etapa VI dinamo - POLI azi de la 20:45

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa VI dinamo - POLI azi de la 20:45

Post by impossible »

asu wrote:
Fri Apr 20, 2018 10:17 pm
impossible wrote:
Fri Apr 20, 2018 10:01 pm
Stam extrem de rau in aparare. Cu o singura exceptie, Straton. :ymapplause: Jucam fara antrenor ...
astazi si Canu a fost praf , Rat nu e rau dar nu are jocuri in picioare , Straut vine dupa 5 etape de pauza , Melinte joaca prost de anul trecut !

surprinzator , Munteanu Vasvari mult peste etapele precedente
Canu nu prea mai poate sa alerge dupa atacanti mult mai tineri. Totusi, cu mici exceptii, el domina careul la jocul de cap. Melinte e prea des visator, se trezeste adesea ca a scapat adversarul din vedere. E un fel de ... Bocsan. Faptul ca el are cele mai multe minute in teren din tot lotul spune ceva despre problemele noastre in aparare. Straut se zbate mult, se vede ca isi doreste, dar nu prea-l mai tin balamalele. Nu mai poate fugi ca in tinerete. In vara, cand totul era roz (inclusiv echipamentul), conducatorii au cam uitat sa-si asigure spatele (la propriu, dar si la figurat :D ). Din pacate, aceasta greseala ne poate fi acum fatala.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: etapa VI dinamo - POLI azi de la 20:45

Post by timisoreanul »

Chiar si acum, când Dinamo joaca meciuri fara nicio miza, iar noi ne luptam sa ramanem in prima liga, ne-au furat in ultimul hal. Vorba cantecului: Cine fura? Dinamo! Si daca fura .... Va mai amintiti de meciurile de dinainte de 89, de Burloiu, de arbitrul fanta de lumina? Cred ca e in ADN-ul arbitrilor ca atunci când joaca Dinamo cu Poli, sa iasa la rampa.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa VI dinamo - POLI azi de la 20:45

Post by impossible »

Poate "trag" pentru altii, nu pentru dinamo.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa VI dinamo - POLI azi de la 20:45

Post by banatean_violet »

Amadeus wrote:
Sat Apr 21, 2018 3:04 pm
din pacate, seria neagra continua. dupa colentina - gaz metan, ajungem pe 7.
Mai bine acum decat la sfarsit. Mai sunt sanse destule sa scapam de locul asta.
Locked