Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Mar 16, 2018 5:02 pm

1
1
11%
X
3
33%
2
5
56%
 
Total votes: 9
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by ceasul13 »

:( Nu am pus niciodata la pariuri, dar daca ar fi sa pariez, ar fi ca RETROGRADAM. Sper sa fiu contrazis.
Pentru mine nu e o satisfactie sa ii critic si sa am dreptate in critica. Nu am dat note niciodata si nici nu o sa le dau. Niciodata nu imi produce satisfactie o apreciere negativa legata de POLI. Am criticat si eu si probabil o sa o mai fac, dar de obicei cand nu am vazut dorinta si sacrificiu. In acest moment criticile nu pot salva echipa. Nu stiu care e solutia (daca mai exista) dar sigur nu critica mea. Nu pot sa spun ca nu vor, dar sunt complet blocati. Chiar daca pare ca este dorinta, lipseste viteza de reactie si deciziile bune (probabil si datorita neincrederii ca urmare a atator rezultate negative). Totul iese pe dos, chiar si azi puteam avea un penalty chiar daca nu ar fi schimbat mare lucru, era corect sa il primim.
Eu ca suporter (desi cu foarte mici sperante) ma gandesc cum asi putea sa ajut la iesirea din situatia asta. Cat mai sunt sanse matematice eu o sa incerc sa-i incurajez. Chiar daca e foarte greu incerc sa reactionez logic. Nervii mei pe ei, in acest moment, nu ar avea nici un impact pozitiv pentru POLI. Acum e cel mai usor sa "fugi" si ca suporter.
Daca nu castigam cu Sepsi eu cred ca Grozavu (desi nu pot sa il acuz ca totul e din vina lui) ar trebui sa plece, poate altul aduce alt impact, alt noroc ...
HAI POLI!
:polipoli: :polipoli: :polipoli:
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by asu »

am avut posesie 60%

din 12 suturi am reusit 1 pe poarta ,eficienta 8 % .....asta spune tot despre capacitatea jucatorilor

PS. adversarul 2 suturi 1 pe poarta
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by englezul »

Amintea cineva de senzatia de deja vu. Doi antrenori cu o oarecare cota in fotbalul romanesc adica Grigoras si acum Grozavu au reusit sa se faca de kkat maxim. Ultimul are un lot cel putin comparabil cu al contracandidatelor la retrogradare care ne-au ars in aceste ultime etape. De neanteles :(
Last edited by englezul on Fri Mar 16, 2018 8:45 pm, edited 1 time in total.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by diegis37 »

Pffv wrote:
Fri Mar 16, 2018 8:13 pm
Progresam , acum nu suntem permeabili in aparare numai la mingile pe jos si pe sus , alae la semiinaltime tindem spre mediocru . Sa imi spuna vreunul are intelege jocul ce a facut Munteanu de a terminat pe teren ?! De ce varful Roman trebuie sa centreze catre ...nici un varf ? Unde centra Seroni si de ce ? De ce nu suntem sa executam cu succes decat 15-20% din auturi , restul repunerilor sunt castigate de adversari ? De unde concurenta asta pernicioasa Enescu Artean care-i mai lent si paseaza mai aiurea ? De ce joaca Melinte nu intreb ca el e "de fier" . :mrgreen: X(
Sper ca este clar ca , daca nu etapa asta deja , in cealalta trece Sepsi de noi ca ...trenul .
Stau si mai intreb , astia la antrenamente nu exerseaza si o parte de meci sa se vada clar cine nu stie sa dea o pasa sau centrare pentru a se evita penibilul unor situatii ca majoritatea celor de azi ? Si mai ciudat , dat fiind ca Juventus are o aparare mai slaba , de ce nu am jucat cu doua varfuri ? De ce se insista ca Ciucur sa joace in stanga (app. are 1 la nota ptr. cronica , alaturi de fundasul de fier ) ? Cum se faca ca Draghici , ala a lor ca al nostru.... , intre 4 prieteni cu fotbalistii de la noi , scoate fault !?? X(
Oricum echipa cred ca s-a privatizat pe ascuns iar ACS inseama ArteanCostel si ....nu pot scrie ca ma taie moderatorii . Remarcabila insa cinstea , cuvantul fotbal nu apare in denumire respectand cu strictete cele ce se petrec pe teren :D .
Iar cand cineva persoana importanta , nu "spui" nume , se bate cu caramida (boltarul) in piept cu un stadion nou , sa nu uitati ca a sfaramat un europalet de caramide/boltari si in privinta finatarii echipei . Sigur pe mine nu ma intreba nimeni , dar daca se face vreun sondaj cu privire la oportunitatea unui stadion nou sunt contra acestei idei lipsind cu desavarsire "personalul" necesar disputarii unor meciuri de fotbal ....fotbalistii .
Jigodii ! Lepre ! Canalii patentate ! :evil:

PS Observati ca am reusit sa nu injur ...
PPS Diegis37 daca intri pe aici spune drept ....Sportfreunde Lotte cam da de pamant cu noi nu-i asa ? Atentie ca am urmarit Liga III din Germania consecvent anul trecut cand echipa colegului de forum Holstein a promovat in II Bundesliga si ma paste si anul din cauza celor de la 1FC Kaiserslautern :-s .
Pai nu prea au nici ei un sezon bun ,sunt pe locul 17 din 20 de echipe.Dar cred ca Poli ar lua bataie .Este un fotbal mult mai rapid si in liga treia.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by Pffv »

diegis37 wrote:
Fri Mar 16, 2018 8:41 pm
...........

