracandidatii nostri , de la 3 in sus . Daca ne dau si meciul direct , poate prindem barajul .
totusi pe noi ne-au batut acasa si au pierdut la medias.
sper sa bata sepsi pe chiajna, chiar daca asta inseamna ca ei au scapat.
era suficient sa castigam meciurile de acasa , nu sa asteptam ceva de la altcineva

acum este nevoie de 1 victorie afara !
=)) =)) =)) noi nu batem nici acasa pe nimeni, ar fi culmea sa batem afara. Dar cat matematic mai avem sanse, plua calului, inca speram ca-i gratis...
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by PFA »

Am fi avut o șansă palpabilă și la Mediaș, și la Dinamo, dacă nu ne „ajutau” fluierașii. Dar hai să vedem dacă trecem de Juve.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by impossible »

Poate singurul lucru pozitiv este ca atacantii nostri au inceput sa joace un pic mai bine. Draghici, cu toate ca e cam greoi, reuseste sa-si creeze destule situatii de gol. Roman, care a spart si el gheaţa, este mai mobil si poate fi periculos pentru poarta adversa. Problema noastra este in spate. Este frustrant cum nu s-a reusit nici acum organizarea apararii cu Voluntari, acest meci (deci si greselile noastre) fiind o copie fidela a celui pierdut de Grozavu 035 pe finalul sezonului regulat (coincidenta sau nu, chiar la acelasi scor). Se spune ca "ulciorul nu merge de multe ori la apa". Daca e vorba despre Poli se pare ca ... merge. Bine ca nu mai jucam cu ei in acest campionat.

L.E. M-am uitat de multe ori la faza in care Canu a facut penalty. Intr-adevar, el intinde mana spre adversar, il atinge un pic, dar nu-l impinge. Oricum nu din cauza asta atacantul cade in careu. Simulare clara, spun eu ... Asa mi s-a parut si la stadion. Mai degraba jucatorul nostru a vrut sa protejeze mingea, dar nu a mai ajuns si a intins mana. Teatru, Avram, Coltescu si ... asa a iesit penalty. Presedintele nostru a dat vina pe Canu pe pierderea meciului. Vina este insa una colectiva si, in niciun caz, raspunderea principala pentru infrangere nu este a aparatorului timisorean. Mai bine ne spunea presedintele cum a plecat Mailat liber de contract, de ce a ramas Grozavu 035 pana ne-a dus pe loc de retrogradare, de ce avem antrenor care n-a avut rezultate nici in liga a 3-a, cel mai inalt nivel la care a ajuns ... Sa nu mai spun ca Vasvari, Ciucur si Tiganasu vor pleca de asemenea liberi de contract la finalul sezonului (poate chiar mai devreme), chiar daca, printr-o minune, nu retrogradam.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by swedishbitter »

timisoreanul wrote:
Sat May 05, 2018 5:21 pm
. Straton apara exceptional de la începutul anului.
Eu cred ca Popica ne-a autodistrus atunci cand l a preferat pe celalalt portar, la inceputul campionatului. Jucatorii de camp au muncit, dar vazand ca munca ti e in zadar, din cauza unor repetate gafe de portar.. ceau si pu la toata lumea. E normal. Aveam nevoie de cate o gura de aer ca sa putem continua cu ceva incredere. Asa.. s-a facut un sezon sters, intr-un campionat la fel de sters. E logic sa te intrebi daca mai are rost. Fotbalul romanesc trebuie scuturat zdravan. Rahatul va disparea atunci cand vor disparea si reprezentantii generatiei de sfert de finala si capacitatea lor redusa dar inca influenta in asa zisul fotbal romanesc.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by PFA »

Cânu a greșit mult și trebuie să-și asume aceste erori. Poate a fost discutabil penalty-ul, dar meciul a început de la 0-1 din cauza lui.

În rest, dacă printr-o schimbare completă de atitudine scăpăm, conducerea va trebui să reconstruiască lotul aproape de la zero pentru sezonul viitor. Nu de alta, dar dacă faci o listă cu cine probabil pleacă/se retrage, nu rămâi cu nimeni din primul unsprezece. Chiar nimeni în jurul căruia să-ți faci echipă.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by impossible »

Dupa cate stiu eu unii jucatori aveau contracte si sezonul urmator. Vad insa ca-i pierdem pe banda rulanta. Cei care stiu ca vor pleca sezonul urmator nu mai au niciun interes sa lupte pentru salvare. Cateva salarii in minus e o pierdere asumata. Unii poate au oferte chiar de la echipele aflate in lupta directa cu noi (vezi cazul Cretu). Pentru cei trei care si-au depus memorii poate ca trebuia facut un efort sa-i retinem. Nimeni insa nu se gandeste la viitor.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Locked