Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Mon Apr 16, 2018 3:16 pm

1
7
70%
X
2
20%
2
1
10%
 
Total votes: 10
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by Pffv »

banatean_violet wrote:
Mon Apr 16, 2018 6:23 pm
De ce nu putem juca un meci si fara artean si fara melinte? Ce am avea de pierdut? Oricum pierdem de obicei, cand avem noroc facem egal.
Deoarece prostia nu doare , chiar in forma repetata/continuata . Si sa vezi surpriza daca se mai face o cronica de final de sezon , centralizatoare , vor fi amandoi cu note de trecere , ba chiar prin fata , in clasamentul notelor pe echipa . Indiferent ca vorbim de notele cronicarilor sau ale comunitatii .
Intrebarea subtila este ce /de ce a jucat astazi Munteanu (mai ales dupa pauza) . Alta ar fi unde era Harut la faza golului cand Melinte a fost driblat ca un sac cu cartofi iar Canu era prins intre doi de la Botosani ? Vedete de mici .... :dizzy: :evil:
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by asu »

degeaba , adversarul a avut 3 suturi pe poarta ......1gol , 1 bara si una retinuta de Straton

noi din 11 situatii din care 6 singur cu portarul nu am reusit macar 1 gol

PS. sper ca moldoveni sa joace pe bune in continuare
User avatar
partizan-usa
Posts: 210
Joined: Thu Oct 04, 2012 3:34 pm
Location: SEATTLE

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by partizan-usa »

degeaba joaca moldoveni joaca pe bune daca noi sintem praf si pulbere si nu sintem instare sa dam gol din 5 m vezi ciucur de doua ori roman odata
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by banatean_violet »

Pe majoritatea jucatorilor ii doare in basca de retrogradare, dupa anuntul primarului ca nu mai da, nu va mai da bani la echipa, nesimtitii au intrat pe teren fara sa fie conectati la miza jocului. Nu stiu de ce se mai agita aia din conducere sa asigure salariile pe ultimele 3 luni, am fi fost mai castigati daca astia plecau liberi de contract. Luam goluri de la Axente si de la Elek care in 50 de meciuri la Poli nu erau in stare sa dea un gol. Nu m-as mira sa se transfere si Roman la vreo echipa care ne va invinge prin golul lui Roman.

Pentru cronica ... antrenoru 9, echipa 9- (din cauza lui Melinte care ia 8+). :dizzy:
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by marci75 »

Pana azi am mai avut speranțe, dar după jocul de azi nu mai sper nimic.Astia nu-s în stare sa bata Centrul de Excelenta și vor da rămână în liga 1.
De un singur jucător i-mi pare rău.
RESPECT GABI CANU.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by asu »

nu avem vreun atacant la juniori ?

Roman,Draghici sunt degeaba .......sincer eu vad un prim 11

Straton
harut/canu/rat
vasvari/enescu/barnoi/ciucur/munteanu
seroni
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by PFA »

Frații mei, mai uitați-vă o dată, de la Cânu e plecat golul - minge degajată, pe zonă centrală, fără să fie presat, la adversar. Apoi ce vrei dacă Haruț s-a hazardat, pe Melinte l-a făcut Golofca din gleznă, etc.

Am simțit neputință pe final și asta doare. Dar mai degrabă simt că ne salvăm acum decât simțeam că ne salvăm acum patru etape. Echipa arată mai mult ca cea din la începutul campionatului, când, vă aduc aminte, aveam aceleași probleme la finalizare. Dar până de curând am uitat că le avem fiindcă nu ne mai apropiam de poartă.

Normal că se poate să nu fie destul și să retrogradăm oricum. Vom vedea.

Singurul lucru care mai poate avea un impact important este cum îi va găsi Grozavu locul lui Raț. Eu l-aș pune mijlocaș stânga, în speranța că plusul de calitate va face diferența atunci când e nevoie.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by englezul »

Clar am jucat mai bine astazi, am avut multe ocazii insa nu am bagat-o in ate si din pacate asa cum am mai scris in fotbal impresia artistica nu se trece pe tabela. Clar mi se pare un progres fata de perioada Popica dpdv al jocului insa daca nu dai gol si nu faci puncte este degeaba. Nu stiu ce probleme sunt in vestiar, e limpede insa ca acolo nu exista suflet si nici macar pumn. Fara astea doua fix pix. Daca as avea o puterea as intra peste ei in vestiar si i-as lua la palme pe toti, mai bine ca nu am :(
Ptr nivelul de kkat al acestei editii de campionat raman la parerea ca individual lotul actual nu trebuia sa aiba probleme decat eventual de a pierde calificarea in play off, nicidecum de a retrograda. Insa psihicul, atmosfera, ambitia manelistilor semianalfabeti din vestiar pot face diferenta intre + si - . Culmea culmilor este ca inca nu suntem retrogradati, antrenorul i-a adus la un nivel fizic bun, trebuie doar sa se intample ceva la nivel mental. Sa vedem daca Neaga poate face acest declic...
Asa imi vine sa nu mai merg la stadion dar de fiecare data cand am gandul al rau imi zic ca eu de fapt trebuie sa merg acolo ptr POLI si nu ptr cei care acum intra in teren. Majoritatea sunt niste looseri cu carnet si viza medicala valabila :(
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by PFA »

Nici măcar Neaga nu se mai considera antrenor când am fost la întâlnirea cu conducerea.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
partizan-usa
Posts: 210
Joined: Thu Oct 04, 2012 3:34 pm
Location: SEATTLE

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by partizan-usa »

BREAKING NEWS // Leo Grozavu, dat afară de la Timișoara! Debut pentru noul antrenor al lui ACS Poli în Liga 1 gsp
Post Reply