etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Sun Mar 11, 2018 6:29 pm

1
1
11%
X
2
22%
2
6
67%
 
Total votes: 9
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by PFA »

Desi sunt de acord ca am avut ceva ce s-ar putea numi neșansă, nu e ca și cum s-a întâmplat la unica fază a adversarului. De regulă cel care aduce mingea în careul advers mai des, are șansa mai mare de a obține ceva. E o presiune mare pe apărare să nu greșească, pe băieți să nu ia gol, când văd/știu că le vine așa de greu să dea unul, să-și creeze șanse. Nu știu care este soluția, dar cineva care să-și asume niște pase verticale din jumătatea adversă n-ar strica.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by englezul »

PFA wrote:
Tue Mar 13, 2018 7:32 am
Desi sunt de acord ca am avut ceva ce s-ar putea numi neșansă, nu e ca și cum s-a întâmplat la unica fază a adversarului. De regulă cel care aduce mingea în careul advers mai des, are șansa mai mare de a obține ceva. E o presiune mare pe apărare să nu greșească, pe băieți să nu ia gol, când văd/știu că le vine așa de greu să dea unul, să-și creeze șanse. Nu știu care este soluția, dar cineva care să-și asume niște pase verticale din jumătatea adversă n-ar strica.
Poate repozitioneaza Leo pe vreunul, care sa devina pasatorul necunoscut(pana acum)... =))
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by impossible »

"Niculescu a sfidat toate regulamentele

Chiar prima etapă a play-out-ului a oferit o mostră de cum sunt regulamentele încălcate în mod flagrant. Claudiu Niculescu îşi ispăşea a doua etapă de suspendare. A luat loc în tribună, dar la pauză, şi-a strâns echipa în faţa băncii şi a le-a ţinut jucătorilor o şedinţă de câteva minute (foto), lucru interzis total de ROAF.

CE SPUNE REGULAMENTUL: Articolul 19 – Suspendarea

Suspendarea constă în interzicerea participării la următorul joc şi de a avea acces la vestiare, pe banca de rezerve şi în incinta terenului de joc.
Pentru antrenori, echipă tehnică și alți oficiali, suspendarea este însoţită întotdeauna de sancţiunea interzicerii accesului la vestiare, în tunel, în incinta terenului și pe banca de rezerve. Antrenorii suspendați pot lua loc în tribună și nu au dreptul de a intra în contact cu echipa lor.

Articolul 85 - Refuzul sau omisiunea aplicării hotărârii

Persoanele care nu au executat şi/sau respectat o hotărâre definitivă a FRF/LPF/AJF sunt sancţionate cu măsura interzicerii participării la orice activitate legată de fotbal pentru o durată de 2 ani şi penalitate sportivă de 10.000 lei.
FRF şi LPF se invit una pe alta

Niculescu a încălcat grav regulamentul, însă e posibil, aşa cum s-a mai întâmplat şi cu alţi antrenori suspendaţi, Edi Iordănescu, Stoican, Dan Petrescu şi alţii, să nu aibă nimic de suferit. Nimeni din Comisia de Disciplină, for condus de Daniel Cernat, nu se poate autosesiza. Cei de la FRF au această posibilitate, însă au explicat ieri că "dacă sunt lucruri evidente de încălcare flagrantă a regulamentului, atunci dăm posibilitatea celor de la LPF să facă o sesizare fiindcă e forul care organizează Liga 1, dacă nu o vor face în câteva zile, atunci ne vom sesiza noi". De partea cealaltă, LPF a reacţionat într-un mod asemănător: "Când Federația Română de Fotbal va fi de acord ca autoritatea disciplinară să fie la Liga Profesionistă, atunci ne vom sesiza și ne vom ocupa de activitatea pe care trebuie să o facă acum domnii de la FRF"."

Sursa: gsp.ro
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by englezul »

Kkat pansat ! Si de aia nu i-am putut bate noi pe mitici ca le-a dat lumina Niculescu din tribuna la pauza? B-)
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by impossible »

Evident ca nu am pierdut din cauza asta. Ceea ce vroiam eu sa spun e ca s-a incalcat vadit regulamentul si nimeni nu va avea de suferit. Sa nu ne mai punem intrebarea de ce Voluntari si Chiajna nu retrogradeaza niciodata ...
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by diegis37 »

Cu toate ca jucam defensiv ,fara sa contam in atac ,noi tot luam bataie.Chiar si in meciul cu Voluntari ,doar Straton ne-a salvat de doua goluri .Deci nici tactica asta nu functioneaza.
Astept inca prima victorie a noului antrenor .
Hai Poli !!
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by Pffv »

Mai sa fie , ne-a aratat Sevilla cum joci cand esti cu spatele la zid :-o . Dupa nenumarate temeneli fata de Ben Yedder poate vede cineva ca numarul 1 a fost N'Zonzi , exceptional in acest meci , un fel de Xavi+Xabi ^:)^ .
Avertizare pentru aia ce joaca la mica ciupeala si acasa si-n deplasare .... stiti voi la cine ma refer .
Post Reply