etapa VI dinamo - POLI azi de la 20:45

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa VI dinamo - POLI azi de la 20:45

Post by Pffv »

Incompetenta la noi , incompetenta la arbtirii , jegosenie marca Torje .
Bina ca macar a fost un soc la echipa , clar Grozavu era rau , uite ce am zburdat azi .
Tot stau si ma intreb .... adica nu mai intreb deloc , imi este destul de evident , de unde nu-i ...nu-i .

PS Singura diferenta majora intre 9.SS-Panzerdivision " Hohenstaufen" si Draghici , e ca aia se intorcea mai repede ca varful nostru .
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa VI dinamo - POLI azi de la 20:45

Post by diegis37 »

Noi am votat precis contra :D
Ce arbitraj aiurea :-o o fost un offside enorm si 11 clar .
Acum avem 3 meciuri acasa sa vedem ce facem.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa VI dinamo - POLI azi de la 20:45

Post by asu »

impotenta , ocazi adversarul ......dar astazi chiar si asa cu putin noroc puteam lua 3 pct. !

PS . tusier plasat foarte bine ! si totusi nu ridica steagul !
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa VI dinamo - POLI azi de la 20:45

Post by marci75 »

Suntem condamnați, sa vedeți în meciurile viitoare macel.Sper sa greșesc dar......
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa VI dinamo - POLI azi de la 20:45

Post by impossible »

Stam extrem de rau in aparare. Cu o singura exceptie, Straton. :ymapplause: Jucam fara antrenor ...
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa VI dinamo - POLI azi de la 20:45

Post by asu »

impossible wrote:
Fri Apr 20, 2018 10:01 pm
Stam extrem de rau in aparare. Cu o singura exceptie, Straton. :ymapplause: Jucam fara antrenor ...
astazi si Canu a fost praf , Rat nu e rau dar nu are jocuri in picioare , Straut vine dupa 5 etape de pauza , Melinte joaca prost de anul trecut !

surprinzator , Munteanu Vasvari mult peste etapele precedente
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: etapa VI dinamo - POLI azi de la 20:45

Post by timisoreanul »

E de neinteles cum se poate ca in doua din ultimele 3 meciuri sa fim dezavantajati clar de arbitraj, cu faze de abc-ul meseriei, penaltyuri clare neacordate si gol primit dintr-un offside cat casa. Dar peste toate, nu stiu cat ne ajuta azi un punct. Noi avem meciuri acasa cu Chiajna, Voluntari, Juventus, Gaz Metan si DInamo. Daca castigam 4 din astea 5 ne salvam, suntem la mana noastra si trebuie sa credem in baieti. Sper sa vina si mai multi spectatori in tribune in aceste meciuri. Daca picam, poate urma iarasi o lunga perioada fara fotbal de performanta in Timisoara, avand in vedere situatia financiara a noastra (datoriile la finante, la Primarie si CJT) si incapatanarea celor de la ASU de a nu lasa din mana jucaria reprezentata de un club de fotbal, cu care sunt condamnati la mediocritate si amatorism pentru mult timp de acum inainte. Si la noi cam tot asta se intampla. Spre deosebire de altii, mie imi placea ideea unui club finantat de la bugetul local. Se elimina riscul falimentarii clubului, asa cum au facut Zambon, Seracin si chiar si Iancu, acesta din urma e adevarat dupa epoca de aur a acestuia. Cu banii din drepturile TV, sponsori si un management inteligent cu oameni priceputi, ne puteam descurca fara probleme. Daca pot Iasiul si Craiova sa fie in play-off, nu vad de ce nu am fi putut si noi. Dar daca de cativa ani nu se poate sau nu se mai indrazneste sa se dea bani de Primarie si CJ, atunci ar trebui gasit un finantator si cedata echipa. Cred ca sunt firme mari in Timisoara pentru care sa finanteze cu 1-2 milioane de euro pe an nu ar fi o asa de mare problema, dar nu o vor face decat daca sunt proprietari.
Dar acum important este sa ne salvam si trebuie sa ne mobilizam toti sa sustinem echipa. Daca esuam, vom avea timp de analize si de critici, speram insa sa nu fie cazul. Totusi, desi stiu ca unii nu sunteti de acord cu mine, sunt convins ca daca ramanea Popa, era deja salvati de la retrogradare. Daca Neaga castiga un singur meci face tot atatea puncte cate a facut Grozavu in 8 meciuri. E pacat ca dintr-o echipa ce aspira la play-off in toamna am ajuns intr-o situatie critica.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa VI dinamo - POLI azi de la 20:45

Post by banatean_violet »

diegis37 wrote:
Fri Apr 20, 2018 9:50 pm
Noi am votat precis contra :D
Cum sa votezi gashca lu nasu si a lu daddy, Unicul finantator fiind liberal #:-s ? Puteau macar sa se abtina. In cazul asta ne meritam soarta.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa VI dinamo - POLI azi de la 20:45

Post by impossible »

Sa speram ca scandalul facut de ai nostri dupa prestatia de azi a brigazii lui Istvan, pui de dac, sa ne fereasca de un arbitraj asemanator in meciurile cu suburbiile bucurestene. Acum chiar conteaza. Mi-e frica, insa, mai mult de prestatia baietilor decat de omul in negru (aici nu ma refer la culoarea echipamentului). Urmeaza Brad Pitt cu Chiajna?
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa VI dinamo - POLI azi de la 20:45

Post by Amadeus »

din pacate, seria neagra continua. dupa colentina - gaz metan, ajungem pe 7.
Amadeus
Locked