Pai nu prea au nici ei un sezon bun ,sunt pe locul 17 din 20 de echipe.Dar cred ca Poli ar lua bataie .Este un fotbal mult mai rapid si in liga treia.
Tocmai de aia te intrebam , precene ! :)
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by impossible »

Venirea lui Grozavu n-a adus niciun plus echipei. Ba dimpotriva. In ultima vreme nici Popa n-a batut pe nimeni, dar mai scotea cate un egal. Bilantul noului antrenor este 0v-1e-4i. Adica nimic. Cred ca e si o consecinta a schimbarilor (prea dese) in echipa. Nu cred ca poti schimba sistemul, etapa de etapa, ca poate iese ceva. Incep sa ma cam indoiesc de calitatile lui de antrenor. Din pacate n-are nici noroc. Jucatorii astia sunt, nu-i mai poti inlocui acum, dar trebuie sa-i faci sa joace, atat cat pot ei, dar sa joace.

Dupa ce a gafat decisiv de atatea ori, eu nu l-as mai baga in echipa pe Melinte. Niciodata. Elek a fost singur in careu, n-a fost o faza rapida sa zici ca te-a luat prin surprindere. Sper ca e doar prostie si nu altceva ...
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by banatean_violet »

Atata timp cat orice se intampla la echipa trebuie aprobat de mascariciul de la primarie, astea sunt consecintele. Echipa este o oglinda a halului in care a ajuns si orasul.
Greselile majore au fost aducerea multor jucatori la inceputul campionatului, carora li s-a promis ceva ca apoi dupa meciul cu catzeii sa vii cu aceea iesire tembela in care anunti cu surle si trambite ca nu vei finanta echipa si ca toate primariile vor face la fel ca asa zis nu stiu cine de la consiliul concurentei. In momentul asta jucatorii par interesati doar sa nu se accidenteze pana la finalul campionatului ca apoi sa plece cat mai repede de aici, cei mai norocosi probabil vor prinde o echipa de liga a2a.
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by timisoreanul »

Noi am mai avertizat si atunci când l-au adus pe Flocea antrenor ca nu avea ce sa caute aici. Înlocuirea lui Popa cu Grozavu a fost o mare gafa. Nu pentru ca Grozavu nu ar fi un antrenor bun, dar Popica cunostea echipa precum propriul buzunar si a facut pregatirea de iarna. Nu cred ca poate spune cineva ca in 5 etape lua un punct. Grozavu tot schimba sisteme, jucatori, dar mereu nu-i iese nimic, cu exceptia acelui egal norocos cu Craiova.
Stiu ca la noi a existat mereu sloganul ”la Timisoara nu se discuta, se iubeste”. Suporterii polisti au sustinut echipa neconditionat, fara a tine seama de rezultate, de locul din clasament sau de liga in care a evoluat, poate e si farmecul de a fi suporter viola, in opozitie cu milioanele de stelisti, care daca echipa lor joaca prost nu vor sa aude de ea sau o huiduiesc. Si eu de prin gimnaziu am mers aproape la toate meciurile lui Poli de pe Dan Paltinisanu. Dar, pentru un oras ce are pretentia ca este al treilea al tarii, am mai spus si repet, nu ne putem mereu si mereu zbate in mediocritate in fotbal. Fac acest repros si autoritatilor locale, proprietarii lui ACS Poli, care nu au mai investit un ban de cativa ani in club, e adevarat partial din motive independente de vointa lor, dar si celor din Drukeria, care se multumesc de cativa ani cu un fotbal mic, semiamator. Daca ei au avut dreptate atunci ca o alta galerie nu se naste de pe o zi pe alta, si eu am avut dreptate când le-am spus ca au nevoie de minim 8 ani ca sa ajunga in Liga 1, ceea ce reprezinta o eternitate.
Solutia ar fi din punctul meu de vedere sa se gaseasca un investitor serios, de genul lui Marian Iancu, poate mai echilibrat si mai temperat in declaratii. Altfel, nu ne vom depasi statutul de eterna candidata la retrogradare. Si daca anul trecut astrele s-au aliniat pentru noi si ne-am salvat in ultimele minute ale sezonului, acum oricat am fi de optimisti nu putem sa nu observam ca jucam cel mai slab fotbal dintre toate echipele. Probabil e si o lipsa de incredere, dar acum echipa joaca mult sub posibilitatile ei. Pana una alta, noi speram din nou intr-o salvare miraculoasa si intr-un nou sezon in care sa ne luptam cu vitejie cu echipe gen Voluntari, Chiajna, Juventus, Sepsi, Calarasi, Sibiu, fara a putea sa ridicam privirea catre ”granzii” FCSB, CFR Cluj, Craiova sau Dinamo. Putin iti propui, si mai putin realizezi.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by marci75 »

Ideea este ca echipa a devenit o bataie de joc.
Cum poti gresi la fiecare meci,Melinte si sa joci tot titular.
Artean da mai multa siguranta in aparare,la mijloc este total ineficient.
De ce se incep toate meciurile pentru egal.
Cat sa mai suporti ca si suporter sa fi bataia de joc a tuturor.
Eu unul m-am saturat............
dylan
Posts: 167
Joined: Sun Oct 07, 2012 7:26 am

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by dylan »

Sincer nu vad nici o scapare din situatia asta, poate doar o amanare a sfarsitului in cazul unei miraculoase salvari si anul asta.De investitor nu poate fi vorba atata timp cat am pierdut procesul cu Curtea de Conturi iar primarul nu vrea sa se mai riste la vreo finantare.O sa vina si timpul cand primaria va fi obligata sa se activeze si sa-si inceapa si ea pe landa ANAF recuperarea investitiei, deci mergem din rau in mai rau.Conducerile incompetente si politicul au distrus si aceasta echipa in toti anii acestia.
Post Reply