Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Mon Apr 16, 2018 3:16 pm

1
7
70%
X
2
20%
2
1
10%
 
Total votes: 10
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by Pffv »

PFA wrote:
Mon Apr 16, 2018 8:12 pm
Frații mei, mai uitați-vă o dată, de la Cânu e plecat golul - minge degajată, pe zonă centrală, fără să fie presat, la adversar. Apoi ce vrei dacă Haruț s-a hazardat, pe Melinte l-a făcut Golofca din gleznă, etc.

Am simțit neputință pe final și asta doare. Dar mai degrabă simt că ne salvăm acum decât simțeam că ne salvăm acum patru etape. Echipa arată mai mult ca cea din la începutul campionatului, când, vă aduc aminte, aveam aceleași probleme la finalizare. Dar până de curând am uitat că le avem fiindcă nu ne mai apropiam de poartă.

Normal că se poate să nu fie destul și să retrogradăm oricum. Vom vedea.

Singurul lucru care mai poate avea un impact important este cum îi va găsi Grozavu locul lui Raț. Eu l-aș pune mijlocaș stânga, în speranța că plusul de calitate va face diferența atunci când e nevoie.
Stai linistit ca s-a rezolvat treaba , se pare ca Grozavu pleaca si vine ....Neaga . Ca de obicei la rahaturi din astea suntem mesteri , de clasa mondiala clar . Dar si Grozavu si-a cautat-o cu lumanarea , Artean , Melinte , Roman cvasipermanent in echipa . Dar asta este , pleaca Grozavu si raman leprele care dau pe langa minge si mai vor si bani . Normal imi pare , antrenorul asta a fost mai sus ca antrenor in Liga 1 , decat a fost ACS in clasamente finale in aceeasi liga . Logic ca nici un om cat de cat normal nu intelege ce cauta unii din lot in ....lot , dar , sa fie clar , antrenorul e de vina . Sper ca noul antrenor nu v-a modifica axul echipei Melinte - Artean - Roman , ca antrenori uite se gasesc usor , dar asa vedete nu prea . Si dupa aia vine Unchiasul si ma ia la intrebari ca de ce nu vin la meci ? Pai ce io is mai prost cum sa mergi la meci cand jucatorii nu ? Sau aveti impresia ca astia joaca ,ca eu vad bas pe dos .Iar ca unul care l-a vazut pe Tata Mare pus pe jos in acceasi faza de 3 ori de Marcel Raducanu dar s-a ridicat si a patra oara i-a luat mingea , nu prea sunt dispus sa merg la stadion si sa vad balerine , mimoze pudice , ah , ma doare varful pluii si cam atata si ... valorez . Stiu ca un anumit imbecil egocentric si maniacal le-a tras teapa , dar nu inteleg ce vin avem noi , ceilalti . Asinus asinum fricat , ce crepul meu se baga ciumegii de suporteri in treaba , toti de la club si echipa sunt mirobolanti , doar fotbalul lipseste cu desavarsire .
"pe Melinte l-a făcut Golofca din gleznă" zice incomplet Cronicarul , a uitat un "si" intre "Melinte" si "l-a" . Cine nu l-a facut din glezna pe Melinte in acest campionat ? Rezervele adversarilor care nu au intrat pe teren . Iar daca echipa isi revine "miraculos" ori sunt meciuri cu cantec (joc si voie buna) ori cineva a mintit tot campionatul pana azi . Sau si si .... :mrgreen:
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by PFA »

N-ai cu cine sa joci, din pacate. Grozavu a incercat marea cu degetul prin mutarea lui Artean in centrul defensivei, dar n-a mers.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by Pffv »

PFA wrote:
Mon Apr 16, 2018 10:11 pm
N-ai cu cine sa joci, din pacate. Grozavu a incercat marea cu degetul prin mutarea lui Artean in centrul defensivei, dar n-a mers.
Aici sunt perfect de acord , dar din cate vezi vina este numai a lui , restul "au dat tot ce puteau mai bun" :dizzy: . Acarul Paun in racnetele de indignare a celor ce nu vad noncombatul , lufturile , pasele aiurea , suturile in plopi , centrarile prin spatele portii samd . Cu siguranta ca nu astea i-a invatat la antrenamente , sunt contributiile proprii ale "fotbalistilor" si totusi ei raman si Grozavu e dat afara . Ce fain , daca se continua tot asa , in cateva etape ar trebui sa avem (iarasi) un anrenor nou , ca orice club care se respecta . :mrgreen:
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by banatean_violet »

Neaga n-are licenta pro, oficial antrenor va fi Sunda ... dar la altii a mers si dupa aia nu a mai mers smecheria asta. Parca vad ca slaveaza astia echipa de la retrogradare si apoi ne depuncteza ferefeu, ata cat trebuie, ca a dat indicatii antrenoru fara licenta si noi am votat cu ceilati.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by impossible »

Pai sigur ca in unele cazuri jucatorii nu dau randamentul dorit. Daca ma gandesc la meciurile din prima parte a campionatului e cam clar ca multi dintre ei ar putea. Ca nu pot acum sau ... nu vor, asta este o alta poveste. Oricum, nu poti da afara jucatori daca nu ai cum sa aduci altceva in loc. Sacrifici antrenorul in speranta ca inlocuitorul va reusi sa induca echipei un pic de ... "suflet".
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by englezul »

PFA wrote:
Mon Apr 16, 2018 10:11 pm
N-ai cu cine sa joci, din pacate. Grozavu a incercat marea cu degetul prin mutarea lui Artean in centrul defensivei, dar n-a mers.
A facut prea multe schimbari in echipa si in joc si nu a avut timp. a riscat si a pierdut. Trebuia doar sa imbunatateasca ce a avut si sa nu incercam sa fim zmei pe finalul asta de campionat. Daca ne salvam apoi avea tot timpul sa schimbe sistemul si sa ne apucam de fotbal. Sa vedem daca al treilea antrenor din istoria fotbalului care debuteaza cu o infrangere o sa fie tot de la Poli, alaturi de inegalabilii Grigoras si Grozavu. Eu sper sa avem odata si odata si un strop de noroc...
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Playout, etapa 5 Poli - Botosani

Post by banatean_violet »

englezul wrote:
Mon Apr 16, 2018 10:58 pm
....... Sa vedem daca al treilea antrenor din istoria fotbalului care debuteaza cu o infrangere o sa fie tot de la Poli, alaturi de inegalabilii Grigoras si Grozavu. Eu sper sa avem odata si odata si un strop de noroc...
Aia doi au fost ghinionisti, de aia le incepea numele cu G, la asta de acum numele incepe cu N de la noroc :)
Cred ca a fost o miscare bine gandita. Nega fiind antrenor de liga a 3a va fi inteles foarte bine de jucatorii de acelasi nivel.
Post Reply